Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Оптимизиране на навигация Columbus , Октавия 2013г.


slavkobg

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам следния проблем при оптимизиране на навигацията на моята Шкода Октавия 2013 - Columbus.

Свалям от сайта необходимия файл който е 22gb, разархивирам го върху SD card 32GB или 64GB карта която предварително съм форматирал с FAT32. Слагам картата в слота на колата и като натисна бутона от менюто за актуализиране изписва че търси устройство и дава грешка ,че такова у-во не е намерено и не може да се актуализира. Пробвах с няколко карти с памет, дори и с флашка и не става. Някой има ли идея как да разреша проблема? 

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали в SD2 слота слагаш картата? И картата заключваш ли я преди да я сложиш в колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем но попитах ЕТ как става и ми казаха. :hello:

Еми, кажи на колегата тогава, що се държиш като комунист на разпит!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да се сложи картата в радиото палчето се премества на Lock както са написали колегите

http://www.skoda-auto.com/SiteCollectionDocuments/download/maps-update/en/columbus.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, премествам палчето на lock , но отново същото. Картата слагам в SD1 , SD2 слотове , както и в USB и пак същото. Колеги вие разархивирате ли zip файла ? Пробвал съм с разархивиран файл и копиран такъв директно на картата същата история. Миналата година ми обновиха навигацията в ЕТ когато закупих колата (значи би трябвало да работи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем но попитах ЕТ как става и ми казаха. :hello:

 

 

Може ли да споделиш наученото ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм изпълнявал конкретната процедура, но най вероятно, това е имидж файл. Т.е. трябва да разархивираш и да да го прехвърлиш на картата с някакъв тул, като win32 disk manager.

Редактирано от joropet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм изпълнявал конкретната процедура, но най вероятно, това е имидж файл. Т.е. трябва да разархивираш и да да го прехвърлиш на картата с някакъв тул, като win32 disk manager.

 

Стандартен zip файл е. Разархивирам го с препоръчаната от тях програма 7zip

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Игнорирай горенаписаното от мен (за имидж файла). Видях упътването по-горе:

 

Трябва да разархивираш в празна и форматирана карта zip файла, като тя трябва да съдържа единствено файловете от архива. Т.е., цъкаш с десен бутон върху архивния файл и даваш да разхархивира в картата. Не знам защо е направено така, но това може да отнеме доста време. После я постави в който и да е от sd card слотовете и съгласно инструкцията дай menu-settings-system information-software update.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Игнорирай горенаписаното от мен (за имидж файла). Видях упътването по-горе:

 

Трябва да разархивираш в празна и форматирана карта zip файла, като тя трябва да съдържа единствено файловете от архива. Т.е., цъкаш с десен бутон върху архивния файл и даваш да разхархивира в картата. Не знам защо е направено така, но това може да отнеме доста време. После я постави в който и да е от sd card слотовете и съгласно инструкцията дай menu-settings-system information-software update.

 

 

Това направих няколко пъти и с различни карти - 32гб и 64гб - безуспешно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрелям на посоки - за да започне ъпдейта, колумбуса, трябва да види определен файл. Провери дали нещо не липсва - за целта маркирай всички всички файлове в архива и виж колко са на брой и съответно сравни с броя на sd картата. Пробвай да я форматираш и под друг начин - fat и exfat например. Провери също, дали ъпдейта, който сваляш е за твоя модел колумбус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрелям на посоки - за да започне ъпдейта, колумбуса, трябва да види определен файл. Провери дали нещо не липсва - за целта маркирай всички всички файлове в архива и виж колко са на брой и съответно сравни с броя на sd картата. Пробвай да я форматираш и под друг начин - fat и exfat например. Провери също, дали ъпдейта, който сваляш е за твоя модел колумбус.

 

 

Всичко това съм направил.Благодаря за съветите. Форматирал съм картите с FAT32, exFAT, NTFS - не става. Съмнява ме дали не дърпа файлове за друг модел навигация. Актуализацията я дърпам на база VIN номер - номера на рамата и автоматично ми изпраща кой файл да изтегля, т.е. нямам избор измежду модели навигации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се ползува оригиналната карта усилията са напразни.Има логика да е така , нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се ползува оригиналната карта усилията са напразни.Има логика да е така , нали?

 

Каква е тази оригинална SD карта ? Никъде не пише за такава. Май след някой и друг месец ще ходя до ЕТ да актуализират новите карти. Жалко,защото в интернет е показано ,че става съвсем лесно а се оказа ,че не е точно така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинална, имах предвид от шкода.На нея има скрити файлове които позволяват ъпдейта.Така си го обяснявам.В противен случай всеки би си ъпдейтвал устройството безплатно за неограничен период от време.Но не съм сигурен след ъпдейт на фирмуера дали пак така стоят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Успях да разреша пробема. Преди ползвах Micrto SD card с приставка. 

 Днес си купих нова SD card 32gb. Форматирах я с FAT 32, качих новите карти и в момента се актуализира. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.