Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на супърб


Tsua@d

Recommended Posts

Здравейте колеги, вече няколко месеца само ремонтирам една октавия/2ка дизел / и, след като е почти нова, след сменени дюзи, турбо, комплект съединител + маховик, 4 диска + накладки, сменени и двата предни амортисьора, я продадох на един приятел.

Сега си търся пак Шкода, но да е по-голяма този път, че за два пъти ходене до Австрия, ми писна да ме подхвърля и най-лекия порив на вятъра.

Та, конкретно тоя път ще взема от Еуратек - да има история, че още ми пари от Швейцарския  кошник.

Та, огледах през мобилето долните 3 и ако може да си кажете мнението  ще го оценя.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&submenu=5&act=4&subact=1&actions=h12971726475612626&adv=11421760539816306&ids=&f0=178.165.129.60&f1=1&f2=1&f3=3&f4=%C2%F1%E8%F7%EA%E8&f5=%C2%F1%E8%F7%EA%E8&f6=E&f7=1&f8=&f10=h12971726475612626&f11=1&s3=&s5=XAZsmc4ngHHdBeCbR&s0=&s1=&s4=&s2=&s6=1

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11421758831488161

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11415286567298313

 

Това ТСИ  горе-долу  докарва ли динамиката  на 2.0 тди в купе на Октавия или е мъртвец в ниските? ДСГ-то как да го тествам, че работи, а 4х4 системата? Километрите на първите две предполагам не са проблем, все пак  са коли на по 5 години,  а не 15.

Третия супърб защо е толкова евтин? Хем на 90хиляди, хем 3.6 литра, а пък има няма 12к евро. Тук из Австрия няма под 13-14хиляди  и то на 200-250 хиляди км. Явно има подводни камъни, ще се звъни другата седмица в Еуратек няма как.

 

ПП. ДИЗЕЛ НЕ , освен ако  не е нов .

Редактирано от gogata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз по се заглеждам към 6така, поне няма турбина за трошене B) , че на октавията аз съм си виновен за поквареното турбо.

 

ПП. Изчетох и двете теми за 3.6, но греда , нищо конкретно за двигателя. Сега почвам из чуждите сайтове, но транслатора не се справя с чешкия нещо.

 

Срам не срам ще призная, че чак сега след като се загледах за ролки, ремъци, вериги  на тоя двигател разбрах, че го монтират вече напречно . Това носи ли газчица? Не че е на дневен ред де ма да питам.

Редактирано от gogata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Носи, но е доста скъпа. Иначе 3.6 се продава относително евтино, защото за такива големи мотори със стабилен разход няма много мераклии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

1.8 TSI задвижва колата прилично, включително и на ниските. Имах и Сеат Леон със същия двигател, който летеше с този мотор, въпреки, че не е много по-лек (100 кила е разликата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.