Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

02 дразнещи малки проблеми


Garfield

Recommended Posts

Здравейте,

Наскоро взех Октавия 2 комби 4х4 преди FL.

С опознаването започнаха да излизат дребни, но дразнещи проблеми. Ще се радвам ако дадете идеи за отстраняването им. За част от тях намерих писано във форума, но въпреки това ще ги изложа с цел... евентуалното... следене развитието по отстраняването им :D

 

1. Фаровете не светват при заключване - от setup на дисплея е видно, че функцията за изпращане и посрещане е активна и е сетнта на 10с. при отключване фаровете светват, но при заключване не искат

2. Не светят лампите в багажника - като взех колата всички вътрешни светлини бяха изгасени. Включих предния плафон, централния също. Има ли възможност задните да имат собствен прекъсвач, защото напрежение на буксите няма. 

3. Индикация за отворена шофьорска врата - в момента когато отварям вратата, но не е напълно освободена бравата детектва отворена врата, но при пълно отворен не. Напръсках бравата с ВД, но за момента няма резултат.

4. Индикация незакопчан колан - четох, че повето просто го изключват. За мен това не е решение. Ще пробвам да почистя механизма без да го свалям.

 

Имам и една питанка :)

Има ли някой с познания за манипулиране на глезотииките с vag-com, който срещу някоя бира, би жертвал свбодно време за да си поиграем с колата ми? 

 

 

Ако някой пише... особено по проблем 1... ще съм благодарен :)

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавям още две неясни за мен неща:

 

5. Чистачките

- маршрут център-нса - ръми непрекъснато, на позиция интервално включване чистачките не се местят, независимо от контролера на степените; позиция low работи и като спре колата на светофар те също спират

- нса-център - вали, чистачките на позиция интервално работят спрямо степента; в позиция low не спират по светофарите.

Питнка: има логика в поведението им или съм пропуснал нещо?

 

6. Трябва ли да светят указателните знаци на лостовете за мигачи и чистачки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Пробвай да дръпнеш лостчето за дългите преди да излезеш. Би трябвало да активира светлините.

2. Крушките здрави ли са?

5. Не мисля, че е нормално. Диагностика може да покаже ако има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря за вниманието.

 

1. Ще проверя това с дългите, но при условие, че работят при отключване си мисля, че трябва и при заключване. Между другото включени са ми автоматичните светлини, като светят при положение 0 на ключа.. ако това е от значение.

2. Да, крушките са здрави в багажника. Когато светят плафоните в купето на куплунга отзад нямаше нищо.

5. Чистачките - мисля, че имат сензор, с което си обяснявам и аз странното им поведение, но въпреки това не хванах логиката за него и затова попитах :)

 

При развитие пак ще пиша... или при новооткрити проблеми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Остана ми време да поровя чуждите форуми и намерих следното.

 

1.  headlight comes on when you switch off the car and open the door to get out! - може да има връзка с проблемът от т.3. При отваряне на вратата съвсем за кратко се показва индикация за отворена врата и след това изчезва.

Довечера ще проверя на тъмно. Номерът с дългите не мина.

 

5. Днес сутринта съвсем леко ръмеше. Чистачките на степен интервално включване правят един оборот и спират. Очевидно датчикът решава, че не е необходимо да ги включва. Може ли да се настройва прага за включване? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5. Може, с пишката отгоре на лоста. Може да ти е прецакано желето на сензора. Не струва скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко развитие

1. Взех та прочетох ръководството :) Има принципна разлика в работата на leaving home и coming home светлините. Първите светват при отключване на автомобила. За вторите има различни варианти, но са свързани не със заключването (както мислех), а със загасянето на двигателя и отварянето на вратите. При мен: ключът на светлините трябва да е на къси или символчето с тунела. Тогава при гасене на автомобила светлините остават включени. Времето за изгасването им задавам от компютъра с помощта на бутоните на лоста за чистачките.

 

2. Няма развитие

 

3. @stefan - постигна ли ефект? При мен няма. В събота може да се пробвам още ВД или да извадя нещо по силно - имам спрей за карбуратори :)

 

4. Няма развитие. Имам съмнение, че не е от замърсяване, защото зумера за без колан започва да пищи като затопля колата.  :)

 

5. @niki - вчера направих 200км в дъжд. На интервален режим чистачките се засилваха и спираха в зависимост от интензитета на дъжда и скоростта ми. Останах очарован. Обаче в градски условия, ниска скорост при ръмене предното ми стъкло става на малки капчици и чистачките не тръгват. Това ме влудява. Как да разбера дали датчикът е ок?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

3. @stefan - постигна ли ефект? 

 

Това което съм написал, т.е. микроключето все пак сработва, при внимателно отваряне на вратата. Аз му бях свикнал, а сега и синеца свикна, след като се заключи на другия край на София :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на градско даваш пишката плътно вдясно, което трябва да е най-чувствително и караш така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на градско даваш пишката плътно вдясно, което трябва да е най-чувствително и караш така.

Не съм сигурен, че и така ще му е ОК на колегата - на мен точно в тези условия също не ми харесва как реагират чистачките. Релето отчита, че колата не се движи или скоростта е ниска и не разрешава на чистачките да се включат, дори според датчика да има нужда. Мен ме дразни, не виждам достатъчно особено когато е тъмно и блестят фаровете на другите коли, та си ги активирам допълнително точно с тази "пишка" (можеше да я наречеш лостче :)) като я бутам ляво-дясно и при всяко местене чистачките правят един оборот.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли опция за изключване на автоматичните чистачки през макси дота. На О3 има такава. И така почва да си работи със стандартните интервали задавани от лостчето на лостчето. Иначе лостче на лостчето си е точно .....:-)

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което съм написал, т.е. микроключето все пак сработва, при внимателно отваряне на вратата. Аз му бях свикнал, а сега и синеца свикна, след като се заключи на другия край на София :D

При мен това е ефекта преди и след ВДто. Искам да я върна към живот :) В тубата попаднах на клипче, в което разглобиха цялата брава, показаха къде е ключето и го почисиха. Ама някак си не ми се занимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че и така ще му е ОК на колегата - на мен точно в тези условия също не ми харесва как реагират чистачките. Релето отчита, че колата не се движи или скоростта е ниска и не разрешава на чистачките да се включат, дори според датчика да има нужда. Мен ме дразни, не виждам достатъчно особено когато е тъмно и блестят фаровете на другите коли, та си ги активирам допълнително точно с тази "пишка" (можеше да я наречеш лостче :)) като я бутам ляво-дясно и при всяко местене чистачките правят един оборот.

 

т.5

По същя начин действам и аз за да активирам еднократно почистване :)

 

@niki Не искам да изключвам автоматичната функция, защото когато пътувах извън Сф бях очарован.

Направи ми впечатление, обаче, че чистачките се държат по кривия неработещ начин през деня на светло на извънградско. Тази сутрин се прибирах, не валеше много силно, но пък колите хвърляха по стъклото и то ставаше цялото на капки. Държах читачките на интервален режим както на отиване, но те не се включиха. Има нещо криво в цялата работа.

Обаче... на тъмно... какъв кеф беше... :D

Трябва да има причина или поне обяснение. Ще продъжавам да търся :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шашава работа е тази с чистачките...

Преди малко, на автоматичен режим, в градски условия+проливен дъжд+безброй спирания и тръгвания, моите чистачки спряха сами точно два пъти ! Намаше значение дали съм спрял или се движа, дали дъждът се усилва или отслабва, дали се движа бързо или бавно - движеха се с една и съща, постоянна и близо до максималната им скорост, направо почнаха да "мажат" по стъклото...

За пръв път се случва, но направо ме влуди !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах всички позиции и опции, резултат - нулев...

Любимият ми Пасат, не правеше така - послушно изпълняваше всичко, което му казвах :)

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля нещо :)

Днес по задръстванията извадих псевдокопчето за спиране на климатроника, изрязах парченцето, което ограничава движението и вече си имам нормално спиране :)

Просто не мога да понасям спирането с врътката. Като я завъртя докъдето има ход китката ми и то остава на минимална степен. Та трябва да повтарям.

Сега има само щрак-щрак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развитие по въпроси 3 и 4:

3. Пръсках със спрей за почистване на карбуратори, после с парцал и малка отвертка изчистих каквото успях от замърсяването под петлето на вратата. Това го направих при отворена врата със ръчно вдигнато и заключено петле. Резултата е, че ключето щраква в най най-отвореното положение чак, а там стигам ако отворя много бързо и със сила вратата. При нормално отваряне детектва отворена врата и всичко свети и грее - плафоните вътре, функцията за изпращане и усмивката на лицето ми.

 

Относно въпрос 1. Функцията за изпращане се активира след изгасяне на двигателя ако не се отвори врата. Ако се отвори врата тя рестартира таймера. Таймерът сетвам от дисплея. Когато не усещаше, че отварям вратата докато си взема телефона и изляза и фаровете гаснеха :) Сега всичко е ок.

 

4. При почистване на закопчалката за колана се откъсна едно парченце от пружинката в горната част. Стана по-зле. Сега ще мисля как да го фиксна. Още не знам каква му е функцията точно, но съм го набедил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Има ли някой с познания за активиране на глезотииките с vag-com,  в близост до Ямбол и да е навит да си поиграе :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравей Garfield

 

по точка 3 мога да ти кажа че микроключето ти е за смяна , лесно се износва.Минах по този път миналото лято 

За съжаление ремонта е време отнемащ но не скъп (има микроключета по сайтовете за пазаруване на цена около 7лв)

На мен ми отне около 4-6 часа , разглабяне , почистване , сваляне на старото ключе , слагане на новото и затваряне 

Имай предвид че механизмът за стъклото е нитован към вратата , поне на О2 фейслифт , което е едно от нещата които ме забавиха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко... 

Автоматичните чистачки, на които се радвам и аз, са една доста странна и спорна екстра. При наистина ситен дъжд не реагират добре. Аз съм далече от твоя проблем, но все пак - не реагират точно така, както би ми се искало.

Пробвай да бутнеш пишката, която регулира честотата на автоматичната им работа, към плюса - това ги "съживява" веднага - и започват да си вършат работата по-добре. Поне при мен.

 

Във връзка с колана - моят примигваше и алармираше 2-3 пъти на дълъг период. Омекнала пластина или нещо подобно. Писна ми. Около120 лева, Еуратек, 20 минути, карам си безгрижно. 

 

Здравейте,

Остана ми време да поровя чуждите форуми и намерих следното.

 

1.  headlight comes on when you switch off the car and open the door to get out! - може да има връзка с проблемът от т.3. При отваряне на вратата съвсем за кратко се показва индикация за отворена врата и след това изчезва.

Довечера ще проверя на тъмно. Номерът с дългите не мина.

 

5. Днес сутринта съвсем леко ръмеше. Чистачките на степен интервално включване правят един оборот и спират. Очевидно датчикът решава, че не е необходимо да ги включва. Може ли да се настройва прага за включване? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.