Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Метално чукане от двигателя тси 1,4


ААнтонов

Recommended Posts

Здравейте!

Имам нова О 3, 1,4 тси 140 кс, доставена от ЕТ месец юни 2015 г. Извън колата се чува тихо  метално чукане, което се увеличава с увеличаване на оборотите. (Подобно чукане съм чувал при пасат от клапаните, но разликата, е че с повишаване на оборотите чукането изчезва, а при О3 не изчезва.) Чукането не се повлиява от съединител и спирачка, както и от топъл и студен двигател. От купето чукането се долавя само ако се стремиш да го доловиш и знаеш, че го има. Нормално ли е това за този двигател и ако не е има ли опасност от по-сериозна повреда? Да поясня колата е гаранционна, не е влизала в сервиз и  е на 5 х. км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа какво чукане чуваш, но ако е леко и зависи от оборотите, може би чуваш звука от дюзите. Другата възможност е да е заводски проблем, но за него трябва посещение в Еуратек.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не съм чувал чукане. Но ако нямаш познат, с чиято кола да сравниш, отивай в ЕТ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа какво чукане чуваш, но ако е леко и зависи от оборотите, чуваш звука от дюзите. Другата възможност е да е заводски проблем, но за него трябва посещение в Еуратек.

Чукането е точно като чукане на клан, но прочетох, че този двигател е с проблемна верига и се сетих, че съм чувал подобно чукане от веригата на ВАЗ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и не всички ВАЗ-ове имат верига :) Само за инфо :)

Това чукане от веригата на ВАЗ 2101, го чух на морето преди 32 години с автомобила на вуйчо ми, който не знам на колко е бил, но в автосервиза в Бургас я смениха веднага. Като се върнах и споделих вуйчо ми каза че е сменил веригата скоро и са ме прекарали и т. н. (Тогава аз имах москвич, но се повреди) 

Редактирано от ААнтонов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сядай в колата, затвори прозореца, пусни си музика и безгрижно е настъпвай. Ако почне да го чуваш и  вътре тогава ходи в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и не всички ВАЗ-ове имат верига :) Само за инфо :)

 

само един няма.

 

Колега, иди в сервиз да я прослушат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това е ВАЗ 2105 с "ремъчния мотор" - 1300 куб. см.,65 конски сили.

 

Абе - ние тука още малко и ще направим основен ремонт на двигателя на тая лада,пък не можем да помогнем на колегата със шкодата,освен да му препоръчаме да ходи в Еуратек.Ама какво да се прави - новите коли са дотолкоз усложнени,че дори и шумовете са трудни за локализиране...

Редактирано от lent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това е ВАЗ 2105 с "ремъчния мотор" - 1300 куб. см.,65 конски сили....

 

....и ВАЗ 2104 :P ама той е със същия мотор :) 

 

 

Абе - ние тука още малко и ще направим основен ремонт на двигателя на тая лада,пък не можем да помогнем на колегата със шкодата,освен да му препоръчаме да ходи в Еуратек.Ама какво да се прави - новите коли са дотолкоз усложнени,че дори и шумовете са трудни за локализиране...

 

Ей ся ше му помогна, като чуя тракането през слушалките на компа. Сервиз! Тва да не е някой стар Чепел, та ше трака. Още повече бензинов мотор.... И ще го чува в купето....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуваш звука от работата на дюзите, на всички бензинки с директно впръскване е така. Сравни я с някоя друга с тси мотор и ще видиш, че е същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че са дюзите и по скоро звука от дюзите е като цъкане, дано да е такъв, щото чукане си отива на живо е..не :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че са дюзите и по скоро звука от дюзите е като цъкане, дано да е такъв, щото чукане си отива на живо е..не :)

 

ти колега не знам какво чуваш, но си написал много гръмко заглавие на темата.

Аз мога да ти кажа, че не са дюзи, а е бутален болт. Дано да са дюзите де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще послушам съветите ви, благодаря за тях и отивам в ЕТ. Не знам защо никой не спомена за клапан, защото се чува ясно метално тихо чукане. Без да съм специалист това определено е различно от чъкането на дюзите.

Ще пиша за резултата.

Редактирано от ААнтонов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш вариант и да разчиташ на гаранцията. Като ти кажат, че е наред мотора, напъни го 500км по магистрала с високи обороти и ще си покаже!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин я закарах до ЕТ, ослушах се за чукането и не го чух. Върнах се, прибрах се в гаража и отново се ослушах, вдигнах и капака и реших че съм прекалено взискателен и това е нормален шум от работещ двигател. Спирам да се ослушвам и карам смело.

Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш вариант и да разчиташ на гаранцията. Като ти кажат, че е наред мотора, напъни го 500км по магистрала с високи обороти и ще си покаже!

 

Нищо няма да покаже. С чукащ клапан или бутален болт колата може да измине хиляди километри.

Такива въпроси или теми подлагат на изпитание ясновидските способности на участниците във форума.

 

Тази сутрин я закарах до ЕТ....

 

....и какво казаха? Единствено и правилно решение в такъв случай е колата да отиде в сервиз и да се чуе работата на мотора.

Добрите майстори разграничават различните видове шумове и тракания. Затова още в първото си мнение те посъветвах да отидеш в сервиз.

Желая да нямаш проблем и това да е било само някакво внушение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, joro-120L и аз се надявам да нямам повече проблеми. Основният ми страх беше да не е верига, но щом няма верига шумът е толкова пренебрежим, че се надявам наистина да няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.