Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1.2 tsi DSG


Soronprfbs

Recommended Posts

Да споделя радостта :-) 

 

Ниво Edition + променливо ниво на багажника + подгряване на дюзите. 

 

- Поръчана на 15 април;

- Произведена последната седмица на май;

- Доставена в БГ на 4-ти юли; 

- Получена на 12-ти юли; 

 

Досега карах Citroen C4 от 2007 с 88 к.с. и ъпгрейда го усещам много голям :-)  Единственият минус е, че ситроена има охлаждаща жабка, която вършеше много работа.  За мен купето е добре шумоизолирано и колата вози сравнително меко. Спирачката и газта веднага ми паснаха - не е имал някакъв момент, в който я си докоснал спирачката, я си заковал колата. Откровено казано всичко МНОГО ми харесва - как са копчетата, къде са, как функционира всичко.   Само малки несъвършенства забелязах по текстила на седалката - на едно място не съвсем умело зашит от което се получава минимално издуване. Хахах в сравнение с това при ситроена, като го вземахме имаше поне 7-8 неща, които ме вбесяваха :-) Тракания, луфтове и т.н.   Всъщност ще видим като мина 2-3 хил. километра.

 

Много ми хареса, че трябва да сменя маслото едва на 30 хил. километра или след 2 години.  Увериха ме, че няма смяна след 2-3 хил. км. 

 

Взех си и гумени стелки за 69 лева и въпреки уверенията на хората, че не ми е необходимо и един литър масло за 44 лева.  Мислех да купя и комплект с крушки, че в някои държави май го искат, ама забравих.

 

Няколко неща покрай Еуротек не ми допаднаха обаче: 

- До последния момент не се знае дали и на какъв етап е поръчката. Аз на тяхно място бих уведомявал клиентите какъв е статуса.  Dominos го правят за пица от 10 лева, пък тук за кола не може :-) Поне за мен беше голяма драма чакането, че и чак някой дни я сънувах тази кола

- Предадоха ми колата недобре измита - засъхнала мръсотия, останало лепило ...абе тегаво. За сравнение на мой роднина в Москва му предават колата в специално пригодено за целта помещение от управителя на клона + им правят и снимка.  Снимката седи у тях на видно място и всички се радват.  Тук малко по-практично - обясниха ми всичко, което попитах и не попитах,  направих си едно селфи и айде газ.  

- Документално фирмата има някои практики, които не ми правят добро впечатление - не пречи да пратят договорите предварително за да може човек да ги прочете на спокойствие.   Когато подписвах договора, не остана копие за мен, защото трябвало да го подпише управителя. После ми дадоха копие едва при получаването на автомобила.    В договорите се залагат  клаузи по някакво приложение 6, за което се твърди, че е неразделна част от договора, но такова съответно няма приложено. Като питам къде е то - ми то го няма, щото вече не се прилага (?!)  В приемо-предавателния протокол удостоверих, че съм получил колата с декоративни тасове (при условие, че е с алуминиеви джанти).   Преди покупката питах устно дилъра, дали може да се изплаща предварително без такса - може разбира се :-)  При получаването пак питам и се оказва, че има 30 лева такса за преизчисляване и 100+ лева такса за самото предварително плащане.   Дреболии, ама може и без тях :-)) 

И накрая!! :-)))) От ситроен ми дадоха едно време книжка за документите, а пък тук - в един найлонов джоб :-) Сега се чудя как да ги нося, докато си купя книжка. 

 

Що се отнася до Kessy-то - много е яко, но за един ден вече 3 пъти забравих ключа на колата, в чантата на задната седалка, в самата кола. Убеден съм, че ще бера ядове, защото съм голям заплес. 

 

Следващата задача е да се сдобия с готините форумни лепенки :-)) 

 

 

1.jpg

 

2.jpg

3.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, Честита ти Шкода! А в Еуратек няма да имаш много работа, така че.... По-отгоре гледай на нещата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега , много безавариини километри и само да те радва!

За лепенките не ги мисли ... на някой НИМ все ще се намери някой да те уреди .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-)) Изникна и първия софтуерен въпрос. 

 

Bolero-то импортва контактите ми от телефона, обаче аз имам към 4000 + броя, повечето от които са само имейл адреси (gmail нали ги добавя автоматично.)  Съответно и bolero-то стига до 2000 бройки и не може да покаже нищо :(  Не видях отникъде дали мога да уточна какво да се импортва и какво не. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Оправих проблема с импортването на контактите. Вчера чинно изтрих 3000 контакта и болерото зареди останалите.

 

Сега пък обаче не можах да свържа телефона със smartgate...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.