Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съхранение на гуми, докато чакат следващия сезон?


Recommended Posts

Не знам колко е вярно, но преди години в гумаджийница ми казаха, че не е хубаво да се монтира-демонтира често една гума. Какво означава често, .... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато на гумаджията ръцете са вързани и заврени отзад и само от един монтаж могат да се прецакат, но ако си може и си знае работата- една гума може да я свали и качи стотици пъти без проблем.

 

Между другото скоро гледах в Лидл капачки за вентили, маркирани с място на гумата на колата. За маняци или такива, които нямат креда пък искат да ги бележат. Около 2 лв общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги, полезна стойка за съхраняване на гуми - сега в Лидл: http://www.lidl.bg/bg/513.htm?id=1238

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз съм си харесал една доста прилична Кука. Мисля , че 4 Tакива   ще са перфектни за гуми с джанти на стената в мазето или гаража ;)  
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз съм си харесал една доста прилична Кука. Мисля , че 4 Tакива   ще са перфектни за гуми с джанти на стената в мазето или гаража ;)  

 

 

Бих ти препоръчал такива куки, преди си държах гумите на същити и гуматя няма шанс да се изхлузи напред.

 

А вече се сдобих с две Лидълски стойки.

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ами да, мисля на място да реша какви да са куките но определено нямам друг вариант защото мястото е дълго, но ширината е макс 1метър и само куки и гумите "легнали" на стената е варианта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

капачките за обозначение на гумите също са много полезни - 8 бр. за 2.50 лв. пак в Lidl. иначе и аз ползвам самоделен стелаж като на колегата hamsia.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво ползвате куки и стелажи, ама нали не трябвало да стоят във вертикално положение гумите? Плюс това - да не се допират една до друга плътно.

 

Така разправят разбирачи.

 

Затова се спрях на варианта в Лидл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..Eто тук доста нагледно е изобразено как е препоръчително да се съхраняват ...дали е правилно не знам , но на повечето места съм чел точно това: 
http://info.promogumi.bg/?cid=110

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам стойката от Лидл. Джантата ляга върху една пластмаса, слагам шайбичките коя къде е била, покривам ги и чао. Не знам за какво качество може да се говори при една кирлива стойка, но тази ми се вижда достатъчно качествена за целта. Освен това се разпродаде на втория ден след като я пуснаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си купих такава стойка от Лидл.

Не съм я сглобил още, но за 25 лв. мисля, че си заслужава ... има и 2 годишна гаранция (поне така каза девойката на касата).

Редактирано от v13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си купих такава стойка от Лидл.

Не съм я сглобил още, но за 25 лв. мисля, че си заслужава ... има и 2 годишна гаранция (поне така каза девойката на касата).

Пази касовата бележка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера и аз съм с две коледни елхи от Лидл. Купих и капачки за маркиране, но се оказа, че със стойките има цветни шайби, които могат да вършат таз работа. Освен тях има и дълбокомер, манометър и покривало.

Извадих лежали досега по 4 бр. гуми с джанти една върху друга 3 такива блокчета, огледах най-долните евентуално за деформация от теглото - не забелязах да има. Не са размествани от пролетта. Всички си стояха надути обаче- може би ако някоя от най-долните е изпуснала част от въздуха резултата не би бил такъв. Вече със стойките няма да ги мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната стойка вече се счупи преди да съм я натоварил с гуми. Докато се опитвах да вкарам 1 от краката в пластмасовия държач. Сори за качеството. Ще и парнем заварки да си върши работата, но да си знаете, че таз стойка не е най-здравата стока, още повече ако около нея с нанизани гуми от едни 60-80 кг. могат да щъкат деца. Шайбите, на които лежат колелата са от същия материал.

Явно, гаранцията от 3 г. , която е изписана на кашона е поставена там, колкото да се продава. Не смятам да се занимавам за 25 лв, но ми омръзна делото "купи-хвърли".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сглобих и натовирх двете стойки с 15" и 17" гуми с джанти. Тази с 15-те е леко нестабилна, а тази с 17-те заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята стояха 17ки 225. Лека е, изглеждаше ми паянтова, но не съм имал проблем с нея. Не я защитавам по никакъв начин, да не ме разберете погрешно, но от всяка стока има дефектни бройки и неправилна употреба :) Децата ми също така не щъкат около нея ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ми сглобявал си я, ако смяташ, че има по-правилна употреба като я събираш да вкараш краката върху пластмасата освен с чук - напиши я таз употреба. Щото още не съм я и пробвал по предназначение. Колкото до дефект, ебаси дефекта, дето ако е минала метър и я натоваря с гуми може да се изсипе върху краката на всеки минаващ, леко побутнал я или се подпрял на нея. Пак е добре, че се счупи сега щото това няма кой за го мисли, още по-малко да го пази да не би да се поклати.

 

п.с. в гараж обикновено е тясно да я обикаляш от метър да не би да и създадеш  вятър.

Редактирано от ogich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам спомен да съм ползвал чук или друг инструмент, но беше преди около година. Относно дефекта - може да е точно това, което си описал. Има доста по-страшни неща, които могат да дефектират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите пет с'тинки: имам две лидълски елхи от миналата година. Едната е през цялото време натоварена с 16" 205, другата зимата беше със същите гуми, лятото изкара с 15" 195. И двете ги сглобих без усилие, само с ръце, без ползване на чук, тесла или мамата. Пластмасовите рингове, които държат гумите явно са доста здрави, защото горните две гуми общо-взето почти ги пускам да паднат и проблем няма. Освен това моя гараж е изключително тесен и редовно блъскам с лакът гумите на стойката, а и поне три пъти съм я закачал леко и с бронята на колата на излизане от гаража - заклаща се леко и толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно тази партида е била кофти, защото моите крака ги блъсках в пода, за да наместят, но пък нищо не се счупи,а ги млатих здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.