Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Тресене" на двигателя, преди да е загрял


svetoslavsp

Recommended Posts

Здравейте колеги! Автомобила ми е Шкода Фабия 1.9 SDI комби 2002 г., като от два дни имам следния проблем: след запалване на автомобила, двигателя започва да работи много добре и след няколко минути започва една неравномерна работа - все едно, че работи на три цилиндъра, след много кратко време проблема изчезва и двигателя отново заработва добре, преди да загрее колата ми го направи по време на движение още веднъж. Днес пуснах една диагностика и излезат следните грешки, които след, като  итрих отново си излизат, а те са: 

Това е първата:

Address 08: Auto HVAC        Labels: 6Q0-820-045.lbl

   Part No: 6Y0 820 045

   Component: Klimaanlage        X0830 

   VCID: F2E14411BEB4809

 

1 Fault Found:

01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154)

            30-00 - Open or Short to Plus

 

Това е втората:

Address 19: CAN Gateway        Labels: 6N0-909-901-19.lbl

   Part No: 6N0 909 901

   Component: 34 GATEWAY  CAN    1S33 

   Coding: 00014

   Shop #: WSC 13765 

   VCID: F0E54E19B0B8B29

 

3 Faults Found:

00511 - Selector Lever (E313)

            49-00 - No Communications

00778 - Steering Angle Sensor (G85)

            49-00 - No Communications

01324 - Control Module for All Wheel Drive (J492)

            49-00 - No Communications

Втората грешка си я има още, когато купих колата - преди четири години. До момента от работа на двигателя и разхода на гориво съм очарован, никога до сега не съм доливал масло от смяна до смяна, като двигателя е на 245 000 километра.

Колеги, щв ви бъда много благодарен за отговор по темата и евентуално как сам бих могъл да оправя проблема. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята скачаше като луда. Светеше чека и си измисляше грешки всякакви. Сипи си една хубава качествена добавка за прочистване на горивната система. След това може да започне да прекъсва още повече докато смели боклуците, но после ще се изненадаш от ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги! Малко се забавих с отговора, искам много да благодаря на колегата felicialx за съвета, който ми даде: след като намерих подходящата добавка, изпълних предписанието на опаковката и ето вече няколко седмици, след доста навъртяни километри няма никакъв проблем и тресенето повече не се е появявало, а работата на двигателя - просто не мога да го позная. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.