Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

питане двигатели за мнения


Guest

Recommended Posts

Здравейте,

Следя от доста време форума и нета,ходих и на няколко тест драйва (vRS бензин,2.0 дизел и 2.0 дизел DSG).

Като цяло все още имам колебания дали ще изхарча една шапка пари или не,но с двигателите малко не съм наясно.Разделям ги на две групи питанията :

 

Възможност за N1 4+1 : 1.4 TSI & 2.0 diesel

N1 3+1 (или без N1) - 1.8TSI,2.0TSI,2.0 (150/184) hp.

 

Отказах се от DSG.

 

Настрана евангелистките спорове като км,горива,DPF и т.н исках да питам

 

1.4ТСИ с/у 2.0 дизел 150кс - кой е по-надеждния,кой е по-динамичния?Четох за 1.4 140кс някакви проблеми със съединителя,дори на малко км.

 

В горния клас 1.8/2.0 тси с/у 2.0 тди 184 кс - кои са по-надеждните?

 

Дизеловата vRS-ка явно не е предпочитаната,разбираемо защо,но понеже има налични какво ви е мнението? Връзва ли се за vRS (един вид 'разумен' vRS :))?

 

Пиша тук понеже не мога да тествам всичко пък и то хората с времето добиват впечатления не от тедт драйв.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизеловата РС-ка особено тази която е 4х4 е доста добър избор. 2.0 ТДИ го оправиха през годините. Читав е мотора , освен това и носи на бой , разбира се в границите на допустимото :) Истината,е че аз лично бих предпочел по голям двигател .

Много зависи от теб ти какво търсиш точно , ако искаш икономична кола,не си състезател , обичаш комфорта и спокойното каране заедно с ниския разход , то 1.4 ТСИ е добър избор. Дизела реално също , защото той дава нисък разход така или иначе :) При дизела обаче , трябва по внимателно да се подхожда,защото знаем нашите горива какви са точно.

 

В крайна сметка колата ти излиза с гаранция. Недай си боже нещо да се случи то Еуратек си носят отговорност.

 

Ако си решил да я оставиш тази шапка пари :) аз бих или врс 4х4 дизел или 2.0 тси . врс дизел само на предно няма  не бих :)

 

Поздрави и ни дръж в течение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизела ВРС се връзва с един разумен ВРС, за 4х4 не знам за какво ти е.  Аз съм се возил на стария ВРС дизел дето си беше 170 коня и вървеше супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0TSI 147kw/200к.с е с перфектни фабрични настройки, разхода е приемлив но иска 98Н бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, знам че от доста време търсиш и четеш. Направо съм учуден как за толкова време не ги изтества всичките...даже ти бях обещал преди близо година по спомен да ти дам да пробваш моята :) Точно защото по дилършипите далеч нямат всичко налично за пробване, а съфорумниците винаги щ съдействат за тест-драйв.

 

Конкретно по моделите - за да се откажеш от DSG въпросът финансов ли е или имаш притеснения за ненадеждност ? Четох в briskoda, че не са доволни от DSG-то на дизелите О3 (7 степенните), нещо не сменяло много нежно - може би това си тествал. Тествай и бензиново DSG все пак, аз намирам моето за доста мазничко и е приятно.

Конкретно за надеждност на двигателите може би е рано да се каже още категорично

 

Ако искаш най-разумният и сигурен вариант то изтупай си 2.0 ТДИ без значение дали 150 или 180 к.с. И по-лесно ще го продадеш след време,  и ако караш наистина много ще си на сметка от разхода.

 

Ако държиш на РС бензиновата е по-добре, като динамика и като звук повече отива.

 

Колега Sid по-горе, мощността е 220кс, а не 200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, знам че от доста време търсиш и четеш. Направо съм учуден как за толкова време не ги изтества всичките...даже ти бях обещал преди близо година по спомен да ти дам да пробваш моята :)

Така е , от къде ги вадите тези нерви?И с чакането за доставката.

Да използувам темата на колегата , понеже аз се спрях на 1.8 ТSI 180 hp , какво става там при по принцип?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.