Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Алуминиеви греди Menabo от Lidl


Recommended Posts

Докато се наканя да отида да си купя и те свършили :(

Пробвай в някой друг магазин!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам, пък и те след 1-2 месеца сигурно пак ще ги пуснат в някоя промоция. И без това, ще ми трябват чак зимата.  :)

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам такива греди от 2 години, универсални са и стават на всичко с релси, карани са на 01, 02, 03, Суперб2 и на производните им голфове.

Единственият проблем е наистина, че свирят доста при скорост над 80 км/ч, ама се свиква. Сравнявам ги със старо туле (което не е аеро) и са по-шумни. Но пък за цената са си повече от оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дни на път за Гърция видях доволно количество в Лидл - Гоце Делчев (града, не квартала в София). Пътувахме с брат ми и той даже си взе от там - доволен е. В софийските лидъли явно са поизчерпани, но подозирам, че тези багажни греди са все още налични в доста обекти в по-малките градчета из Бг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес най-сетне ползвах гредите по предназначение. И да, свирят. То и няма как да не свирят с тази дупка от долната страна. Но си намерих доста подходяща гума, която ще пробвам при първа възможност и ще споделя дали музикалния проблем е отстранен :)

 

Иначе гредите си свършиха перфектно работата, монтажа е за под 5мин, демонтажа също. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ме заинтересува, защото и аз се оглеждам за греди и кутия.
Не съм гледал в Лидъл какво точно продават, но попаднах на филмче за монтаж на Menabo TEMA и там в комплекта имаше лайсна за затваряне на канала от долната страна (ако той е причината за свиренето). Ето го:

 

https://youtu.be/ptrIqcw8brI

 

ПП: Сега видях в първия пост, че модела е друг...

Редактирано от karst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Lidl нямат такава лайсна. Оригиналните греди от Skoda за Мица имаха специални пластини които да се изрежат по размера и да запушат дупките. И въпреки това имаха леко свирене. Но то е в пъти по-малко от тези на Lidl де. Мисля си, че и една хубава лепенка ще свърши същата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси яките греди - даже ме е яд, че нямам конби да си купя и аз :)
Моите са оригинални МонБлан и хич не ги махам от колата. И си имаха в комплекта лайсна, ама нещо ме домързя да я сложа. Сиврят само ако си отворя джама на тавана в положение - повдигнат отзад само. Явно положението му завихря струята към отвора на гредата... Понеже всеки уикенд някъде щъкам с минимум 2 колела отгоре, а джама на тавана е винаги отворен целия - никакво свирене не съм чул въпреки че не съм сложил лайсните. Не знам как се завихря при мен, ама до 170-180 си е ОК. Шуми, но не свири! Като цяло, с колелата отгоре гледам да се влечкам до към 120 макс. Пепи, и преди като взимах твоя 2-3 пъти за ски - не ми е свирил... Странно как се завихря. Ако няма лайсни - става и със силиконови пръчки - леко ги нагрявате и се плъзгат в улея, намират си местенце и като изстинат - бетон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, старите направо не свиреха ;) Още не съм ги пробвал с модификацията, но и това ще стане някой ден. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.