Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на двигател и минаване в КАТ


felicialx

Recommended Posts

Здравейте колеги. Наложи ми се да сменя двигеля на Трибека В9 3000 кубика. Намерих на поносима цена само двигател от Легаси 3000 кубика. Двигателя е абсолютно същия като модел, тип, мощност и т.н. просто е от друг модел Субару.

Въпросът ми е, ще ме тормозят ли в КАТ за това, че по документи новият двигател не е от Трибека а е от Легаси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа. Номерата. В талона пише номера на стария двигател. Трябва да сменям номерата защото колата я купих от провинцията с проблем в мотора. Ще правят сверка. Иначе документи за новия двигател имам.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли документи за двигателя, който си купил? Тази процедура съм я правил без проблеми, обаче двигателя го взех от морга и ми дадоха фактура с някакви документи и нямаше проблеми.Ако нямаш документи положението е лошо, но все пак някой по-компетентен да изкаже също мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имам документи за двигателя от морга. Имам и швейцарския талон на колата донор, има и митническа декларация защото е от Швейцария.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай се консултирай с някой познат от КАТ как точно да си подготвиш документацията  и нямаш никакви проблеми.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега обясних ти ако кода е еднакъв не ти трябва нищо друго ако ще мотора да е бил и на Мерцедес,ако не е обаче може и да е бил на същия модел автомобил в Кат се правят на луди и искат Технотест!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха и аз така преди да се откажа от субару... Намери си някой да ти препише номерата от стария на новия. Ако минаваш през КАТ, ще ги търсят и не слушай, ако някой ти казва че няма да сверяват номера. Иначе легализация само с документи за новия и технотест(там ще установяват, същия ли мотор е, емисии, софт и тн). Става лесно, на субару се затърква стария и се пише новия с едни плочки и чукче. Б9 е 245кс, ако не бъркам Н6?

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Н6 3.0 245к.с. днес ходих до КАТ и за сега съм подготвил почвата. Кода на двигателя не е същия, но е същия като киловати и кубици като стария. 180 kw 3000см3. Номера на новия двигател е 5 цифри и една буква, нищо общо с реалността.

Уговоил съм да се размина с технотеста, но не смея да се похваля още :)

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С връзки може и да стане, ама искай протокол за узаконяване или нещо от сорта, че после, ако ти направат проверка другаде или след време може да ти я сложат под прокурорски запор. И така съм го ял с едно ауди преди години заради предния собственик. Седя близо 2год във Варна, а аз съм от София... Свалиха ме от него в Бургас, докато съм на море! Майтап страшен, сега съм го продал на близък и няма прехвърляне. Поздрави и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно сте прави. От Легаси щом е не става. Но станаха нещата.

Благодаря на всички!

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 2 дни и половина имах номера. Днес сутринта предния липсваше!

Пазете си номерата! Завинтете ги с нещо, залепете ги. В РПУ ми казаха, че се крадат номера в момента.

Сега ме чака още един ден в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.