Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прозорците се свалят сами?


Stucata

Recommended Posts

Днес ми се случи нещо странно. Паркирах пред НДК и заключих автомобила със задържане, че да прибере и огледалата. Като се върнах след час и 4-те стъкла бяха леко свалени (3-4см), без да съм отключвал. Преди това не съм свалял прозорците. Вариантите,които аз виждам са 2 - бъг в електрониката или някой да е взломил скритата ключалка. Видимо няма следи някой да е махал капачето на дръжката и затова не съм го свалял да проверявам. Някакви идеи?

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е неуспешен опит на някой джамбазин едва ли щаха и четирите прозореца да са ти свалени.

 

Възможно ли е без да искаш да си задържал бутона за отключване замалко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, преди да посегна да отключа регистрирах, че всички отзяват. Добре, че дъждът още не я беше изпрал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене на А4 като задържиш копчето,и по същия начин (около 5см) ги отваря. Явно служи за проветряване. :sunny:

Редактирано от Стоян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене на А4 като задържиш копчето,и по същия начин (около 5см) ги отваря.

 

Проблемът е в това, че прозорците отзяваха без изобщо да съм натискал копчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така работи, Като заключам и задържа копчето, отваря малко  всички прозорци. Поне на Audi А4 е така.

Редактирано от Стоян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така работи, Като заключам и задържа копчето, отваря малко  всички прозорци. Поне на Audi А4 е така.

Утре ще проверя дали случаят е такъв и при мен. Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, преди да посегна да отключа регистрирах, че всички отзяват. Добре, че дъждът още не я беше изпрал...

При дъжд би следвало, сензора да активира затварянето на прозорците. За заключването някъде из тюба бях гледал, същата постановка като при теб, но не успявам да я намеря.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм от приятели за подобни случаи. Получавало се от сигнал подаден от ключа, независимо дали собственника е натиснал копче по ключа.

Помисли отново, имаш ли съмнение ключа да се е притичнал в джоба ти и заедно с други предмети да се е натиснал бутона?

Ако се получи отново, аз бих сменил ключа с резервния (втория) и бих карал едно време с него. Целта е да отдалечиш ключа от автомобила и ако има някакъв бъгъв сигнал да го предотвратиш. А този ключ с който беше по време на случката го зафий с фолио и го накажи да седи в дъното на едно шкафче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото нещо се случи и с автомобила на баща ми SUPERB 3! без да е натискал продължително копчето за да се приберат огледалата! Явно е нещо бъг :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало същото на моята Октавия 2. При едно зареждане на Еко, слизам, заключвам и отивам да плащам. Връщам се и гледам 4-те прозореца отворени по същия начин...

 

Все още не съм успял да го направя пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета с втория ключ. Ще го ползвам него. Мерси за отговорите! Явно не съм единичен случай и се е случвало и на други.

BTW ако може да се вярва на упътването, там пише, че 45 сек. след заключване на колата дори някой да опита да свали/качи стъклата през ключалката, функцията вече е деактивирана. По тази линия май по-скоро отписвам злоумишлените действия и остава евентуалния досаден бъг... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъг е! Имаше преди време писано за същото "явление", но не помня за Октавия или за Супърб беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъг е! Имаше преди време писано за същото "явление", но не помня за Октавия или за Супърб беше

Бъг в ключа или бъг в електрониката? Май ще се наложи да звънна в ЕТ.

edit: записах си и час за сервиз

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я същата случка описана в друг форум, ако искаш прочети всичките коментари.

 

http://www.briskoda.net/forums/topic/188129-3-windows-open-when-unlocking-car/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж как работи при мене,нямам идея дали е бъг или? когато заключам и задържа бутона се случва това. Само дето прозорците остават около 5 см отворени.А,ако са били затворени, се отварят пак около 5 см.

Редактирано от Стоян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я същата случка описана в друг форум, ако искаш прочети всичките коментари.

 

http://www.briskoda.net/forums/topic/188129-3-windows-open-when-unlocking-car/

Благодаря за линка. Изчетох мненията, но до едно са свързани с различен проблем. Е, пак е свързан с електроника, но не е същото. Това което аз направих е:

1.Заключвам вратата със задържане на бутона за заключване с цел да затвори и огледалата. Не съм натискал други копчето дори случайно, защото дистанционното си го държах в ръката

2.Връщам се при колата и отново без да натискам каквото и да било, просто намирам и 4-те стъкла спуснати. Те биха се спуснали само ако бъде задържано копчето за отклюване, а може би дори чрез повторно задържане, след самото отключване на автомобила.

 

Ясно е, че е някаква грешка, която може дори да не се прояви никога занапред. Проблемът ми щеше да бъде по-голям, ако дъждът вече бе завалял. От тази гл.т. се притеснявам. Иначе колата си домува на топло в гараж, където ако ще до долу да пуска стъклата, не ми е проблем :)

Още веднъж благодаря на отзовалите се!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото нещо се случи и с автомобила на баща ми SUPERB 3! без да е натискал продължително копчето за да се приберат огледалата! Явно е нещо бъг :)

Супърб 3?!?

Баща ти в коя държава е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От сервиза не откриха грешка.

Дано да не се случи отново.

Навсякъде вече са радио вълни и прочие. Да се надяваме да е бил само "разшеметен" радио сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.