Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аварийни светлини при рязко спиране?


JORDITO

Recommended Posts

Някой знае ли дали тази функция е серийна за всички нива на оборудване или само на високия клас?

 

 

Screenshot_20160705_210551.png

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста неща от описанията във листата за нивата не са актуални.Конкретно по въпроса не знам кое ниво на обурудване цитираш колега обаче при мен има засега 5 дето не отговарят .Ниво стайл + се води.Чудя се дали е така само за нашия пазар?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Амбишън и се бях затърсил как се активира с VCDS, тъй като прочетох, че още на О2 може да се активира. После попаднах на описание, че в О3 го има серийно, затова питам. Утре ще го изпробвам на пътя да видя. Ако светнат аварийните значи си работи. А тази екстра си е много полезна за нашата страна предвид на камикадзетата, които ежедневно срещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Функцията се активира чрез VAG COM найстина. Доколко би помогнала , незнам, аз като някой пред мен ми изправи косите ,достатъчно ясно виждам стоповете му, първо скачам на спирачките, после го псувам наум и се моля някой да не се нацели в задната броня.

 

По - скоро чрез тази функция се спазва закона, където е записано ,че ти нямаш право да спираш рязко, освен в случайте, когато не си принуден, от друга страна в закона е записано - МПС следва да се обозначи с аварийни светлини, тогава когато то представлява ОПАСНОСТ за движението.... ти спирайки си се обозначил.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

В Истанбул ми казаха просто правило за движението:" От колонките на вратите напред - гледаш ти, от колонките назад - те гледат теб и даваш газ" Та точно от колонките назад в България изпитвам ужас. На всеки светофар съм на полусъединител с готовност да бягам ако мога, гледайки с каква скорост идва колата зад мен и дали ще спре. Два пъти съм се спасявал на Цариградско от верижна и пет пъти са ме натрисали отзад на кръговото на 4-км. Така че, както казва Мечо Пух, колкото повече, толкова повече :)

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно затова не си карам 120 ката, защото не знам кога някой ще реши да е много бърз, даже една приятелка с много повече километри зад волана от мен, ми вика - ама защо държиш спирачката на светофар, ако някой те удари, ще станеш на хармоника... Софийско движение, какво да ти кажа ... :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на О2 преди ФЛ го има това с аварийните, още от както я купих. Много е полезно особено на магистралите в БГ, и актулано в момента с ремонтите и задръстванията. Караш си с 140 и след завоя едно ченге маха, викам кво маха тоя, но понамалих, пак завой и колите спрели, спирам и аз по-рязко и веднага светват аварийките и всички зад мен им прави впечатление това. Доста малко пред мен бяха с пуснати аварийки, а една буля се опита да се завърти пред мен, щото явно мислеше какво ще готви довечера и не видя, че хората спират и не е отразила и ченгетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На таблото няма никаква индикация при задействане на аварийната индикация отвън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне зумера не цъка ли? И как се разбира тогава,че сработва? Като на клипчето, един да гледа, другия да шофира :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма логика да има индикация, това е предупреждение към човека зад теб, ако на теб ти писка и светка, ти ще се шашнеш и ще отпуснеш спирачката. Твоята работа е да шофираш. Аз така си го обяснявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се показва индикацията на таблото и бутона за механичното им включва почва да мига, от същия се и спират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.