Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скорости Октавия 2 1.6 mpi


XIKS

Recommended Posts

Здравейте карам Октавия 2 2008г 1.6 mpi 102ph

Днес ми казаха ,че голф5 и ауди с този двигател имат проблем със скоростните кутии и ги чупят много.

Та се чудя и при шкода ли са проблемни ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чел подобно нещо, но не съм имал проблеми до сега. Само от време на време задната трудно влиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам ,проблемните скоростни кутии при О2 са тези със 5 скорости,а 6 степенните са здрави,разбира се ако не се заслушваш във съветите,че маслото не се сменя:) Според мен ако й сменяш маслото и имайки предвид,че двигателя ти не е със голям въртящ момент,нямаш основание за притеснения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната или не на маслото и въртящият момент нямат нищо общо с проблема със скоростните кутии при 1,6мпи. Има малка конструктивна недомислица и при най- малкият необичаен шум е желателно да се посети майстор. Комшията ми има Сеат Алтея с този мотор и имаше проблем въпреки смяната на маслото и без да е състезател!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото едва ли слагат една и съща кутия. То и моторите са различни. Проблеми е имало с кутии слагани на 1.6 101 коня г3, г4 и производнити им до към 2001 г.

О2 1.6 мпи с 6 скорости няма, но и за 5 скоростните не съм чувал/чел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква статия за О2 фл. на старо бях,чел че били проблемни 5 степенните,обаче говорим за Ауто Билд все пак:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.