Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с паленето при нова Октавия дизел


wawawa

Recommended Posts

Здравейте,

 

Закупих си нова Октавия 1.6 Дизел от ЕТ и ми направи впечатление, че сутрин колата не може да запали веднага. Включвам на контакт (положение 2), изчаквам да изгаснат лампичките без тази за двигателя (което се случва след една секудна) и след няколко секунди се опитвам да запаля колата (положение 3). Държа 3-4 секунди ключа в положение 3 и нищо не става. Понякога сама стартира няколко секунди след като съм върнал ключа в положение 2. Понякога не стартира и се налага да паля втори път и тогава винаги пали. Дава ми на дисплея "Warning: icy conditions", но след малко съобщението изчезва, без да се запали колата. Проблемът се проявява само сутрин, иначе може да съм я държал цял ден на студа, но вечерта пали от раз.

Предполагам, че това е нормално, може да е накаква проверка, но искам да питам дали някой има детайлна информация какво се случва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като завъртам в положение 3 стартера не върти. Вероятно нещо мисли компютъра. Стартерът винаги пали от раз, ако реши да запали изобщо. Случва се от време на време да запали и после да загасне колата - но само сутрин. Или, както казах, нищо да не се случи, отново сутрин. Но никога не върти стартера както преди бензина, колата е дизел. Иначе да, лампите по таблото премигват точно в момента на стартиране, вероятно за стотни от секундата Дори един два пъти като че ли дочух лек пукот, но не съм сигурен за последното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи в Еуратек - нова кола е това, с гаранция и т.н. Не е нормално да прави такива неща, има може би нещо дребно за затягане/закачане по тоците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отивай в еура тек на дигностика не е нормално да не завърта стартера още по-ненормално е да запали и да изгасне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя колата ти " казва"  - Warning: icy conditions , демек заскрежаване на нещо си . Зимата свършва , радвай се, навярно повече няма да излиза това съобщение. А дали то е свързано с непаленето или не е ?! О2 например сигнализира под 4'C  със звуков и визуален сигнал.

Да не би да си със Старт/Стоп система и да се лъже нещо компа от натисната спирачка или ненатиснат съединител.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със старт и стоп съм, който при първи сервиз ще им кажа да го изключат, но едва ли е от него, защото само сутрин се появява, а и натискам съединител, на ръчна паля. Определено е от студа, ще отида при възможност при ЕТ, но питах и тук, ако някой също има нов дизел може да знае.

Иначе в книжката пише, че може да запали чак след 10 секунди. Ама ми се вижда много странно да държа 10 секунди ключа в положение 3. То и в тая книжка обясненията са едни лаконични, направо безполезни..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са доста иронични, изглежда... Няма нищо притеснително. Ключът не се държи в позиция 3 - завърта се и се пуска. Може да има забавяне до завъртането на стартера, защото колата е умна и сама преценява условията, и кога е подходящият момент за да запали, ако е необходимо (очевидно е при температура -10 сутрин) подгрява и т.н.

Редактирано от s1000rr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са доста иронични, изглежда... Няма нищо притеснително. Ключът не се държи в позиция 3 - завърта се и се пуска. Може да има забавяне до завъртането на стартера, защото колата е умна и сама преценява условията, и кога е подходящият момент за да запали, ако е необходимо (очевидно е при температура -10 сутрин) подгрява и т.н.

+1

Колега, и при мен в най-големите студове се случва да тръгва да пали с 1-2 сек. закъснение. Просто изчакай 4-5 сек. след като сложиш ключа на позиция 2, натисни и задръж съединителя, завърти ключа до позиция 3(без да го задържаш) и го пусни. Ако пали така (дори и да има 1-2 сек закъснение понякога) значи всичко е наред.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

М да, Тази зима не бе толкова студено, но пробвах при -20гр. с натиснат съединител както пише в ръководството следвайки препоръките. Ключа го само бутам до положение 3 и го отпускам. От тук натам компа сам си развърта двигателя, на дисплея изписва - стартиране мотор и чакам. При тази температура подгрява около 12-15сек, ако е около -5 - подгрява около 4-5секунди преди да завърти стартера, ама това си е нормално. Със зимният дизел винаги ми е палил и не се е случвал да изгасне след това, просто пали и държи около 1200-1300оборота докато си погрява.Така е при мен.

Редактирано от mag_kiril
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си и помисляй, че са склонни да ти изключат старт-стопа ... Аз се опитах, но без успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък никога не ми се е чудела дали да запали. Винаги изчаквам да изгасне лапмпичката за подгряване, по инерция изчаквам още 1-2 сек. и останалите да изгаснат и чук-пал. Един или два пъти ми направи впечатление през най големия студ, че просто не на четвърт уборот пали както се вика а след 2-3 завъртания. Моята е 2.0, но се съмнявам да има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко километра общо си завъртял? Нова ли е колата?

Проблемът по голяма вероятност е от качеството на горивото което ползваш. Дефакто всички нови дизелови автомобили вече са по нежни и търсят все и все по качественно гориво. А пък и при дизела се правят много шашми. Пробвай да си заредиш от друга бензиностанция и тествай известно време.

Аз карам от 2 години кола със същия двигател и характерно като купя от някои бензиностанции двигателя работи по шумно и понякога пали на 2-ри, 3-ти раз.

И пък също по често се включва почиствателя на партикулния филтър, което означава че горивото не е много чисто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.