Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

LED интериорно и екстериорно осветление


yanko78

Recommended Posts

Здравейте,

 

във връзка с клипчето по-горе ... имам една идея за фаровете на комбито, която включва и боядисване на рефлекторите ... в тази връзка имам няколко въпроса:

1. Това до каква степен влияе на светенето на фаровете? Окей ли е да бъде матов? Моите са фабрично с лупи и за момента с непрогонален ксенон (предполагам доста хора са чели за драмата ми), който в крайна сметка си бачка супер.

2. Къде мога да намеря кода за цвета на колата? Гледах в багажника под стелката и там действително има лепенка с някакви неща, но ... не можах да се ориентирам съвсем.

3. Някой чувал/ползвал ли е услугите на CL Workshox?

 

Говорих си с един агент, който работи там и заедно с него стигнахме до супер яка идея, но ... Ако изпълнението е толкова добро, колкото начина който ме консултира - веднага си карам колата, но все пак реших да попитам дали някой ги е ползвал.

 

P.S. Не съм 100% убеден, че постът ми трябва да е в тази тема, но за да не отварпм нова, а и заради клипчето по-горе реших тук да пиша. :) Моля да ме корегирате, ако се налага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да попитам още нещо ... Какви LED крушки трябва да си взема за дневните светлини? С Венци (Shaft) пробвахме такива като неговите, но дори не светнаха ... а при него си светят за страх направо. Някакви предложения?

 

благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да попитам още нещо ... Какви LED крушки трябва да си взема за дневните светлини? С Венци (Shaft) пробвахме такива като неговите, но дори не светнаха ... а при него си светят за страх направо. Някакви предложения?

 

благодаря предварително!

Вече има Н15 на осрам серия блу вижън мисля или някакво блу беше. Би трябвало да не жълтеят. Тех-ко, амперел и може би още някои го внасят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече има Н15 на осрам серия блу вижън мисля или някакво блу беше. Би трябвало да не жълтеят. Тех-ко, амперел и може би още някои го внасят.

 

А по принцип, H15 за какво му е? Понеже при Октавия 2 FL дневните са със сокет P21W като тези, например :)

478806256_145.jpg

 

 

Трябва му ето това нещо:

 

Ето го и продуктът (цена 45лв):

http://sklep.motohid.pl/pl/p/Adapter-Kasownik-do-LED-DRL-Octavia-2-FL%2C-Superb%2C-Passat/339

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка, мислех, че е за О3

 

Да... там какви са криви почти всичките... ужас :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....................

Ето го и продуктът (цена 45лв):

http://sklep.motohid.pl/pl/p/Adapter-Kasownik-do-LED-DRL-Octavia-2-FL%2C-Superb%2C-Passat/339

 

Поздрави

Ама в България го няма, пък хич не ми се поръчва от чужбина нещо, дето може и да не стане. По принцип Stefan I беше пуснал едни линкове от Ebay на крушки, които при него работят перфектно (тези за заден ход са същите като за дневните на фейслифта), но не е гаранция че на кола от 2012 няма да дадат грешка и те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно де - аз на Киро му давах точно същите :) Общо взето и за задна и за дневните са еднакви - не тръгват при него, а при мен работят навсякъде :)

 

На моята, явно защото е класик, са й добавяли халогените тук в ЕТ (предполагам само - не съм се интересувал) и работят без проблеми всякакви крушки. Ако сложа 3 вата обаче, запалва я, свети като "обривче", но и дава грешка. Ако е/и над 7.5W - работи идеално.

 

Поздрави

 

ПП: На служебната ни Фабия, която взехме миналата година, слагам същите - дори не светват (като при Киро). Общо взето - "да повторя, ако не съм казал вече" - една с една няма еднакви... :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приципно като дадеш на контакт, колата си праща три сигнала по 1,5 волта до всяка крушка, за да разбере дали има изгоряла някъде. Явно леда не може да натовари толкова веригата и колата си мисли, че крушката е изгоряла, и не дава захранване. На Валдо лауринката също не светна, и ги сложи на фабията, на светлината за задна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно някои крушки ги проверява по двойки, защото когато смених само едната крушка на задния номер не даде грешка. Грешката светна чак когато сложих и втората.

А това не може ли да се препрограмира? Да праща примерно 0,5 волта и по този начин хем да не дава грешка, ако е с лед с по-малък товар, хем да проверява и него на по-ниското ниво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На новите може да се програмира колата за лед осветление, но на тези не съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За О3 и аз знам. Надеждата ми е, че аз съм една от последните О2 и може да съм закачил нещо от новите опции. Трябва да помоля Явката да се порови с компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицо недей така, и аз тая някакви надежди  :tongue_1:

Твоята е по-непретенциозна :tongue_1: и с тези на Стефан би трябвало да нямаш никакви проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Всички О2 ФЛ ли могат да препрограмират за ЛЕД или зависи? Реших и аз да сложа и сега се чудя какви да взимам. Някой може ли да пусне и линк на тази варненска фирма, защото в OLX намирам само led "система по лиценз на osram", каквото и да значи това. Най-много искам да подменя дневните с ЛЕД, защото вече няколко пъти ми горяха крушките, ако някой може да препоръча специално ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички имат опция в софтуера си да се програмират,програмираш,приема ти кодинга и въпреки това не на всички става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.