Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв VAG COM кабел ми е необходим за връзка с О3?


mirizlivpor

Recommended Posts

Колеги, гледам разни кабели и хич не съм наясно какъв ми е необходим. Преди време имах един на Ross-Tech и доколкото знам това е оригиналът. В сайта им предлагат HEX-USB+CAN, който би трябвало да е точният. По разни обяви попадам на кабели, които не могат да се ъпдейтват и имат версия 12.Х. Текущата видях, че е 15.7. Други пък могат да се ъпдейтват ... Цените варират много. Бихте ли ми казали какво точно трябва да гледам, за да не си купя нещо, което няма да ми върши работа. Освен за четене на грешки искам да мога да го ползвам и за кодиране на някои по-елементарни функции. Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление този линк не се отваря.

Not Found

The requested URL was not found on this server.

 

Въпросът ми е кой от всичките видове ми трябва, от коя версия насам става софтуера (ясно е, че с последната е най-добре) и подобни неща. Аз гледам вече няколко обяви и искам да се ориентирам, за да не купя нещо, което няма да ми върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и това, но същият резултат. Нямам проблеми с други страници, наистина е странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За контакти
Sklad66.com       ул.Правда № 2
до автосервиз Тракия, в двора на завод Прогрес гр. Пловдив
  тел. 032-622866, 032-622882 (бтк/виваком)   тел. 0886-800821 (мтел)
  skype: Sklad66.Support     

email: shop@sklad66.com

Предварително се свържете с нас за демонстрации или тестове на място.
Моля, когато ни изпращате оборудване да добавяте към пратката и информация с име и телефон на изпращача.
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам точно този кабел от sklad66.com за 100лв и мога да потвърдя, че върши работа за новите октавии. Моята е модел 2016 с MIB2 и преди няколко дни си активирах две функции. Имах единствено малко проблеми да подкарам драйверите, но в крайна сметка се получи с драйверите от 15.3 версията на диска и след това ъпдейт на софтуера до последния 15.7.3 без инсталация на драйвери от него. За модел 2016 е задължително ползване 15.7.3 или по-нова (засега няма).

 

Ако искаш само да си пуснеш някои стандартни функции, мога да ти ги активирам с моя кабел, щом си в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално да - бих желал някоя дребна функция да си активирам, като например халогени при завиване. Благодаря ти за предложението, ще ти пиша да се уточним нещо. Тази част, която си описал точно не ми беше ясна - срещам много обяви, където кабелът идва отделно със софтуер на диск и кабелът работи само с конкретната версия, 12.12 примерно. Повечето не могат да се ъпдейтват. Оригиналният кабел си има активатор в себе си и софтуерът се сваля от сайта на рос тех. Тази каша искам да си изясня, за да не купя нещо, което няма да ми върши работа. Ще се свържа с този магазин да видим какво предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо средно е май положението при този кабел - не е оригинален, защото те са по около 350$ от рос тех, но пък някакси успява да лъже софтуера, че е оригинален и може да се ъпдейтва. Единствено проблема е с драйверите, най-вероятно не работи с всички и затова идва с диск, от който качвам точно определена версия, но след като го тествам и вържа към колата, vcds го приема за лицензиран и след това ъпдейтвам до последната версия (без драйверите). Ако искаш питай от магазина, на мен също ми е интересно каква е разликата с оригиналния кабел, но при мен това беше положението. Не беше много лесно подкарването, но се получи. Важното е, че  не е вързан към конкретна версия и може да се ъпдейтва, иначе нямаше да ни върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.