Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia III 1.2 TSI 110 hp VISION


Recommended Posts

Извинявам се за спама!Искам само да добавя,че,ако има дрънчене от пластмасите ,аз бих отишъл до еуротек и бих повдигнал темата...защото не е нормално на кола на 2000км. да се налага да слагаш касови бележки за да игнорираш неприятните звуци било то дачия или по-висок клас кола..

Все пак плащаме не малко пари и е редно за тях да получаваме нова и стегната кола,поне за първите 20000-30000км.

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си пренапомпвате гумите. Аз винаги след гумаджия, бензинджия...си ги проверявам с моя манометър и съм забелязал - налягане с 0.2-0.3атм в повече... на паваж се появяват подобни шумове.

Редактирано от stocher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За налягането не знам, ще го проверя. Но държа да подчертая, че звуците ги има само по павета, по що годе нормален път ги няма. То и сега ги няма по паветата, но с касовите бележки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно тракането от таблото - моето Йети от известно време също има такова тракане при каране по лоши пътища (например паветата по "Цар Борис"). Ако си сложа ръката отгоре на таблото (върху покриващата го "арка") и тракането спира. Мъчих се да установя откъде точно идва звукът и бях решил, че е от завършващите елементи на цилиндрите на скоростомера и оборотомера (тези елементи, които са кръгчета с цвят "алуминии"). Пробвах да ги завъртя в случай, че са се развили нещо и за известно време си мислех, че е понамаляло тракането. Все пак при по-лоши участъци от паветата тракането си го има. Доста вероятно е да съм си въобразил, че нещо съм оправил с това завъртане/натискане на въпросните "кръгчета". Може би по-скоро тракането идва от прозрачната пластмасова плоскост покриваща таблото. Нея обаче не видях от къде мога да я "подпра", за да тествам дали ще спре звука и единствения сигурен начин за спирането му е като си поставя ръката отгоре на "арката" над таблото. 

 

В този ред на мисли бих искал да помоля колегата n_kovachev ако има възможност да прати една снимка на решението с касовите бележки, показваща точно къде ги поставя? Ще го тествам при мен този подход и ако сработи вероятно ще се обърна към Еуратек. Принципно колата е от края на май тази година и е на ~12000 км, а тракането  го забелязах като беше някъде на ~6000 км. Досега мислех да не се обръщам към Еуратек, тъй като четох не добри неща за техния сервиз и се притеснявах, че ако разглобят таблото, за да оправят проблема има вероятност дори да се влошат шумовете при обратното сглабяне. Ако обаче се окаже, че решението е сравнително просто и се свежда до затягането/уплътняването на някоя от външните пластмаси, може би бих рискувал да им се доверя.  :D

 

Иначе относно гумите - като смених преди седмица летните гуми 17-ки със зимни 16-ки хем возията стана значително по-мека, хем и тракането се появява вече доста по-рядко. Което е нормално, предвид че го има само при лоши пътища, при които колата подскача повечко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моят Супърб тракаше жабката и при отворена врата се вижда какъв луфт има, проблема го реших с коркови уплътнения от Бриколаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за малкото закъснение!

 

https://i.imgsafe.org/0eb1ccaea9.jpg

Това е мястото, което съм подпрял - съответно от двете страни. Сега взех филцови подложки за столове, да видим с тях ще е ОК!

Аз също при никакви условия не бих отишъл в сервиза с претенции, че нещо трака, защото ще се разтрака много повече.

 

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в прахта, която влиза във фугата... И при мен на Йетито прискърцва леко, ако го подпираш така ще се разтрака в последствие от напрежението, което създава уплътняващият материал! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По никакъв начин и дума не може да става за прах. Това място трака от първия път, когато карах колата по Цар Борис, което беше на втория ден от получаването й (на около 100 км.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В къщи като избършеш за колко часа се праши? У нас на отворен прозорец за половин ден. Колко се е напрашила докато я вземеш и за 100км и тн можем да гадаем. Слагай си уплътнения, аз си изказах мнението! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.