Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно бучене - лагер, гума или диференциал


gogo8306

Recommended Posts

Здравейте,

карам шкода супърб 3,6 4х4 и онзи ден ударих предна дясна гума като дори изкривих джантата. Все пак я оправиха, но въпроса ми е може ли да съм счупил и предният лагер-главина и ако някой друг който кара такъв модел кола може да каже какъв е шума при счупване на този лагер, защото при мен бучи в купето и при определени скорости (от 50 до 90км/час) няма значение дали съм в завой или на права. Най-странното е че също бучи и при подаване и отнемане на педала на газта. Също в диференциала или раздатката или и аз не знам как точно се казва на 4х4 кола, има ли лагер и ако има може ли от удара да се е счупил той?

 

Благодаря предварително за отговорите! :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях лагер, но десен, като вдигнеш колата и въртиш на ръка самото колело, се чуваше едно виене, това е симптома за лагера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама не, аз съм 4х4 и като я вдигна едвам за въртам което и да е колело и то на неутрал. Но пък забравих да спомена също че си смених и всички масла (на скорости, диференциал, двигател, халдекс и т.н.) в този ден веднага след удара на джантата, та се замислям дали не е от смяната на маслата.  :angry_jumping:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука изникват нови дилеми защото са станали нещата едновременно.А на раздатката смени ли си маслото?Те понякога вият ,защото никой не им обръща внимание,но умират от веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменени са всички масла по ходовата част на всичко което се върти до двигателя. Но бих попитал колегата с лагера при него имало ли е луфт на колелото тъй като при мен и 4-те колела не помръдват, т.е. да не би лагера да се е пукнал и да го няма този луфт по който се разпознава дали е лагер. Също имам въпрос - имам ли лагер на кардана, тъй като бученето е само в купето. Днес я карах на отворен прозорец и отвън се чува само мъркането на двигателя, а в купето е бученето и то не постоянно, а както съм описал по-горе.  :angry_jumping:   :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, отиди в читав сервиз, да вдигнат автомобила на подемник и да прегледат предницата.

Все си мисля, че няма как да счупиш лагер от удар или поне не от такъв.

Впрочем, когато се вдигне, преспокойно се върти колелото /или по-скоро всичките :) /.

Иначе, така само гадаем, а работа не вършим.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е,всички се въртят макар и малко по-тежко заради всички карантии на двойното задвижване.Възможо е да имаш виене и от скоростната кутия.При мен има също някакво виене,но като освободя от скорост не се чува, обаче пък го няма и на завой,освен това като бях във Варна при Сами я кара и ме успокой,че и Тигуана му бил така и го приех за нещо характерно за 4х4

автомобилите.

П.П:Лагера понякога може да го усетиш именно при пускане по инерция и влизане в завой!

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено в завой, както казва колегата.

Странно, аз шумове от силовото предаване и от кутията нямам, та се чудя, какво му е нормалното ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не задължително да има луфт в лагера. Характеризира се с виене, което не изчезва при определена скорост. Изчезва само при завой.

 Усеща се и при завъртане на колелото с ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно за какъв луфт говориш, моята не е 4х4, и доста лесно, на неутрална, се въртят предните колелета и този лагер се чуваше доста отчетливо, че вие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

карам шкода супърб 3,6 4х4 и онзи ден ударих предна дясна гума като дори изкривих джантата. Все пак я оправиха, но въпроса ми е може ли да съм счупил и предният лагер-главина и ако някой друг който кара такъв модел кола може да каже какъв е шума при счупване на този лагер, защото при мен бучи в купето и при определени скорости (от 50 до 90км/час) няма значение дали съм в завой или на права. Най-странното е че също бучи и при подаване и отнемане на педала на газта. Също в диференциала или раздатката или и аз не знам как точно се казва на 4х4 кола, има ли лагер и ако има може ли от удара да се е счупил той?

 

Благодаря предварително за отговорите! :plate_skoda:

На моята преди година по същия начин ударих бордюр, макар и джантата да имаше леки поражения. Виеше после, оказа се лагер. Смениха го и всико е ОК от тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно за какъв луфт говориш.....

 

 

Не знам кого питаш. Аз отговарям на колегата. Луфт в лагера на главината

Но бих попитал колегата с лагера при него имало ли е луфт на колелото тъй като при мен и 4-те колела не помръдват..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.