Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стоманени джанти за Октавия 3


kirilsu

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Мисля да си взема стоменени джанти за Октавия 3 - 15-ки (В момента съм със заводските алуминиеви). Може ли някой да ме ориентира с какви размери трябва да са - широчина, дълбочина и други подобни :) 

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях питал в ЕТ и ми бяха казали 6J ET 43, но най-добре звънни и ти да си попиташ, за да не те объркам. Аз лично не намерих такива втора употреба, нови са около 120 лв за брой. Казаха, че този месец вероятно ще пуснат 20 процента отстъпка.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с отстъпката пак прави около 100лв на джанта. Защо не си намериш лети джанти от Ауди. Със сигурност ще са по-здрави от металните. А за визията няма да споменавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алуминиевите не са ли 16-ки? 205х55х16? Моите метални са оригинално 16-ки и мисля бяха ET 46 или 48.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари, мога да го уредя колегата със 17-ки, 6.5 J, заедно със зимни гуми на 2 сезона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички.

В момета съм с 16'' алуминиеви и искам да взема 15'' железни за зимата. Просто не съм на ясно с какви параметри да са железните!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Джанти са 6Jx15/5x112 и са на цена - 94.26 без ДДС(с ключена отстъпка), закупил съм ги от ЕТ

необходимите гуми за тях са размер: 195/65/15,

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички.

В момета съм с 16'' алуминиеви и искам да взема 15'' железни за зимата. Просто не съм на ясно с какви параметри да са железните!

Какъв е крайният ефект, който трябва да се постигне с тези метални 15-ки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост се оказа че нямам снимка на колата с "ламаринките",

пропуск от моя старана, но миналата година по това време имах много хубав повод в личен план и това остана на заден план J.

Но мога да каже че оригиналните тасове, които се предлагат за О3 в ЕТ, не изглеждат никак добре (според мен).

Тази година мисля да си поръчам тасове от Ф3 стоят доста добре.

 

 Иначе има 16“ размер 6,5Jx16/5x112 ET46 цена 180.83 с ДДС (но без включена отстъпка)

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

6 х15 5х112 ЕТ43 х 57,1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

195/65 R15 91H

 

6 х16 5х112 ЕТ48 х 57,1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

205/55 R16 91H

 

6,5х16 5х112 ЕТ46 х 57,1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.5J x 16 46

 

 

 

цена

 

68,9

 

72,2

 

70,7

 

без ДДС

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

Width

 

6"

 

6.5"

 

6"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Diameter

 

15"

 

16"

 

16"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Number of bolts

 

5

 

5

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Hole circle

 

112

 

112

 

112

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Offset

 

43

 

46

 

48

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Center bore

 

57

 

57

 

57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 SKODA OCTAVIA  16'' поставяне на гуми размер 205/55R16

 

 

 

6 1/2 J 16 H Разстояние:5x112 Диаметър:57 Офсет:46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си от продавалник 5х112 железни 15-ки от какъвто и да е ВАГ автомобил. Всички 15-ки са 6J широки, разлика от 10-ина мм в ЕТ-то не е от никакво значение. Вместо да дадеш 400лв. за нови, ще дадеш 120-150лв. за 2-ра ръка, които ще ти свършат същата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама аз така взех метални 16-ки уж същите от VW, ама ЕТ48 и на първите 100 км загубих един тас от оригиналните на Витиня. Отвътре тасовете имат места да щракват в болтовете и на ЕТ 48 избутваха тасовете навън. С едни резачки изрязох тасовете отвътре и стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

здравейте. някой знае ли дали оригиналните тасове за октавия, предлагани от ЕТ които са за стоманени джанти със j6.5(визирам модела tekton) , стават на стоманени джанти със j6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.