Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с плафоните в купето?


gpetkov

Recommended Posts

Здравейте колеги, от 1 година имам проблеми с плафоните в купето, както си работеха извъднъж спряха и повече отказаха да заработят. Та, какво направих до момента;

 

С ваг-ком, проверих комфорт-модула за грешки,микроключетата в бравите всичко е чисто. Тази проверка я правя за 6ти път вече... Махах мокета, гледах за прогнили кабели, но доколкото разбирам няма "но не съм сигурен", неделя пак ще проверявам за прекъснати/изгнили кабели. Интересното е, че когато пусна ток от запалката с жичка, до буксата на централния плафон всичко почва да свети, а когато включа буксата нито един плафон несвети....?Този номер го пробвах и от външно захранване, отново плафоните светят. По тези тестове, ме навява , че проблема е някакъв елементарен ама като не мога го реша.... Та, ще съм благодарен, ако някой може да даде някакъв съвет какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се ключа за вкл. и изкл. на плафоните е в правилното положение?! Единствено се сещам да провериш предпазителя, не знам дали имат отделен, нещо друго да не работи? Плафонът във багажника свети ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бушони/релета всичко е проверено,ключа разбира се е в правилното положение.... Не дори в багажника несвети плафона,зумера за забравени фарове свири

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият съвет, за който се сещам е да се намери ел.схемата за да се разбере принципа на работа или свестен майстор. Защото за първото са намесени времето на работа на плафона, дали си на контакт, дали заключваш или отключваш...! Съчувствам ти,но така само се гадае. Нямам представа дали плафоните се управляват само от реле. Дано помогне колега по-запознат с този проблем! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстори в моя град нема,има двама ама те само за да проверят къде може е проблема,обявиха ми цена от 80/100 лв,а след като намерят проблема отделно ще кажат една камара пари още...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... Значи, направи си експерименталния експеримент и намери от някой за 5 мин. или модул за ел. регулиране на фарове или за упр. на осветлението в купето, там каквото кореспондира спрямо твоето оборудване и замени временно/тестово въпросния модул с твоя, сойто е в момента на колата... Онези прибори до главния ключ за фарове... Не базикай нищо друго, просто ги замени с други временно и направи тест... Успех и наздраве предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все си мисля, че е предпазител. Намери кой отговаря за тази верига, предполагам е някой 5-10А. До този комфорт модул идва ли захранване 12в.? Нещо централно е, защото проблема не е в прекъсвача на някоя врата, багажник...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е схема ( публикувана тук във форума ) за предпазителите на Октавия , от нея става ясно че има отделен за интериорното осветление .Не знам как е в superb'a ... Но може и да Ви е от полза .Успех !

Поздрави !

post-17026-0-04255400-1471094857_thumb.jpg

Редактирано от ohboli19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.