Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какви джани да сложа на Фабия '01 - 14 или 15 цола?


thelordofweb

Recommended Posts

Колега, колата ми дойде от Швейцария с 15-ки 185/55 зимни Континентал, и то запазени, дота не помня, но беше след 2013г., проблемът беше, че купих колата Август, сключих седлката при 37градуса в 13:00ч. в Плевен. На следващият ден тръгнах за Варна сутринта "по ладовина", не познавах, колата и не знаех, как ще се държи, но въпреки това газ в завоите, за да разбера дали колата става. Е да, ама колата, не се държеше, добре, поне според мен, изключвам факта за това, че беше лято, тъй като беше много рано сутринта и температурите, нямаше как да въздействат толкова върху гумите. Веднага след като се прибрах във Варна, купих чисто нови летни 195/50/15(Такъв е и оригиналният размер) и колата заспа, нямаше никакъв проблем в завойте и се усеща(поне според мен), по коренно различен начин, въпреки малката разлика в промяната на размера. Дойде зимата и се бях нахъсал, че имам зимни континенталки, голяма работ... (Казвам го, защото в България, никога не бих дал повече от 140-50лв за гума, 15-ка де, за това се целя към по-средният клас), карах 2-3 седмици, но нямаше ледове и сняг още, уж се държаха добре, докато не се качих при един авер с Fabia, със зимни 195/50, точно на другият ден бях в Диана и купих 4 гуми Fulda, на 100лв. бройката, не са нищо особено, но в най-големият сняг тази година пътувах и нямах проблем. Знам, че някой сега ще ме обори за това, че по-широките гуми, са "по-лоши" за зимата, но лично мое мнение е, че  за по-широки, вече говорим от 215 нагоре. А колко точно ще спестиш, като гориво например, от по-тесните гуми, е доста спорен въпрос. Пък и другите колеги са ти казали, 15-ките ще седят по-добре и в това няма спор, аз лично не мога да го кажа в момента, тъй като съм в търсене на 16-ки, а може би и 17-ки(въпреки, че май със 17-ки много ще и натежи) ама келеметорска работа... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...тъй като съм в търсене на 16-ки, а може би и 17... 

16 си е екстра като макс размер за Фабиите, мое мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 си е екстра като макс размер за Фабиите, мое мнение :)

Аз също съм по-навит за 16-ка, тоест това ми беше първоначалната идея да сложа 16-ка vRS и да я боядисам в цвят графит, но намерих преди време едни и се двоумях много и точно след 2 дни ги бяха продали,другият компромисен варинат е VW Monreal, но повечето, които видях или са с по 2-3 заварки или им искат прекалено висока цена за 16-ки, а всичкодруго което намирам като 16-ка не ми харесва достатъчно, разглеждах и 17, но май ще е и дойде в повече. Надявам се да изпаднат vRS 16-ки, пък и не бързам, смятам 16-ката да е само за лято. 

 

ПП:Изивнявам се спама в темата ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Гледам всеки писал нещо по темата и аз да не остана по назад :D та и аз си харесах джанти едните са 14 ки другите 15, а като се има предвид в Брюксел как ми гори колата и ме е страх малко да мина на 15ки, за 14ки гледам оригиналния размер е 185/55/14 6j ET35, там няма проблем, сега колата е със 165/70/14 със железни джанти, не знам колко J и ЕТ са. Опитах се да изкарам нещо с фотошоп а, и вариант а с 15 ките ми хареса повече, обаче по каталог трябва да се сложат 185/50/15 5.5J ET34 това което ми хареса е 15 х 6J ЕТ43, оригинални джанти от Шкода само че по новия модел, моята кола е фабиа 1 1.4 мпи (AQW) мотор, някой би ли споделил със същия мотор и подобни джанти колко ли ще се качи разхода на гориво? Благодаря.

Тези са 14ки
16933784_1428667917174423_1765988429_n.j

Тези са 15ките които ми харесаха.

16933516_1428667950507753_585223040_n.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има оригинални 14 за Фабия приличащи много на показаните 15 дето ти харесват, колега. От Елеганс ниво на фейслифта от 2005 и 2006.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което намерих за хубави пари 14-ки и 15-ки са това новите комплект 14 струват около 350 400 евро само джанти без гуми, има различни марки, но 2-ра ръка 14ки със 5 болта няма много за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравей.Малко ни заблуди,докато не погледнах каталога,``1.9 TDI (98 Hp)``

Има ,такова животно ``Škoda Fabia 1,9 TDi PD 96 kW. .``т.е  VRS

 

.http://media.mrak.cz/fabia/podvozek.pdf

 

p.s

Гуми и джанти според оригинала...на стр.23 ..00-4 Kola, pneumatiky Možné kombinace kola a pneumatik

 

 

205/45 R16 83W-алу джанти-6,5J x 16 H2;;дълбочинa на джантите -37- -без вериги за сняг

185/55 R15 84H-алу джанти-6J x 15 H2;-дълбочинa на джантите--43 - с вериги..

205/45 R16 83W, V-  железни джанти--6,5J x 16 H24) --дълбочинa--42 -без вериги за сня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, имам Шкода Фабия 1.9 SDI комби и мисля да взема още един комплект железни джанти, обаче като гледам какви цени вървят направо се преориентирах към лети джанти. Намерих 3 обяви, но това, което ме притеснява е показателя ЕТ. Всички железни джанти на Фабии които съм виждал(включително и моята) са 6J 14 H2 ET43, а в трите обяви за лети 14" са съответно ET33, ET35, ET38.

Ако може да ми кажете кои ще станат и дали ще е със същите болтове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и 5.5J желязни (фабричен размер) всичките стават, стига да са с 5х100 болтове + и централен 57,1. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.