Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за Skoda Octavia 1.6


nZero

Recommended Posts

Здравейте, нов съм за това темата ако е в грешния раздел може да я преместите. 

Допадна ми една Skoda Octavia 1.6 бензин 99-та година. Та да ви попитам за разхода как е, колко харчи и какви пари вървят долу горе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно има 3 мотора 1.6, съответно 75, 101 и 102 К.с.

 Най- добрият вариант е 101к.с с код на мотора AKL, защото е с малкия данък.

 

Принципно е здрав и непретенциозен мотор, може да се газифицира успешно и без драма, склонен е към похапване на масло и има известни проблеми със скоростна кутия при този модел.

 

Като цяло е лаком и за гориво особено на градско, а на извън градско пък скоростите му идват малко къси и върви на високи обороти и съответно е малко шумен.

Въпреки всичко това е един доста приличен и сполучлив модел на Октавия 1. Аз лично притежавах такъв 5 години и бях супер доволен. Не е скъпа кола за обслужване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я взимам защото я давата на тънки пари, не ми е за лична употреба, но ще я карам докато я продам. В понеделник ще отида до кат за едно транзитни номера и мисля да я пускам другата седмица за продажба. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

75 магарета ще са малко, 101/102 са ок. но не очаквай динамика, но наистина гледай да е 101, защото данъка е поне 100 лева отгоре (тук мога да кажа само хубави думи, за тупана измислил тази гениалност). сравнително елементарен двигател за обслужване. моята октавия е на 170 хиляди и досега не е имала кой знае какви ядове (освен запушения EGR)

бих ти препоръчал да гледаш фейслифтовите октавии (различават се по фарове, броня и особено табло)

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

75 магарета ще са малко, 101/102 са ок. но не очаквай динамика, но наистина гледай да е 101, защото данъка е поне 100 лева отгоре (тук мога да кажа само хубави думи, за тупана измислил тази гениалност). сравнително елементарен двигател за обслужване. моята октавия е на 170 хиляди и досега не е имала кой знае какви ядове (освен запушения EGR)

бих ти препоръчал да гледаш фейслифтовите октавии (различават се по фарове, броня и особено табло)

Здрасти, просто се интересувах от разхода на гориво и какви пари вървят на пазара. Колата я дават на тънки пари и ще се възползвам от това. След което ще я продам поне със 500 лева за да имам някакъв кяр от това :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска отидах да я видя, хванах се за главата. Отвън с много забележки (плаче за боя), отвътре изцапана и петна и се отказах, колкото и да ми я хвали този пич. Сега ще видим какво ще стане със една октавия 98, 1.9 tdi  и ако станат нещата, от понеделник вече сме колеги. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.