Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Консултация за покупка на Октавия 2, 1.4 тси, 122 кс


skiv

Recommended Posts

Здравейте,

 

Има ли някой, който да помогне с коментар на следния автомобил: http://euratek.mobile.bg/
Skoda Octavia 1.4 TSI

 

Цена 18 900 лв. Дата на производство декември 2011 г. Тип двигател Бензинов Мощност 122 к.с. Скоростна кутия Ръчна Категория Хечбек Пробег 62000 км Цвят Сив

1. Това моторът с фабричен дефект на веригата ли е?
2. Ако не е дефектният мотор, то все пак надажден ли е достатъчно?

3. Достатъчна ли е мощността за това купе и какъв е разходът на гориво?

4. Това поколение на Октавия обезшумено ли е добре?

5. Има ли проблем с уплътненията на вратите и пълни ли се салонът с вода?

6. Ще са нужни ли сериозни средства за обслужване на автомобила при покупка на тези километри - масла, филтри, ремъци?

7. Добра ли е цената като за кола на 5 години?
 

Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, цената ми се вижда неоправдано висока за кола на тези години при това бедно оборудване. Мисля, че предвид годината на производство, едва ли ще имаш сериозни проблеми с веригата, но мощността на двигателя не е най-подходящата за това купе. Не мога да ти кажа за разхода,но едва ли ще е много по-различен от моя на 1,8 ТСИ. При мен е малко над 10 в София /12 зимата/ и около 7,5-8 по магистрала. По-нисък разход може да се постигне, но това зависи от начина ти на каране. Купето е горе-долу добре обезшумено, общо взето дразни шума от страничните огледала при по-висока скорост, но иначе е добре. Моята е 2007-ма и нямам никакви проблеми с уплътненията на вратите. Едно нормално обслужване за смяна на филтри и масло е около 300-350 лв, зависи къде решиш да го направиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавиата като цяло си е малко overpriced автомобил, а пък продаваните втора употреба от Еуратек съвсем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

чудесно е, че толкова бързо получих мнения. Значи ще търся друг автомобил с по-мощен бензинов мотор. Искаше ми се да е от ЕТ, защото вносните винаги крият опасности. Ще ви пиша като идентифицирам по-подходяща кола, за да я коментираме.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбирай погрешно, аз нямам нищо против колата ми да държи цена на вторичния пазар :)

Но за 19хил.лв. смятам, че има къде къде по-добри алтернативи.

 

 

Здравейте,

чудесно е, че толкова бързо получих мнения. Значи ще търся друг автомобил с по-мощен бензинов мотор. Искаше ми се да е от ЕТ, защото вносните винаги крият опасности. Ще ви пиша като идентифицирам по-подходяща кола, за да я коментираме.

Благодаря!

 

 

Колега, просто търси от първи собственик кола. 

Редактирано от bonethugs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегите се прави и според мен цената е доста висока,бих погледнал тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11447663199014516&slink=c0rbgz била е по-скъпа като нова комби 2.0 тди безпроблемен,икономичен и динамичен двигател и не голям пробег

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елеганс без подлакътник има ли изобщо? И доколкото виждам (чета от телефон и може и да бъркам) е с климатик... Визирам дизеловото комби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елеганса след ФЛ не са ли с кожен волан?

Не е задължително, кожените волан, скоростен лост и ръчна спирачка са в отделен пакет. Серийно волана си е полиуретанов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, определено тази си струва повече. Не ми трябва комби обаче. Благодаря на всички ви за препоръките. До месец-два-три се надявам да стана част от Шкода семейството. Не бързам, ще изчакам, ако трябва и повечко, но съм мераклия да е Октавия 2 след фейслифта. Готов съм да дам до около 17 -18 хил. лева. Ще съм ви благодарен за всяка препоръчана, а като му дойде времето да я вземем - ще се радвам и някой опитен познавач от форума да дойде с мен за оглед и избор. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително, кожените волан, скоростен лост и ръчна спирачка са в отделен пакет. Серийно волана си е полиуретанов

На моята преди ФЛ си беше опция за Елеганс! Йетито е с кожен, пак е Елеганс и при него си е в пакета... Предположих, че и за 02ката след ФЛ ще е така, но ти ще знаеш по-добре. Сигурен съм, че го знаеш защото си го плащал на твоята ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов съм да дам до около 17 -18 хил. лева. Ще съм ви благодарен за всяка препоръчана...

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/51197-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F-2-%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BB%D0%B8%D1%84%D1%82-19tdi-105%D0%BA%D1%81-77kw-%D1%88%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8/

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, определено тази си струва повече. Не ми трябва комби обаче. Благодаря на всички ви за препоръките. До месец-два-три се надявам да стана част от Шкода семейството. Не бързам, ще изчакам, ако трябва и повечко, но съм мераклия да е Октавия 2 след фейслифта. Готов съм да дам до около 17 -18 хил. лева. Ще съм ви благодарен за всяка препоръчана.....

Колега , ако не държиш задължително на бензин , посочената в горното мнение кола определено си заслужава :) Колата е клубна и е обгрижвана педантично. Собственика (Венци) е много точен и коректен.

Единствено конете може да са ти малко ( гледайки какво търсиш) , но това е лесно поправимо ;)

 

Успех в избора и да се похвалиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава е и тази, но е произведена 2009г. - за кола на 7г. 18 000 лв. ми се виждат много - отделно от това е доста хенд мейд, а ръчната изработка не е за препоръчване - вероятността да са разскърца всяка пластмаса е голяма. Надявам се не съм много капризен, но мисля, че изложените аргументи са достатъчно основателни

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава е и тази, но е произведена 2009г. - за кола на 7г. 18 000 лв. ми се виждат много - отделно от това е доста хенд мейд, а ръчната изработка не е за препоръчване - вероятността да са разскърца всяка пластмаса е голяма. Надявам се не съм много капризен, но мисля, че изложените аргументи са достатъчно основателни

 

Поздрави!

Грешиш за тази кола! Хенд мейд не е точно, по-скоро е с афтърмаркет добавки. Съмнявам се да скърца или да се разхлопа, заради извънзаводските интервенции! На моята от нова си и хлопа нещо в таблото под жабката. 1.9пд с чип е и приятен за каране(не знам тази има ли).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявата и цената не ги коментирам, но за качествения handmade бъркаш много. То си личи когато едно нещо е правено през пръсти и когато не е. Говори също и за собственика и начина, по който е ползвано, а при секонд хенда това е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една от най-гледаните коли във форума и като състояние няма място за сравнение с предлаганите от ЕТ. Които в голямата си част са напудрени кошници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една от най-гледаните коли във форума и като състояние няма място за сравнение с предлаганите от ЕТ. Които в голямата си част са напудрени кошници.

Разбирам, че е гледана, но е вече на 7г. и ми се вижда незаслужено скъпа. С това не целя да говоря против автомобила, просто споделям съображенията си, които ме отказват дори да я включа в списъка с набелязани. Пиша в този форум, защото се надявам, ако някой собственик на Октавия 2 фейслифт в отлично състояние се реши да се раздели с колата си - да се свърже се мен и да обсъдим показателите на колата.

Благодаря още веднъж за препоръките.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро с познат коментирахме покупката на Фабиа.

Той гледа 2005-2006 обяви,но явни котори.

Показа ми и една 2001,страхотна "светулка".И на по-прилична цена.

Та успях да го убедя да не гледа само годините,а състоянието на колата какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.