Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение по конкретна обява за Superb


Никола Н

Recommended Posts

Първо прочетох част от дискусиите във форума...впечатлен съм от атмосферата в този форум...приятелска е най-близо до думата, която търся. Вие ме убедихте да си купя Шкода...окончателно...от своя страна пък успях да убедя тъста ми да си купи Шкода. Сега ще купуваме две коли...та въпроса ми е конкретно за ето тази обява :

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11464592555242815&slink=e4e8mn

 

Отговаря на изискванията ми /въпреки, че няма парктроник, например/...

 

Моля, всички суфорумци, и надявам се, в бъдеще време, и приятели, да помагат със съвети и мнения.

 

Ако направя сделка, със сигурност ще търся някои от магьосниците от форума, за да направя "лек" тунинг :)

 

На последно място, но не по важност, съм длъжен да кажа и всички да се съобразим, че съпругата ми одобри...цвета.

:D

 

Здрави бъдете !

 

:plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е скъпа за кола на 200 хил км. За тия пари ще се внесе кола на по малко километри, пък може и да е с 170 коня мотора, който е по подходящ за кола от този клас.

Редактирано от mi6oka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

 

От сега да знаеш, че 140 к.с. за тази кола са нищо. Тежичка си е. Посочил си, че няма парктроник - според мен той е задължителен при кола с такива размери.

Според мен е добре да помислиш върху други варианти на Супърб, в смисъл други обяви. За мен е хубаво такъв клас кола да има колкото се може повече екстри, разбира се това не означава, че ако ги няма после не могат да се добавят, но зависи какви са те.

 

По принцип Еуратек държат малко височки цени за автомобилите, които продават втора ръка.

 

Поздрави и Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги той човека си е казал че ЖЕНАТА е одобрила цвета.

Вий можете ли да спите спокойно ако жена ви не одобрява цвета на колата ви а?! А?

П.П и на мен ми харесва тоз цвят :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги той човека си е казал че ЖЕНАТА е одобрила цвета.

Вий можете ли да спите спокойно ако жена ви не одобрява цвета на колата ви а?! А?

П.П и на мен ми харесва тоз цвят :doubleup:

е тя ще свикне и с други цветове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По лесно ще се навие за тройка с друга жена отколкото да си смени цветоусещането :tongue_1:

Факт! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поизносена ми изглежда.

Сигурно е и помпа дюза стария мотор.

Само цвета е хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че цвета е същия но според мен виш тази 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11449499988259475&slink=e4y49a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, явно за колегите, Октавия на 200 хиляди "реални", си струва 20-те бона, но не и Сюпърб...

Впрочем, автомобилът от обявата изглежда читав, но имам две забележки:

1. Постен е като таратор, откъм екстри;

2. 140 кончета, доста ми малеят, макар и да отчитам, че е с 300 /да, с цели 300/ килограма, по-лек от Съби.

Иначе, изглежда свеж и гледан, но това впечатление, бързо се променя при обстоен преглед и диагностика.

Едни 1000 лева "надолу", винаги са възможни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и Благодаря на всички за мненията и препоръките !

Според мен е скъпа за кола на 200 хил км. За тия пари ще се внесе кола на по малко километри, пък може и да е с 170 коня мотора, който е по подходящ за кола от този клас.

Според мен също е скъпа. От ЕТ са наясно, че е скъпа за тези км, но и затова лизинговата им схема е "привлекателна", без лихва...макар и с по-висока цена.


 

Единственото нещо, което ме привлича, от гледна точка на парите, е че има лизинг, който ме устройва, а и за две коли, надявам се, ще направят отстъпка, която да си струва.

От друга страна, мощността не е достатъчна, но може да се коригира...доколкото четох из форума...

Наистина неприятното е, че няма повече екстри, като за такъв клас кола, въпреки че Voyslav подсказва, че могат да се добавят /с уговорката, че зависи какви са/....Ха..сега виждам, че дизела има парктроник...сигурен бях, че първия път когато видях обявата, нямаше...може би ЕТ "тайно" четат какво се пише из форума и коригират обявите :cute: Ако е така, от сега им казвам, че ще искам голяма отстъпка !

Както и да е, може да не съм видял...Сега, след като колегата hobota ми подсказва за другия Superb /в същия цвят :) /, който е 1,8 TSI, който като начало ми беше избор /заради малкото км, които въртя - около 15000 годишно/, /горе долу ми стана ясно, пак от форума, какви са минусите и плюсовете на двата двигателя/, преди да излезе тази обява с дизела, сравних 'екстрите'.

Оказва се, че бензиновия няма : ESP, контрол на налягането в гумите, подгряване на седалките и система за измиване на фаровете, но пък има 'екстри' : напълно обслужен, филтър за твърди частици и каско :) . Респективно...дизела няма филтър за твърди частици ?!? Ако е така, какво значение има? Имаше нещо свързано с данъка май !?

 

Здравей Колега,

 

От сега да знаеш, че 140 к.с. за тази кола са нищо. Тежичка си е. Посочил си, че няма парктроник - според мен той е задължителен при кола с такива размери.

Според мен е добре да помислиш върху други варианти на Супърб, в смисъл други обяви. За мен е хубаво такъв клас кола да има колкото се може повече екстри, разбира се това не означава, че ако ги няма после не могат да се добавят, но зависи какви са те.

 

По принцип Еуратек държат малко височки цени за автомобилите, които продават втора ръка.

 

Поздрави и Успех!

 

Поизносена ми изглежда.
Сигурно е и помпа дюза стария мотор.
Само цвета е хубав.

bega4kata, както и b3lq7a, в които ще е неразумно да не се вслушам

 

2010та е и мотора може да е от проблемните.

говорят/говорите за двигателя, който най-вероятно е помпа дюза, /впрочем е 2009 г./ или понеже е декември 2009 колегата b3lq7a има предвид, че е с двигател, който се монтира 2010 г. ?

Какви проблеми може да се очакват от двигателя, конкретно този "проблемния" ? Може ли да се направи нещо, което да предотврати очакванията ???

При всички случаи, ако стигна до сделка, ще трябва да сменя и отремонтирам доста неща, предвид че е на 200 х.км.

Моля, да напишете, какво трябва да се направи ! Масло/а, филтри...ролки?!?, водна помпа,...знам ли още какво!? Не е най-важно, но все пак, колко кончета още могат да влязат под капака и за сметка на какво?. Стабилността, четох из форума, може да се подобри със смяна на тампони, задни..предни. АГР-а може да се пипне...софтуера, разбирам задължително се настройва. Екстри да се отключат...а може и с още неща, които се надявам вие да посочите.

 

Благодаря на всички, които се отзоваха на моя въпрос ! :eusa_clap:

 

Чувствам се задължен, което може да 'ремонтирам' с няколко стека бира... на националния събор примерно, вече като горд собственик на Шкода !

 

За цвета....благодаря на колегите за шегите и доброто настроение.

На колегата pepi ще му кажа, във връзка със съвета му, жената да не знае колко струва колата. Има и по-лошо...да разбере в последствие

Колегата Боре дава и идея за бъдещия прякор на колата, нали той нарича своята "Съби", а именно "таратора" :)))

 

Бъдете здрави !

 

Очаквам, с уважение, вашите мнения и препоръки !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е относно 1.8тси - имат проблем с веригата и сегменти бутала - за версиите преди 2011-2та. Относно дизела - зависи от водача за това стигат ли конете или не(винаги може да се пипне от 140 да стане 170 коня). Състояние по снимка не коментирам. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението на  b3lq7a. Много си прав..състояние по снимка не се коментира...затова...

 

Утре, след обед ще закарам Superb-a при pepino да го закачи... ако успее да ме вмъкне в натоварения си график :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.