Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фалшиво масло VW, купено от Елиткар


Recommended Posts

Днес смених маслото на Октавията, въпреки че беше само на 6500км, тъй като майстор от София (от ФВ форума) публикува един склад за фалшиви масла и се уплаших. Маслото беше ФВ оригиналното 5в40. Отидох в един сервиз и исках същото, но в градчето където живея, в Германия. Днес го смениха хората и направо се учудих колата на студено работи много по тихо, не трака толкова. Сравних маслата и едното и другото ФВ оригиналното 5в40, маслото от Елиткар малко по гъсто и по светло. Направо не мога да повярвам и вече ще си купувам масла само от ФВ директно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То човек няма от къде да знае какво сипва дори и от фв само дето там цената е двойна. Интересно ми стана кой е този склад  прати ми линк на лично. кое е по гъстото и по светлото оригиналното или това от елиткар?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

036482403.jpg?r=0036482404.jpg?r=0036482405.jpg?r=0036482406.jpg?r=0036482408.jpg?r=0

 

 

Ей това са снимките, публикувани в фейсбук от колегата. Склада не знам къде е може и да не е в България, но според него оттам са влизали масла в България. Той ми каза така идва клиент и носи туба оригинално ФВ масло да му го смени той му изважда истинска оригинална и визкозитета и цвета са други. Така направих и аз сравних двете масла и това от България по светло и по гъсто. Маслото което ми сипаха в Германия по тъмно и по редко, като и двете са 5в40 на ФВ по норма 50501. Добре че не го карах до 10 хил. как мислех.

Редактирано от mi6oka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте, 

А как точно може да се познае - кое масло на пазара е истинско - и кое - не?

Днес смених маслото на Октавията, въпреки че беше само на 6500км, тъй като майстор от София (от ФВ форума) публикува един склад за фалшиви масла и се уплаших. Маслото беше ФВ оригиналното 5в40. Отидох в един сервиз и исках същото, но в градчето където живея, в Германия. Днес го смениха хората и направо се учудих колата на студено работи много по тихо, не трака толкова. Сравних маслата и едното и другото ФВ оригиналното 5в40, маслото от Елиткар малко по гъсто и по светло. Направо не мога да повярвам и вече ще си купувам масла само от ФВ директно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези масла, като почнете ме счупвате от смях. Едното било по - тъмно от другото. :D Фалшиво масло ... ама го бил карал 6500км, ама било фалшиво, пък другото било истинско....Аз пък вчера си купих фалшиво кисело мляко. И едни колеги и те ми обясняваха цяла седмица как маслото ми от туба, било фалшиво, като го сменях.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Химически анализ. Струва около 200лв. Има лаборатории, предлагат тази услуга на частно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Холандия има добра лаборатория. Аз работя с нея и както е посочил Иво, излиза около 200 лв с куриера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло, ако е купено от дилър на официален вносител, има вероятност вносителя да поеме разхода и да не ти даде резултата от пробата(мой опит с официален сервиз на единствен представител на определена марка коли, ползващ масла на официален вносител на известна марка масла в БГ - ще спестя имената, поради лични причини). Пробите трябва да са 2 - едната от вносителя или производителя, втората от маслото в колата! Може и конкурентен вносител да иска да финансира начинанието с цел антиреклама на конкурент и автореклама на своята фирма(тук сбърках аз, трябваше така да ги изиграя)... Дори и на ползвано масло могат да дадат резултат дали е като това новото! 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.