Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1.9 SDi 2001г чек лампа


miroslav66

Recommended Posts

Купих я преди две седмици,като дам на контакт не виждам на таблото да светва чек лампичка,дали го има в този модел.Като запаля двигатела остава да светят лампички abs и хидравлика,на която долях 400 грама масло,единствено волана стана по лек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чек лампата светва и остава да свети докато не се запали двигателя.

6391092.jpg?v=0

 

Това свети на контакт,къде е чек лампата.Да не са я с изолирали търговците от автосалона.

Редактирано от PRR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тази лампа за чека никога не съм я виждал да светва това нормално ли е. Или трябва да си светва при подавана на контакт и после при запалване на двигателя да угасва .За 1.9 SDI двигателя 2002 г. става въпрос. 

Редактирано от izi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За sdi двигателя точно ги имам 2бр. Едната 2005, другата 2006г. И на двете лампата светва и като запаля тогава загасва. Преди 2005 ако е друга системата не знам. Нека колегите да кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това свети на контакт,къде е чек лампата.Да не са я с изолирали търговците от автосалона.

Skoda-Fabia-MK1-dashboard-warning-light.

Позиция 17 е чека. Трябва да светне при даване на контакт и да остане да свети до запалването. Закачи я на диагностика. Освен, че може да провериш дали не е изгоряла ще видиш и дали има записани грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

``.За 1.9 SDI двигателя 2002 г. става въпрос``

 

Мисля,че е нормално.

И при мене  е така.
Сега гледам табло на Skoda Fabia 1.9 tdi ``Ambiente-същото .
 
p.s
Сега е зима,лампичка за подгряване на свещи ,при вас има ли?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как да няма. Има за подгряване лапмичка. Тя светва и лятото сутрин, но загасва за няма и секунда. Сега свети някъде 10 секунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, чек енджин (поз. 17) се отнася до проверка за емисиите. Няма абсолютно никакво значение дали двигателят е бензин или дизел. Това за което говориш е лампа за подгревните свещи (поз.  26). При бензиновите двигатели, вместо нея светва ЕРС.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, човека е написал:

Е как да няма. Има за подгряване лапмичка. Тя светва и лятото сутрин, но загасва за няма и секунда. Сега свети някъде 10 секунди.

 

От там и аз отговарям за подгряването. А ти защо му пишеш за чек енджине не знам  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак прочети темата. Твоя отговор (7 поред) е за поз17., която е точно чек енджин! Това е символ с форма на двигател, не нагревател! След това има питане в което послепис е въпрос за подгревните свещи (мнение 8), цитираният от тебе отговор (мнение 9) и моя отговор, че не е задължително да има чек енджин. Къде пиша че имам подгряване или подгревни свещи Кое не става ясно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, моя отговор е от 30ти ноември 2015, човека след мен е писал на 17ти януари 2016. Очевидно, че се пише за две различни неща. Ама нека си прав ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През външен хост, като снимка.бг, след това копираш адреса на снимката (трябва да завършва на .jpg) и цъкаш имидж (иконата снимка) от функциите над полето на което пишеш. Директно снимки могат да прикачват само членове на клуба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах,но имам забележки. !

 

``Директно снимки могат да прикачват само членове на клуба.``

p.s

 

Пълна глупост с извинение.

И какво означава``През външен х/Г/ост,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.