Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Откъде ще си купите джанти?


Soronprfbs

Recommended Posts

Колегите, които тази година им предстои да вземат и зимни гуми за фабиите, смятате ли да купувате и отделни джанти и какви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ми трябват джанти се оглеждам по моргите. Аз лично предпочитам железни, особено за зимни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зимните ги оставих на оригиналните джанти, защото са здрави, а за летните си купих от Мотоексперт, Дезент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от моргите и втора употреба какво се гледа, че да съм сигурен, че са читави? И то впрочем има ли изобщо някакви скрити проблеми при тях или?

 

Принципно за Fabia III трябва да са следните характеристики: 

Широчина:6 Цолаж:15 Брой болтове:5 Разстояние:100 Диаметър:60.1 Офсет:38

 

Разстоянието, диаметъра, офсета и широчината позволяват ли някакъв толеранс? 

Редактирано от Soronprfbs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са криви и да не са много ръждиви, че няма да отиват на чисто нова кола. По другия въпрос, само ЕТ може да варира в известни граници.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Тази седмица ми докараха от завода в Чехия моята Фабия Монте Карлото, поръчах я с 17" джанти и гуми 215/40/17 , след мой въпрос разбрах че принципно автомобила си идва с летни гуми. За това като ми дадат ключа връка съм решил да я оборудвам със стоманени 15" джанти и гуми Continental 185/60/15 , в Еуратек ми казаха че имат отстъпка на пакета джанти-гуми, и смятам да не обикалям по морги, магазин и гумаджийници, а като си я взема колата от тях, веднага да и сложат на място и зимните гуми. Някой дава ли ти гаранция, че няма да попаднеш на криви или заварявани джанти?

Редактирано от Vinci74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже нямам врвме да обикалям и да ги мисля , взех та си купих четири стоманени джанти от Октавия 1 от един познат гумаджия (на един сезон) и като свалих тасовете се оказа , че моита Фабия е дошла от завода със същите джанти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в крайна сметка купих от OLX 4 джанти, събирани от резервни за 180 лева общо.  Гуми - 185/60R15 88T TL Nokian WR D4 XL

 

Едната дори днес и оправях пукнато.  Пискаше колата, че е паднало налягането и при проверка беше с 0,5 атмосфери по-ниско.  Особеното е, че спадаше много бавно - след припомпване,  колата даваше сигнал след 1-2 дни чак.   Гумаджията твърди, че някоя я е пукал с шило, но не ми се вярва, защото няма къде да се е случило. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в крайна сметка купих от OLX 4 джанти, събирани от резервни за 180 лева общо.  Гуми - 185/60R15 88T TL Nokian WR D4 XL

 

Едната дори днес и оправях пукнато.  Пискаше колата, че е паднало налягането и при проверка беше с 0,5 атмосфери по-ниско.  Особеното е, че спадаше много бавно - след припомпване,  колата даваше сигнал след 1-2 дни чак.   Гумаджията твърди, че някоя я е пукал с шило, но не ми се вярва, защото няма къде да се е случило. 

 

Винаги има къде да ти надупчи гумата някоя дребна душица, не го изключвай съвсем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.