Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти


Stucata

Recommended Posts

Колеги, ще паснат ли 18" джанти Джемини от Октавия 3, с офсет 51 и гуми на 235 на супърб 2 или ще имаме търкания? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Честно казано, предвид фабричните предписания за 18-ските за Супърб не съм се надявал на много по-различен отговор... То шанс има, но не и просто да ги монтирам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офсета не ти е много голям проблем, или ще трябва да се престърже джантата, или ще трябват да се сложи втулка, по големия проблем е междуболтовото разстояние, ако са еднакви няма да имаш никаква пречка да си монтираш джантите. :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще паснат ли 18" джанти Джемини от Октавия 3, с офсет 51 и гуми на 235 на супърб 2 или ще имаме търкания? :)

Широчинината на джантата също е от значение! Иначе ще влязат да, само да не седят много прибрани в калниците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супърб 2 офсет 40-45 . При ширина на гумата 235 с едни по-прецизни фланци , заспива .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4ри фланеца са около 200лв... Отделно трябват и по-дълги болтове, а този за секрета не знам дали ще стане! Интересно е заводските за С2 на колко ЕТ са? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводските 16-ски са 7j и ЕТ45. Все си мисля, че 6 mm разлика не би трябвало да изисква фланци, като се има предвид, че 18-ската е 8j, т.е. по-голямата ширина няма ли да компенсира по-големия офсет?

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те, оргиналните 16ки(като твоите) си седят леко вкарани в калниците. Особенно на 18ка по-вкарана няма да е добре! Или фланци(ако си намерил джантите на добра цена и с разхода за фланци и болтове пак ще ти излезе сметката) или друг модел с ЕТ от 35-40 макс! Не съм фен на фланците и преди време на под 12мм с ръб за централния отвор на джантата не намерих, а е важно особенно на предни да не тресе при спиране и ускорение.  

 

пс. И аз си мислех, че ширината на джантата J компенсира малко ЕТ-то...

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компенсира го, за пример ще дам оригиналните джанти за октавия 1. Железните 15 са 6j и ет 38, а алуминевите 16 са 6.5j с ет 43.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих джантите - http://olx.bg/ad/prodavam-komplekt-aluminievi-dzhanti-18ki-s-gumi-bridzhstoun-potentsa-ID5AG12.html

Утре ще видим дали ще станат или не :) Никъде в нета не намерих супърб с такива джанти. Ако някой е виждал, нека пусне линк.

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 18-ската е 8j, 

В обявата пише, че е 7.5.

За О3 РС 18ките май са 235/35, не на 40 :eusa_think:

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както пише в обявата, това са джантите. Ако някъде съм казал друго, моя грешка. на 18" гумите са 40, а на 19" - 35.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето резултата, ако на някой му е любопитно - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/49660-newbie-superb/page-6

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.