Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

фарове


milen_81

Recommended Posts

Колеги извинявам се за тъпия въпрос, но някои да ми каже как се настройват фаровете че светят много близко тия къси малко да ги повдигна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако сте с О1 би трябвало отдясно на ключа за фаровете да имате два плъзгача , единият регулира нивото на фаровете ... Обаче ако сте с друг автомобил , да кажат колегите !!!

Поздрави !

Опс сега виждам че сте с друг ...

Редактирано от ohboli19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, предполагам става въпрос за суперб II или се бъркам? С ксенон и биксенон оригинални фарове ли си?

Така или иначе, при всяка кола я има тая врътка, както е посочил колегата по-горе. Освен в случаите, при които автомобила е със саморегулиращи се и тази "врътка" липсва.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с оригинални фарове съм биксенон нямам никакви врътки ,местят се нагоре надолу, и в страни като запаля и като завивам но някак си като карам с 120-130 вечер налага ми се често да пътувам до Габрово светят 10метра пред колата и направо е ужасно някъде от менюто не става ли

Редактирано от milen_81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 като карам с 120-130 вечер налага ми се често да пътувам до Габрово светят 10метра пред колата и направо е ужасно някъде от менюто не става ли

От кога до Габрово има магистрала?

В Еуратек мисля,че ще ти помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще попитам там благодаря,иначе няма магистрала да обаче пътя след Ябланица  е доста добър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе няма магистрала да обаче пътя след Ябланица  е доста добър

Да,няма,но мислиш ли,че 120-130км/ч е разумна скорост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътя позволява да се кара със 120 спокойно, особено вечер и особено през седмицата. А дали е законно е друг въпрос.

А дали е разумно да има пътни знаци с ограничение 40, 50,60 на международен път заради ТКЗС (изход от стопански двор например), което от 20 години го няма?!?

А дали въобще някой, някога прави ревизия на пътните знаци и да ги съобрази с действителността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

пробвай сам да си ги вдигнеш от белите врътки зад фара. Виж този линк http://www.ebay.co.uk/itm/Skoda-superb-headlight-/222319856527?hash=item33c34bcb8f:g:35YAAOSwmLlX5nfC на една от снимките има сниман фара отзад и има 2 врътки в бяло предназначени за шестостен или кръстата отверка. Би трябвало и при теб да е така, като едната врътка ти е за биксенона, дръгата за дългите с халогенните крушки.

 

Поздрави

 

Стельо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправете ме, ако греша, но тези фарове на са ли адаптивни?И не трябва ли с повишаване на скоростта, светлинният сноп да се издължава?

http://www.skoda-auto.com/en/models/superb/safety

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че са адаптивни, би трябвало да могат да се регулират. Поне при Пасат биксеноните се регулират (донастройват) и ръчно. В събота ще погледна на баща ми супърба и ако мога ще кача снимка кое къде е. Отделно четох в един форум, че може и през VCDS-> Xenon Range, само че за тази функция моля някой колега, който си е играл да каже как, защото на мен не ми се играе с настроени фарове по обясними причини :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега проверих, биксенон фаровете също имат отзад едни бели болтчета за шестостен като на снимката от линка. С тях може да се дорегулират фаровете, въпреки че са адаптивни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.