Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Окатавия срещу...


DDimitrov

Recommended Posts

  • Отговори 67
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • DDimitrov

    14

  • shaft

    7

  • legaltk

    4

  • Thunderbolt

    3

Най-много писали в темата

Я кажи нещо за хибрида?! Че ми е мерак нещо

Mishoo скачай в едно Infiniti Q50 3,5 хибрид.

Доволен ще останеш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъла на тая битка между дизели и бензини, и особено на т.нар. "ако пътуваш много". От началото на годината (7ми януари), тамън вчера ударих 15 хилядния километър на моята 1.8Т 4x4, мисля, че попадам в графата "пътувам много" и честно казано не ме е ударила в джоба толкова много. Юли месец ходих до Верона (1250км), и средния разход с 4 човека, багаж, климатик и магистрала (средна скорост над 110км/ч) беше около 7.4, което мен лично ме устройва. В града вече е около 10-11, което също за мен е ок. Може да съм задръстен в мисленето, но споделям мнението на Джеръми Кларксън, че дизела е гориво на сатаната. Просто не ми харесва нито возията, нито шума (на счупено), нито това, че като ускоряваш отзад има димен шлейф. Всичко според мен е до вкус, разликите не са толкова колосални финансово. Просто мога да кажа, че 1.8Т, 4х4 с 6 степенния ДСГ върви много приятно и нито за секунда не съм съжалил за избора ми на двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мириши на лукс... :)

Туй са пиши тъй - Мириши на лук(с)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре,къде па го видя тоя "Димен шлейф"?

Той говори за “бьей'м'вье“-тата... още и чисто нови, тези коли вървят на пушек, явно. Или за коли от преди 20 и повече години :) съгласен съм, ако за тях говори, защото от новото поколение, където има и работещ катализатор и няма пипан софтуер - дим не съм виждал още...както и да се карат... Просто, всеки си има предпочитания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/11469540106654001

 

Ходих да я гледам, много е запазена, водена е до последно сервизната книжка покарана е обаче 153 000 километра от 29.11.2013 до ден днешен вие си ги сметнете колко е това, иначе няма забележки, освен стори ми се, че имаше лека вибрация при включване на задна и потегляне но не съм сигурен, защото просто за 10 сантиметра я помръднах напред и назад, няма я резервната гуми, трудно запали за мен слаб акумулатор, обаче 4-те 17 - ки гуми са почти нови 2013 дот Мишленки, не се загледах да не би да има удар отзад в дясно и да е кривена джанта и от там да е взета резервната джанта, ако е била оригинална де, иначе колата е много запазена в багажника не е слагано нищо, чисто нов е, далеч над тези от Италия мърлявите, другото, което ми направи впечатление десния фар в ъгъла е леко жулнат, но нищо повече.  Колата има валидни гражданска отговорност до 29.11.2016 френска на предното стъкло и валидни френски номера и може да се кара, където си поискате в рамките на Варна след запазване на час. Последно , което искам да кажа свалиха набързо `1 200 лева...

Редактирано от Cvetomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах и по-рано за тази кола, според мен е доста скъпа. Не съм сигурен за точното оборудване, но нова такава може би ще е около 42-45 000 лв. с отстъпките.  Аз 140 000км ще ги карам 10 години :D Тези 15 000 лв. разлика няма да са чак толкова много срещу по-голямата сигурност при нова кола. Личното ми мнение е че не бих дал повече от 25 000лв за кола втора употреба в този клас, както и не бих взел кола над 100 000км за повече от 20 000 лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пратих този Хюндай по-рано в темата http://usedcars.motopfohe.bg/mp_auto_details.php?id=5449&make=61&price_to=225000&year_after=1969&year_before=2016Скоро ще отида да го видя, говорихме с хората, които го продават от Мото Пфое, казаха че по документи и всичко е 1.6, но ясно се вижда на снимката, че на багажника отзад пише 2.0, каква ли е причината? Сменена врата в следствие на катастрофа? Колата е нов внос от Швейцария, на 2г. е, което би трябвало да значи, че има поне още 3г. гаранция. Иначе другия понеделник ще отида на тест драйв на Октавия да видим как ще е :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре,къде па го видя тоя "Димен шлейф"?

 

Днес го видях на Audi A7... вярно, че това много зависи от това как се кара(и гледа) една кола, но все пак го има

 

No offense

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Един лайшки въпрос, четох, че има и 3 цилиндрова версия на октавията. Това да не е този, който е 115 коня? Ако да някои има ли впечатления от него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата или подругата седмица ще има такава кола във форума, колегата е писал в темата за поръчани коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, двигателя е 1.0 115 коня. Съвсем нов е, на два-три месеца. Другата седмица ще има и тестова в ЕТ, мисля... Нещо такова чух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

 

Най-накрая намерих време и направих тест драйв на Октавията. За жалост все още нямат три цилиндровата версия, беше ми интересно как ще се държи тя. Пробвах 1.4 150 коня, както някои спомена много наподобява 1.8Т, като двигател много ми допадна, тих с доста приятно ускорение. За жалост като пътни характеристики не ми допадна, окачването не се справя добре с БГ пътищата, на по-равни участатъци е много добре, но в дупките и паветата е ужас. Пластмасите не скърцат и всички изглежда много добре сглобено, сигурен съм че първите 100 000 км ще изкара без сериозни разтраквания. Колата отпред ми се стори тясна. Аз съм 190см. Зад мен беше добре, има предостатъчно място. Както бях писал първия път бяхме в салона на ул. Цар Борис там ни направиха цена от 35 500лв. с отстъпка, днес за същата конфигурация ни направиха цена 37 500лв с отстъпка. Надявам се че съм бил полезен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.