Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Карбуратор за 120 разпробит за газ?


ustavri

Recommended Posts

Здравейте, търся разпробит карбуратор за 120 л или къде може да ми го разпробият в София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо кажи за какво ти е разпробит карб ? Какво мислиш да правиш ? Съответно да можем да ти дадем съвет ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпробит за газова уредба или разпробит да сипва бензин с кофата?! :D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже имах плочка на 742 двигателя, но не може да се сложи вече защото съм с 781 и ми трябва да се разпробие карба, за да може да си житкам и на газ и на бензин. :D Не че за 170 км ми е изгорила света на бензин, ама все пак газта си е газ(като за каране в софия)

Редактирано от ustavri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане без плочка за газта ! Меко казано ще имаш ядове ; няма да ти държи обороти ще гасне и прочие . А също така има плочки , които се нахлупват точно над самия капак на карба .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имам точно такава плочка, но като я сложа много наддига кутията и не мога да измисля решение в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане без плочка за газта ! Меко казано ще имаш ядове ; няма да ти държи обороти ще гасне и прочие . А също така има плочки , които се нахлупват точно над самия капак на карба .

 

Ванка, смесването е най-добро с дупчен карб. 120 с щуцери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, смесването е най-добро с дупчен карб. 120 с щуцери.

Дупчeнето е прецизна операция , пробива се малко под дифузьорите , непосредствено над дроселите.Налягането при засмукване пред тях

е най силно  и  мястото за оптималната гориво - въздушна смес се заформя  именно там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа..,успял си значи да оправиш центровките :)

Браво Влади!Ама хич не се похвали тук....или аз да не съм видял?!

Сподели как е,що е,в друга темичка де.Аз имам излишен карб за 120-ка,ама тва не ти решава проблема....

Поздрави и да е всичко наред,пък си запазвам едно возене да я видим тая ХАЛА ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

joro-120L, на 17 Feb 2015 - 9:47 PM, написа:

Ванка, смесването е най-добро с дупчен карб. 120 с щуцери.

Знам , че има хора дори и ти , които карат по този начин ама ...

 

post-1571-138453117465.jpg

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но това не е най-добрия начин. Тогава не исках да си дупча карбуратора. И това не е горна плочка, а щуцери през филтъра.

Кирето го е обяснил мн. точно. При моя вариант щуцерите са далеч от дифузьора и там подналягането е по-слабо.

 

п.п. мога да ти кажа и недостатъците на това смесване

 

не винаги стабилен празен ход

по - висок разход

намалям притока на въздух, защото не мога да го компенсирам с повече газ, иначе колата не върви....

винаги пали с обогатител/или мн. рядко без него/

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.