Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Фабия 1.2 tsi dsg след 3000км


Soronprfbs

Recommended Posts

Среден разход досега: 6.5/100км. (98 октанов бензин) На градско с много внимателно каране би могло да се докара до към 5.5 в средно натоварен трафик, а с много невнимателно каране може човек да мине и 10/100. Особено при ускоряване е изумително колко много започва да гори тази кола. 

 

На магистрала при 140км/час е на около 2900 оборота и отново разходът средно е 6.5 на 100.  Не съм имал нерви да карам междуградско на около 100 км/час, но ако няма изпреварвания и при спокойно каране съм убеден, че резултатъ би могъл да се докара до към 4,2/100

 

Открих и бъг в системата -  Bolero-то има функция да се изгася след 10 секунди без да се ползва, като отбелязването се изтрива при изгасяне на двигателя и при последващо запалване пак си свети постоянно. 

 

Готините неща: 

- Колата върви и всичко работи абсолютно перфектно.

- Повече няма да си купя кола с ръчни скорости - започнах да карам много по-спокойно и да не ми пука от примерно някое задръстване, виждам повече ситуацията на пътя (да чукна на дърво). Колата много точно си превключва скоростите и дава своевременно на по-ниски предавки примерно при изпреварване, доста по-бързо, отколкото аз бих могъл с ръчна кутия. 

 

Досадните неща: 

- Няма удобно място, където човек да си хвърля опаковката от дъвките примерно :-) 

- Автоматичните стъкла са супер досадни - дясното стъкло няма автоматично отваряне и затваряне, а пък при изгасяне на колата не се вдигат автоматично. Трябва пак да пуснеш на контакт за да тръгнат. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! със здраве да си я караш :)

Само имай предвид, че на магистралата като гледаш 140 по-скоро е 132-133км/час, по изискване на европейския съюз, коли за продан в Ервопа идват с "вродена" грешка на километража от 3% + 3км/час, което е нормално де, няма бензинова Фабия 1.2 с толкова дълги скорости, било то и DSG, които да и позволят на 140км да е на 2900 оборота

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ДСГ е със 7 скорости, на 7-ма нищо чудно да е на 2900 оборота при 140 км/ч.

 

Със здраве да си я караш, колега. Разходът ти е супер. Засега май няма още форумна с новия 1.4 TDI за сравнение. Но май няма смисъл от дизел при този разход и разликата в първоначалната цена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само шофорското стълко има автоматична функция. Може да се активира да се затваря от дистанционното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ДСГ е със 7 скорости, на 7-ма нищо чудно да е на 2900 оборота при 140 км/ч.

 

Със здраве да си я караш, колега. Разходът ти е супер. Засега май няма още форумна с новия 1.4 TDI за сравнение. Но май няма смисъл от дизел при този разход и разликата в първоначалната цена :)

няма  фабия 2,  с 1.2 мотор, която да е на 2900 оборота на 140км/час, ако ще и със 17 скоростен DSG да е, просто мотора е прекалено слаб, че да му сложат скоростна кутия, която ще му позволи да е на 2900 оборота на 140, това означава, че на 5800 оборота ще е на 280км/час, такава фабия 2 няма, пък камо ли 1.2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма  фабия 2,  с 1.2 мотор, която да е на 2900 оборота на 140км/час, ако ще и със 17 скоростен DSG да е, просто мотора е прекалено слаб, че да му сложат скоростна кутия, която ще му позволи да е на 2900 оборота на 140, това означава, че на 5800 оборота ще е на 280км/час, такава фабия 2 няма, пък камо ли 1.2

Да, съгласен съм, няма такава Фабия 2.

Само че тук се обсъжда Фабия 3. ;)

 

Нека авторът на темата сподели с колко оборота е на 7-ма със 140 по километраж. Може би знае по-добре и от двама ни. ;) А по гпс със 140 няма да е толко, ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://youtu.be/dsMb_fL5v6A?t=2m13s

 

Намерих клип с Polo със 1.2 двигател, който показва оборотите на 140км/час, въпреки че не разбирам каква е изобщо логиката да твърдя нещо невярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 100 км. по Хемус днес при 140 км/ч е на една чертичка преди 3000 оборота ,150 е малко преди 3000 , 160 малко над 3000 об/ мин (Фабия 3 1,2 110 коня 6 скорости (ръчни)) ... през цялото време на климатик .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и можеше въобще да не се споменава къде е снимката....и да се спестят коментари.

използвам случая да попитам има ли камера там на този булевард. Има разни предупредителни табели за радар и гледам да не превишавам 80-90.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, има камери, но са охранителни - нито измерват, нито снимат за скорост.

Иначе, снимат всичко - гарга да прелети, снимат, все пак Властта минава от там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо рискуваш с тази скорост в града да снимаш сам?

С добро го казвам, не за критика.

Не снимах аз, а жена ми и булеварда беше празен.

 

а и можеше въобще да не се споменава къде е снимката....и да се спестят коментари.

използвам случая да попитам има ли камера там на този булевард. Има разни предупредителни табели за радар и гледам да не превишавам 80-90.

Казвам го, за да се знае наклона на пътя, а Боре ти е отговорил за кемерите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Боре.

 

 

Казвам го, за да се знае наклона на пътя...

 

Какво значение има наклона на пътя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и каква е разликата между спускане и изкачване и каране по равно. Нещо не разбирам. Нали става въпрос само за някаква скорост при определени обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Малко интересно инфо за разхода. 

 

София --> Търново  (По ограниченията + по магистрала на 110 км + автоматичен климатик при външна 27 градуса)

 

8908078E.jpg

 

Търново - София (Съобразено с по-горната граница на скоростта на трафика; без климатик)

 

8908082P.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

:-)))) Днес, след 6 месеца с новата кола и един куп замъглявания и трудности при паркирането, по случайност разбрах, че имам отопление на огледалата :-))))  Няма такъв кретен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е изненадващо, че сега си го открил. Пуска се от същото копче, с което се регулират огледалата. Ако правилно се ориентиран, си принуден да спреш подгрева при регулиране на огледалата. Досега винаги съм ползвал отделни контроли за регулиране и за включване на подгрева.

 

Искам да ползвам момента да попитам дали на този двигател се забелязва разход на масло. От Еура Тек ми казаха да го следя веднъж месечно. 

Изненадах се, защото при нова кола не бих очаквал....

 

Все още не съм изминал достатъчно, за да разбера и питам по-опитните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 7000 и още си седи на максимум маслото ... единствено съм долял към 150 ml антифриз .

Може би разхода на масло зависи от оборотите на двигателя , но аз рядко стигам 3000 об/мин дори и на магострала .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На магистрала и аз държа около 3000. Обаче в града след като навъртях 1000 започнах да качвам и над 5, когато искам да ускоря по-бързо на кръстовище. Разбира се, тогава това се случва за няколко секунди на загрял мотор и се надявам да не доведе до разход  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно проверих масло и антифриз на около 10 хил. км - всичко е в нормата. Не съм доливал, но в интерес на истина си купих една бутилка масло, заедно с колата, която седи в багажника.  Не поискаха да ми я подарят :-))) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.