Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Преден сензор за паркиране


nvulchev1

Recommended Posts

Здравейте,

 

Предстои ми поръчване на Octavia 3 EDITION 1.4 TSI. До момента съм избрал следните допълнителни екстри:

  • Цвят "Брилянтен металик"
  • Електрическо подгряване на предното стъкло
  • BI-Xenon-ви светлини + AFS, с динамичен контрол на ъгъла, LED дневни светлини и пръскачки на фаровете
  • Пакет Simply Clever
  • Универсална Bluetooth подготовка за GSM с гласов контрол
  • Фарове за мъгла, черни
  • Интериорно осветление в краката на пътниците отпред и отзад
  • Усилен пластмасов щит под двигателя

В допълнение обмислям и добавянето на "Интелигентен асистент за паркиране - предни и задни сензори за паркиране".

Въпросът ми е достатъчна ли е видимостта от шофьорската седалка напред и има ли нужда от предните сензори за паркиране (в частност за успоредно паркиране)? Също ако някой ги има на колата си може ли да сподели впечатление от работата им? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е особено дълъг предният капак - аз досега не съм изпитвал нужда. Плюс това в колата се седи достатъчно високо, че да имаш видимост.

 

Май някой от форума имаше такава екстра, но не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видимостта наистина е ок, но все пак колата не е от най-малките, така че ако имаш бюджет и за тази екстра-ще ти е от полза, малко по-лесно ще паркираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За видимост зависи от позицията ти на стоене, а дали има смисъл да поръчаш - да  помага в някои ситуации !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предни сензори, да не са на ОК3, но в някои ситуации са доста полезни.

При следващия ми автомобил, отново бих си взел спредни сензори.

 

Един пример: трябва да правиш френско паркиране, но за да изтеглиш колата трябва и максимално да се доближиш до тази отпред. Колкото и добра позиция да си заел на седалката, с предните сензори е много по лесно.

 

П.С. Гледай да имаш визуализация на дисплея при поръчката,много е гот.

 

Поздрави!

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено,че е хубаво да ги има.Но не са чак толкова необходими както задните.Аз не бих си ги поръчал.

 

И добре дошъл при нас колега.Поздравления за избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съжалаявам че не си поръчах. Не са много-много нужни, но ако ги има, паркирате по бързо и комфортно, без да издавате врат насам-натам.

Колкото и да свикнете с дължината на предницата, никога няма да предвидите разстоянието както със сензор и понякога ще се налага да направите маневра по-вече.

Каква сума Ви искат за добавка при поръчка?

Може да се монтират и от после, но искат два пъти по вече пари и няма да е 100% както фабричното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мислих да  пропусна поръчката на предните сензори, но като правих тест драйв се премислих.  Сегашната ми кола е много малка и паркирането не е било фактор.

Обаче като се качих в Октавията се почувствах като в кораб. За мен видимостта напред е ограничена (говоря за моята позиция на седене), задната пък е няма никаква.

Определено комфорта при паркиране ще е много по-голям в града ако имаш и предните сензори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как паркираш. Аз примерно почти винаги паркирам назад и съответно никога не съм мислил за предни сензори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като колегата радко87, преди карах малка кола и паркирането беше песен. Но още с първото успоредно паркиране на Октавията, предните сензори ме спасиха от изкривени ламарини. Така че, с 2 ръце гладувам за тях! Постоянно използвана екстра, засичаща и по-малки предчети, които са пред колата като колчета, камъни и тн, които по някой път изкачат "изневиделица от нищото" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните сензори са почти безсмислени...
Обикновено всеки се ориентира добре за дистанция над 20 см отпред, а при по-малка зумерът ще пищи непрекъснато и няма полза.

Единствената полза за мен е, когато автомобилът е паркиран близо до някакво ниско препятствие отпред и забравим за него.

Но дори и тогава не съм сигурен дали ще помогне, защото предните сензори би трябвало да се включват ръчно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце ЗА предните сензори. Вярно, че Съби е малко по-голям от Октавия, но благодарение на тях, успявам да го паркирам на места, на които автомобили по-къси с 20-30 см./по-скоро водачите им/, се отказват доста често. След 15-20 паркирания, вече си абсолютно наясно какво ти "говори" и "рисува" паркинг асистента и паркирането става детска игра, дори за слаби шофьори. Лошото е, че ставаш "зависим" и донякъде небрежен, разчитайки на глезотийката. Другото "лошо" е, че сензорите улавят дори стръкчета трева и цветя, което първите пъти е леко стресиращо...

Поне за мен, ползата е голяма.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да дам пример от днес. Без предните сензори нямаше да се справя толкова лесно и бързо - дори с риск да сгъна предния рег. номер. Френско паркиране, но междуте двете коли наистина имаше много малко място. 

Съгласен съм с колегата Боре, че човек става зависим от тези глезотии, но всъщност това е идеята на някои от екстрите според мен.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, "френско", а също и "италианско" паркиране е, когато мястото за паркиране между два автомобила, е пределно малко и се налага "побутване", респективно - принудително преместване на автомобилите, броня в броня. Поради това, в Париж, Рим и др. големи градове, автомобилите се "оставят" на нулева предавка и без ръчна спирачка... Целта е, паркиращият, да може да те "побутне" и премести, колкото да се "намести"...

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=TN6MqsBombA

 

излишни са предните паркинг сензори ,както и задните.........,поне в Париж,изпитвал съм го на собствен гръб(кола..)

Редактирано от coverdale
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за изчерпателните мнения!

Реших да направя още един тест драйв и тогава да преценя дали да поръчвам предните сензори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте! Пиша мнение за да помогна на колегите, на които предстои избор. Сензорите на мен ми помагат, защото съм свикнал с тях. Но освен за паркиране са незаменими при маневри когато има голямо движение  - маркети, събори и при други струпвания на хора и автомобили, когато всеки търси празно пространство да се провре. Без сензори вратът ти се разкачва от въртене напред и назад. 

Само не знам дали е възможна някаква регулация, защото не хващат ниски препятствия, като ниски болдури, но за щастие тя не е много ниска и може да са разчетени за нейната височина.

Относно мнението че хваща високи треви -   да така е, но вместо трева може да е метално или циментово колче.

Аз лично препоръчвам предни и задни сензори за паркиране! (при възможност)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.