Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Recommended Posts

Колеги здравейте!

Имам книжка от 6 години и мисля да ходя да си вадя златен талон.

Имам следния въпрос:Преди около месец и половина - два се опасявам,че може да съм заснет със камера на кат.До ден днешен не съм получил нищо,ако отида в кат и искам да си извадя златен талон дали ще им покаже,че съм заснет или не?

Или да си направя първо справка за нарушения?Мисълта ми е за този месец и половина дори да не съм получил нищо на тях ще им излезе ли?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е за този месец и половина дори да не съм получил нищо на тях ще им излезе ли?

 

Ако има издадено наказателно постановление - да! Защото фактът, че ти (все още) не си получил нищо не гарантира, че няма издадено НП

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, предполагам,че при тях в системата би трябвало да им излезе дори преди да съм получил или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе не можеш да направиш справка за нарушения, без да ходиш. Освен това справката ти я правят задължително и преди да подадеш заявлението за златния талон.

Колкото по-бързо отидеш, толкова по-малка е вероятността още да е излязло наказателното и ще можеш да си изкараш талона. Иначе ако са те снимали наистина нови 6 години чакане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де но остават още 2 месеца до точното навършване на 6-те години и до това навършване тъкмо ще е станало 4 месеца от евентуалното заснемане което предполагам,че за тези месеци ще покаже ако е имало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От първия ти пост изглежда, сякаш 6-те години са минали. За още два месеца ще стане ясно, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

се опасявам,че може да съм заснет със камера на кат

Ако е за скорост, глобата е "за колата", не за шофьора. За над 50 км май издирват и шофьора....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. ако почерпиш някой роднина да си жертва някоя точка може и да си вземеш талона :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже взимат и книжката май за над 50,но не съм сигурен.Чул съм,че до месец - два пристигало на адреса на собственика на колата.Това с многото месеци вече не било така.

Редактирано от stefanakis767
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година-две можеше да се направи справка он-лайн в сайт към КАТ (но само за София) за нарушения.Преди малко пробвах ,но явно вече не е актуално - все пак и ти провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става и при мен колега.Ами като отида там те ще ми направят и каквото покаже това.Предполагам,че когато вадя златния талон справката ще е актуална към датата на издаване и до тази дата няма нарушения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. ако почерпиш някой роднина да си жертва някоя точка може и да си вземеш талона :D

Пращат ти снимка, отиваш в банката и плащаш. Не те питат имаш ли книжка или не и по тая логика не би трябвало да се отнемат точки.

До колкото знам, лице без книжка може да бъде собственик на мпс. 

Обаче пък се очертава двойно увеличение на глобите за скорост...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

Преди година ходих в кат, за да си извадя златен талон и се оказа, че имам не връчена снимка с мотора. Та на гишето на което пускаш заявлението проверяват дали всичко ти е наред. Разходи се до КАТ, това гише винаги е празно :D:) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следователно,ако са ме заснели месец преди да отида да си направя справката и извадя златен талон ще им покаже дали съм или не заснет?Но не ми се вярва,ако дори и друг с моята кола,понеже често я карат и приятели и е възможно ако е било отдавна заснемане да не се знае кой е карал,кой превишил скоростта да искат отнемане на книжки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо те проверяват и ако си чист,тогава можеш да си извадиш новият талон.

Ако автомобила се води на твое име,при констатирано нарушение (снимка) глобата първоначално се насочва към собственика (без значение той има ли книжка или не).От тук насетне трябва да се уточни кой реално е виновният шофьор,ако не - ти го отнасяш.

Преди около 4 години, на мен ми отказаха златен талон,заради фиш - репатриране от гадовете на Градска Мобилност. Така ,че следващите 2 месеца бъди малко по-внимателен и дано не са те снимали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква файда няма от тия златни талони. Снимат си те и си плащаш. Само се набутвате с ходене до КАТ и цената на талона. Няма отпадане на глоби или нещо подобно. Отделно като те спрат почиват да се заяждат за глупости. Казвам Ви го от опит.

Редактирано от venll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тогава за какво са тея талони май всичко е за пари.

Значи ако и преди 1 месец съм заснет и отида за справка другата седмица ще покаже дали съм сниман или не?За 1 месец би ли трябвало да им излезе в системата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, без да се засягаш, но за времето, дето изгуби да ги изпишеш всичките тия постове тука, щеше няколко пъти да си отишъл до КАТ, да си проверил и да си забравил за случая вече, вместо само да си чешеш пръстите пред клавиатурата! Казвам го с най-добър тон, без упрек или лоши чувства, просто не виждам смисъл от дървена философия, отиваш, питаш, казват ти, взимаш талона (или пиеш една студена вода) и забравяш за случая! Какво толкова сложно има, че трябва толкова да се обсъжда?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, без да се засягаш, но за времето, дето изгуби да ги изпишеш всичките тия постове тука, щеше няколко пъти да си отишъл до КАТ, да си проверил и да си забравил за случая вече, вместо само да си чешеш пръстите пред клавиатурата! Казвам го с най-добър тон, без упрек или лоши чувства, просто не виждам смисъл от дървена философия, отиваш, питаш, казват ти, взимаш талона (или пиеш една студена вода) и забравяш за случая! Какво толкова сложно има, че трябва толкова да се обсъжда?!

 

Еее, не съм само аз (ура-ура) :D Явка, ти направооо... Тамън сложих да загрява котлона и чакрите да се отворят, за да хванат, дали има глоба, или няма, човекът - ти го оправи... пфуу...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Има и още една възможност - необходимо да се отиде до НАП еднократно и да се извади ПИК код. С него след това могат да се правят справки за задължения онлайн, включително и за актове и постановления от КАТ. Не знам обаче колко бързо се отразяват нарушенията в системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.