Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов Супърб2 въпроси


vencisto

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Купих си преди седмица нов Супърб 2 фейс 170 коня, дизел, 6М, едишън ниво. Доволен съм от всичко до сега! За мен е много добър автомобил! Естествено го пазя още е на 600км. Прочетох няколко пъти мануала и рових в интернета, но се появяват въпроси!

1. Има ли опция, без задържането на натиснато копче на ключа, да се затварят, евентуално отворените прозорци, когато просто излезеш от колата и я заключиш? 

2. Когато съм на авто позици на фаровете и е тъмно ( с биксенони съм с AFS ) има ли функция да се самовключват и самоизключват при насрещни автомобили, дългите светлини? Проблема на този въпрос е, че не съм карал на тъмно и извънграднско! Направих няколко пробни кръга в и извън града по тъмно, но не получих отговор.

3. Някаква идея да чуя алармата работи ли или не? Закл. колата, чакам минута, ритам ритам колелетата, никаква реакция! Имитирам, че излизам от колата и я закл., но оставам вътре ( имам обемни датчици ) стоя без да мърдам минута и започвам да мърдам, скачам, треса колата до колкото мога, но отново никва реакция на алармата. Не съм пробвал да я закл. с отворен прозорец и след минута да си вкарам ръката вътре, просто сега ми хрумна!

4. И въпрос относно паметта на ключа. Запаметих седалките, огледалата вкл.и на заден ход, както е описано в инструкцията и преди излизане нарочно дръпвам моята седалката назад, заключвам и след няколко мин. се връщам при автомобила и откл. Седалката ми си стои на позицията на която съм я оставил преди да изляза. Т.е., за да заеме моята запаметена позиция трябва да натисна съответното копче на седалката 1, 2 или 3. Някакви идеи!?

Предварително Ви благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честито!

Ще карам по ред

1. Може да се направи, но само с ваг ком

2. Не

3. Заключи и остави прозореца отворен и бръкни вътре, като преди това провери дали е включен обемния сензор. Бутона в колоната мужду предна и задна лява врата.

4. Имаше някакъв алгоритим, но него ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алармена система няма включена в стандартните конфигурации...

Сигурно ли е, че е поръчвана такава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Milen Dimitrov!

относно 1.и 2. и аз така предполагах! Т.е. като отида на преглед да помоля юнаците от сервиза да го бутнат защото така определено не е гот! Свикнал съм от другата ми кола да не мисля за затварянето на прозорците и вече колата ми стоя на един паркинг с отворени прозорци...

3. не бях забелязал, че има копче на колоната, ще проверя, но направих така с отворения прозорец и се задейства алармата! Определено не пищи подобаващо на автомобила - пищи като на ефтин автомобил!

за 4. ще установяваме на база опити и грешки!

Chavdarlk в ниво EDITION алармената инсталация с обемни датчици и отделна сирена е стандартна!

Благодаря Ви и приятно каране на всички колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно т.4 - не просто натискаш бутон 1,2 или 3, а го държиш натиснат, докато седалката и огледалата се преместят в избраните и запаметени позиции, и спрат да се движат. Относно желаната от теб опция, с отключването, да се позиционират, спрямо запаметена/и настройки, несъм чувал дали е възможно. Може и да е - през ВАГ-КОМ, евентуално...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във ЕТ надали ще го направят, трябва ти някой с кабел.

@Боре идеята, е че можеш да обучиш колата да разпознава двата ключа и те да са с различни настройки на седалката и страничните огледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така го разбрах, и ми харесва, но несъм чул/чел, да е възможно...

Ако е, също бих се възползвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Със сигурност може, защото преди да се захвана с настройката и запаметяването, аз си нагласям седалката както ми е удобно и като заключа и отключа трябва отново да настройвам седалката! Дори веднъж го видях самото преместване на седалката защото откл. колата отблизо! Абе то в инструкцията е описано ама нещо не ми е ясно и не мога да го направя или по-точно да поставя седалките в позиция и да пробвам тази памет. И не е необходимо да се държи копчето 1, 2 или 3 постоянно, а просто натискаш и пускаш и то всичко си застава по местата. Това е сигурно, поне при мен! Явно някои от колегите нямат инструкция та ето линк има и на Бг.  http://www.skoda-auto.com/en/mini-apps/owners-manuals/pages/superb-3t.aspx  Даже си мисля, че и станциите на радиото се помнят в ключа, поне така е на колегата ми на БМВто.

Редактирано от vencisto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.