Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

OBD II Bluetooth


shmik

Recommended Posts

Здравейте. Дадоха ми такова устройство, но не се сдвоява с андройда. Някой може ли да ми помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Дадоха ми такова устройство: on/off Elm327 obd2 Bluetooth, но не се сдвоява с андройда. Някой може ли да ми помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включваш ли го към обд буксата на колата докато се опитваш да го сдвоиш към телефона.Паролата на блутуута е 1234 или 0000.При мен е 1234.Инсталирал ли си Torque или някое друго приложение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъпките по сдвояването са:

-поставяш ELM327 в OBD буксата на автомобила;

-даваш на контакт за да захраниш буксата;

-пускаш блутут на телефона/таблета и намираш устройството. Паролата в повечето случаи е 1234, по-рядко 0000.

 

Това е. За да ползваш ELM327 само сдвояване не ти върши работа. Нужен ти е софтуер като Torque, DashCommand или подобен. В самия софтуер, от настройките му, трябва да укажеш вида на връзката и да посочиш устройството, което си сдвоил.

 

Ако ще четеш параметри от двигателя или катализатора, колата трябва да е запалена. За всичко останало даване на контакт е достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

За да използвам темата бих искал да попитам с такова устройство могат ли да се правят настройки, като включване/изключване на дневни светлини, настройки на централното, тест на светлините и изобщо такива дребни неща....или може само да се следят показатели и да се чистят евентуални грешки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само параметри на двигателя.Аз ползвам obd doktor и torque.Грешки се трият,ако са по мотора.Настройки не можеш да правиш.Даже и ако са безплатната версия имаш и ограничения в параметрите,които можеш да наблюдаваш.

Редактирано от turbobiit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

За да използвам темата бих искал да попитам с такова устройство могат ли да се правят настройки, като включване/изключване на дневни светлини, настройки на централното, тест на светлините и изобщо такива дребни неща....или може само да се следят показатели и да се чистят евентуални грешки ?

Повечето програми, които използват Bluetooth или WiFi адаптер могат само да следят параметри по двигателя. Някои от тях могат и да четат грешки, както и да ги чистят. Може би има и други, но аз за сега съм открил само една програма, която може да извършва настройки през въпросния ELM327 адаптер. Като въпросните настройки са свързани само с различни комфорт функции на колата (светлини, заключване и т.н.). Не могат да се настройват всички неща, които иначе са достъпни през VCDS. Програмата е Carista. Не знам дали я има за Apple, но я има за Android устройства в Google Play. Безплатната версия е силно ограничена, т.е. иска си плащане, но не е скъпа. На страницата на програмата горе има меню Vehicles - от там избирате вашата кола и виждате дали се поддържа и какво може да правите с нея. Ако се поддържа, има изборени всички параметри, които могат да се настройват.

 

От това, което съм пробвал за ELM327, за мен най-добрите програми са:

-Torque, платената версия. Купих си я. Може да следи много параметри, да показва и чисти грешки.

-DashCommand, платената версия. Купих си я. Също може да следи много параметри, да показва и чисти грешки. Като интерфейс е много по-добра от Torque, има повече опции като 2 trip компютъра и т.н., но имам проблем да я калибрирам точно в насока брой заредени литри и последващ разход на гориво.

-Piston - 100% безплатна и без реклами в нея. Идеална за откриване и чистене на грешки. На събор 2015 точно тя ми показа на кой цилиндър бобината е дефектирала. Силно ограничена е от към датчици, които следи. Но ако ви интересува волтаж, температура в двигател, кулер и катализатор и още десетина датчика, върши идеално работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички стъпки ги правя. Андроида открива устройството, вкарвам му паролата показва, че обд функцията е активна ама на сработва. Пробвах с няколко програми. Пробвах и няколко устройства. И не ще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно трябва да пробваш друго устройство. При мен с елм-чето, което имам сега работи само на Йетито, обаче на о2ка не! Със старото ми беше обратното, ама го подарих и сега разчитам само на Pepino за октавията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах и с друго такова и същата работа

явно ще си карам с вагкома

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега shmik и при мен е така, уж всичко е вързано, но не успявам да го подкарам. Някъде четох, че на дизеловите понякога има проблем, въпреки че почнавам човек на 1.9 TDI и си бачка, та знам ли и аз. Моето е от ибей, може китаеца да е забравил някой чип :D Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз имам 2 бр обд купени от йбеи.Едното е мини обд.Това мини обд когато пристигна не щеше да се свърже.При постаеянето му в гнездото светва за секунда и тоеа е.Викам то и така и така няма да работи чакай да му направим аутопсия.И махайки капачето на устройството тръгна.Като си загледах кората около буксата му пречи да влезне добте в нея.И сега си е без капак и си бачка и си имам червено осветление постоянно в краката.Погледнете дали влиза доб ре в буксата.Имаше някаде из нета теми за неработещи обд-та.Нещо се рестартираше и тръгваха.За дизели след 2004 година работи,но там пишеха хора на които и преди тази година коли е сработело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих,че като поръчвах моят бях чел,че за vw grup трябваше да потдържа някакъв протокол 1939,каквото и да значи това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има дефектни такива устройства. може и да е заради прекалено китайската изработка.

Един приятел си беше купил от Ebay такова същото и въобще не му запали устройството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен май нещо подобно става, светват зеления и червения диод, но после май оставаше само червения, може би и аз трябва да пробвам да го разкостя.
 

Да споделя и аз имам 2 бр обд купени от йбеи.Едното е мини обд.Това мини обд когато пристигна не щеше да се свърже.При постаеянето му в гнездото светва за секунда и тоеа е.Викам то и така и така няма да работи чакай да му направим аутопсия.И махайки капачето на устройството тръгна.Като си загледах кората около буксата му пречи да влезне добте в нея.И сега си е без капак и си бачка и си имам червено осветление постоянно в краката.Погледнете дали влиза доб ре в буксата.Имаше някаде из нета теми за неработещи обд-та.Нещо се рестартираше и тръгваха.За дизели след 2004 година работи,но там пишеха хора на които и преди тази година коли е сработело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ви се рискува с разни евтини китайци, съвета ми е да вземете устройството от sklad66. Не искам да им правя реклама, споделям лично мнение и опит. И техните неща не са оригинални, ясно е. Но със сигурност работят и най-вече имат гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо вярно за добрите обд-та.Моето с Carista не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

пробвах такова на о2, но BT му не пали изобщо

пробвах го на opel corsa и тръгна без проблеми.

 

има ли някаква разлика в тези усртойства, протоколи и тн, които да го правят работещо за едни коли, за други не?

/само да кажа, че буксата ми си работи, тествано с ВАГ КОМ кабел/

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същият проблем с о2ката. Пробвал съм поне 5 т.нар. ЕЛМ327 устроиства, но не тръгват. ВагКом тръгва, така че не е в буксата проблема! На Йетито си работят без проблем елм-четата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Протоколите,които са в ЕЛМ са различни.Аз като си поръчвах гледах да има някакъв номер на протокол.В vw форума имаше тема и там пишеше номера на протокола,който трябваше да потдържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет ако може да споделя. Гледайте да е wi-fi. По-бърза е връзката и се закача без проблем с всякакви телефони (има принципно грижа през ВТ с iPhone).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.