Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за джанти и Октавия 2


Recommended Posts

Здравейте,

Набелязъл съм един модел джанти с размери - 7,5J ет 45 - 16 цола ,и се чудя дали ще паснат на Октавия 2 с гуми 205/55. Гледах ,че на джанта 7,5J, 205 гума е минималният допустим размер.Какво мислите,дали ще има проблем със завиването на предните гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6,5J ми изглеждат тeсни. И аз се оглеждам за ET35 ,но това което се предлага не ми е по джоба. Освен фактора "бордюр" и "уж" неправилната деформация на страничният борд при неравност за какво още трябва да внимавам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, на мен зимния комплект са 6.5 j x 17", с гуми на 205, ESA - Tecar Supergrip 7. С тях си дойде автомобила от Швейцария. Вярно, че за нашите географски ширини са необичайни, но там са масови /поне за зимни/.

Стоят си съвсем нормаллно, леко са теснички за Съби /като визия/, но откъм пътно поведение са екстра.

Имам усещането, че мога и по ски-писта да се кача, тествах ги /по принуда/ в брутални зимни условия - страхотно се държат.

Имах резерви, как ще са на сухо и с висока скорост - няма никакъв проблем /София, жк."Младост" - Пловдив, "Младежки хълм", 1 ч и 4 мин./

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Търсенето приключи - купих джанти 15" 6,5J и съм доволен от стойката.Гледах доста бройки Октавия 2 с 205/55/16 и нещо не ми харесва как стоят (не говоря за автомобили с ниско окачване).Някак си гумите се губят в калниците и ефекта от 16" джанта се изгубва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.