Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на Roomster


Blank

Recommended Posts

Здравейте!

В последно време изпитвам нужда от по-голяма кола, случайно се качих в Skoda Roomster и доста ми допадна.За сега съм се спрял на следните автомобили:

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11427966845462446&slink=9b5526

 

http://www.cars.bg/c1047826

 

За сега съм огледал само първата, доста е запазена боята, волана е като нов(може и да е сменян) интериора е доста издраскан(пластмасите), грайфера на гумите се рони.Втората не съм е гледал още.

Това което ме интересува е да си кажете мнението, търся си дизелова Skoda Roomster.

Аз не правя по много километри - около 16 000 - 20 000 км на година като около 600-700км(горе долу 40-50 км на ден ) градско каране на месец.В момента карам  Astra H 1.6 116 к.с като разхода  не ме устройва около 8,5 -9 л/100 км.Служена карам Dacia Logan 1.5 DCI 80 к.с и като динамика ме устройва(това е единствения дизел който съм карал).

Първата до колкото разбрах е с 3 цилиндъра ПД и имал някаква "балансираща верига" която можело да се скъса ако не е сменена на време.За втория двигател знам, че пак е ПД и е с ремък.От vw форума прочетох, добри отзиви за 1.9 TDI.

Интересува ме първоначално обслужване на двата двигателя - масла, ремъци, филтри и тн, както и къде бих могъл да отида и да се провери автомобила(нямам много доверие на ЕТ и като цяло официалните представители).

Благодаря предварително, поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Като обща препоръка бих ти препоръчал 1,9 дизел- 105 к.с.. Аз карам 1.6 бензин и 105 кончета са ми малко недостатъчни. Замисли се- лятото с включен климатик на дълъг път....  Конкретно за дизелите и сервизите- колегите от София ще се включат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората и на мен ми грабва окото особено ако думите на продавача могат да се докажат. 1.9 тди върви много добре на това купе. Волана се износва бързо и е най-добре да се тапицира с кожа, така че не е чак от такова значение. А относно разхода щом опела ти гори толкова шкодата ще гори не повече от 7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората не съм е гледал още, но ми е малко странно по-нова с 2 години, по-голям двигател и два комплекта гуми, само с 40 000 км повече и е по-евтина.

Много ли ви се струват тези километри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.