Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

камера патрулка в късен час


Recommended Posts

Колеги добър вечер.

Бях чел,че мобилните камери снимат в по светлите часове.Въпроса ми е следния:вчера на мой приятел му се наложи па спашност да тръгне за софия и каза,че към 20:30 часа е минал малко по-бързо на Гниляне правото преди да се излезе на околовръстното,опасявам се,че може да са го заснели въпреки,че на сайта на кат не е дадено за тази дата да бъде позиционирана камера там.Беше с моя автомобил.Има ли място за притеснение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да добавя и още един въпрос. Трябва ли да има табелка "Радар" преди такъв мобилен пост и на какво минимално разстояние?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не. Отмениха закона за задължителна табела.

 

Иначе, темата лично на мен ми звучи така:

По принцип съм чел, че самолетите летят и кацат. Онзи ден приятел се върна с жена си, кацнали са на летището, там на терминала. На сайта на летището не пишеше, че има полет, но той там си счупил крака... Има ли място за притеснение за крака му или за самолета?

 

 

Или ще имаш глоба, или няма да имаш глоба. И понеже не ми бачкат ясновидските способности, няколко въпроса:

1. Кой ти каза за камери и подобни - човека видял ли е патрул, не е ли видял, ти си знаеш, че има камери по принцип там ли?

2. Като си давал колата и си знаел, че човека ще бърза, поел си си риска, пускаш му глобата на него, пращаш го него в кат, ако те потърсят за тази дата и т.н.

 

Успех! Още няма ясновидци, които да ти кажат дали са го заснели, но до “21:30ч“ вече е светло... Камерите си снимат.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не виждам проблем.Тъй или иначе според думите ти си услужил с кола на приятел.Което не е никак малко.И е редно ако има глоба приятеля да поеме щетите.Не е кой знае какво

Камерите си снимат без проблем светло тъмно.Ако до три четири месеца няма "повиквателна" обикновенно няма и проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже за седмица-две идват вече. Ако трябва да ходят от София до провинцията - най-много месец, зависи къде точно, все пак :) От София до Дупница отиват за около 3 седмици /пресен пример от мобилна камера/.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никога не съм виждал там,дори и обикновен патрул,но все пак не е изклячено.То като цяло няма как да се позиционират отстрани е двор на сграда и от другата страна поляна,но параноя... :D попринцип съм от градче на 30 км от София,до колко време да очаквам,ако са ме заснели?

А относно публикуването на местата на сайта на КАТ мисля,че само там имат право да снимат.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Хайде да добавя и още един въпрос. Трябва ли да има табелка "Радар" преди такъв мобилен пост и на какво минимално разстояние?

 

Вече не. Отмениха закона за задължителна табела.

 

 

На 8 юни, транспортната комисия отхвърли тези промени, и предполагам, че поне засега в текущата поправка те няма да влязат за гласуване.

Така че, изискването да е обозначено мястото за контрол към този момент е валидно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха такааа... идеално :) Благодаря за информацията :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да добавя и още един въпрос. Трябва ли да има табелка "Радар" преди такъв мобилен пост и на какво минимално разстояние?

 

Наскоро в някакво предаване, дали не беше по "господарите", имаше случай около селата на Исперих - един младеж беше заснел с телефона си патрул криещ се в храстите, зад дърветата край пътя, при което беше възникнал спор дали е имало табела в участъка преди това или не (т.е. дали патрулът дебне законосъобразно или не и дали изобщо трябва да се крият там). Младежът, между другото, беше отишъл до тях пеша, така че не можеха да го глобят за нищо, даже и да искаха :tongue_1: . Та в хода на дискусията по случая стана ясно (ако си спомням правилно), че табела трябва да има и да бъде на минимално разстояние не по-малко от обхвата на камерата или радара. Може би в закона някъде е дефинирано това, но трябва да се чете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спам: Докато гледаме как да цакаме катаджиите защото примерно те ни цакат ще продължим да даваме по 1000 жертви на година- повече отколкото на война. Проблем на политиците е, че се правят на "добри" без да влагат  грам разум  и приемат текстове, които са в ущърб на обществото. Няма ли да се научим да караме и да не ни засяга има ли радар или няма, имало ли е знак за камера или такива подобни... правила за изпуснато стадо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.