Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia 1.9 tdi 4x4


mavridika

Recommended Posts

Здравейте.Може ли някой да ми подскаже, много по- лошо ли е да си взема 1.9 tdi 4x4 от колкото чистата 1.9 tdi. Чисто от гледна точка на поддръжката. 

Редактирано от mavridika
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ че няма къде да ползваш 4х4-то наиситна ще ти е "много лошо" ;)

Има вече много теми относно колебание на други съфорумци дали да си вземат 4х4. Разрови се и ще видиш за какво иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.Мисля че няма къде да ползвам 4x4, а и по-трудна ще е поддръжката . Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка угодия няма. Със или без 4х4, важното е колата да ти харесва и да си я караш с удоволствие. Аз карам 4х4 и съм доволен много. През повечето време, нямаш нужда от него, но няколко пъти миналата зима си го ползвах и си беше голям кеф. Има изписани хиляди мнения в този и в братския форум за ползата и вредата от 4х4. Според мен вредата е само малко по-големия разход, приблизително 1 л. При мен дори ми се струва, че по-малко. Обслужването на халдекса и дифа не трябва да се забравят но те са през период от километри съответно 30 и 60 хиляди. Цената на обслужването не е болка за умиране, но не трябва да се забравят. Отдавна се каня да пусна една тема със много снимков материал за смяна на виещи лагерите на задния диф на халдекс първо поколение, но все не ми остава време. В крайна сметка двойното предаване си ме радва и съм +1 за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко опит имаш та така го заявяваш.

 

3 години съм карал кола 4х4 и 7 години само на една ос, говорим за автомобил! 

 

Тези автомобили (4х4) са практични единствено ако живееш в планината (Родопи, Стара Планина). Няма нормална ситуация от която 4х4 ще мине а 2х2 не. Екстремните ситуации са толкова редки, че не си струва разправията (кардан, полуоси, диференциал, гуми, тегло+,разход на гориво, по-кофти динамични показатели(спиране тръгване)) Това е накратно.

 

Аз самия бях и съм голям фен на високо проходимите машини (за това си имам и джип), но на колата просто това 4х4 не и трябва. Не си състезателен  автомобил с много коне, не си високопроходим автомобил с голям просвент, просто си ни рак ни риба. Има съвсем малка практична приложимост. По-точно можеш да се възползваш - ако караш с висока скорост докато вали, по стръмни заснежени (забележи, не заледени) наклони, при коловози през зимата... нещата се изчерпват горе долу до тук. В кална нива, ще умреш точно както и кола със предно... Но пък за сметка на това винаги ще носиш по голямото тегло и 1-2 литра разход от горе на 100км.

 

Ти решавай, приятели на вкус и на цвят няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако човек се чуди дълго време дали му трябва 4х4, то значи не му трябва ;) Аз откакто подкарах кола 4х4, вече за друга не искам и да чуя! За моя начин на живот ми пасва точно 4х4 и то комби.

 

Аз самия бях и съм голям фен на високо проходимите машини (за това си имам и джип),

И така става, една кола за едни задачи, другата за други, а за града мотор или велосипед :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея във Велико Търново. Градът е доста баирест и зимата наличието на 4х4 си е голяма екстра.

Вилата ни се намира в балкана и къщата ни е последна. Асфалтовия пт свършва точно преди нашата и падне ли малко дъж върху тревата на чербия път без задно няма шанс просто.

Така, че ако живееш в равнинен град и ви чистят често улиците през зимата тогава твърдо няма смисъл.

И аз съм на същото мнение като stefan.

От това 4х4 ще се кача на друго 4х4

Родих се с тази екстра и твърдо не мога да се съглася че където върви 4х4 там върви и 2х2

Ясно ми е, че не карам джип с блокажи, но си е съвсем друго да получаваш постоянно едно "рамо" отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имам предвид, ако човека е от Пловдив, Бургас, Ямбол, Стара загора, ми то там е равно и сухо цяла година.. кво ше го прави това 4х4. Ако има стръмно и зима нещата се променят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. Живея в Бургас и това наклони везните за избора ми. В крайна сметка вече съм собственик на Шкода 2 1.9 105 к.с. комби.Както се казва със здраве да си я карам.Безаварийно каране за всички колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.