Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ужасен ден


Bondo

Recommended Posts

Здравейте,колеги.. не знам откъде да започна..

Днес едно изключително просто създание ме удари на кръстовището на Г.М. Димитров при Шела .. инцидента стана със скорост от 15-20 км. непосредствено след светофара колоната спря и въпросното създание от женски пол се натресе в мен ..слезнах от колата ,тя също слезна от Мерцедеса ML..при което най-нагло ми заявява цитирам :"нищо ми няма айде бегай",отговора ми към нея беше,че на нея може да и няма нищо,но на мен ми има (бронята ми е леко вдлъбната и има две черти ) при което животното ме погледна тъпо и ме посече с отговора:"е така ли се спира " и макар щетите да не бяха сериозни ,заради простото и отношение реших,че ще чакаме полиция и ще се пишат обяснения.. Когато чу намеренията ми, жената се качи в колата и побягна с мръсна газ.. Аз записах ловешката и регистрация и се обадих на 112 ,оттам ми заявиха,че ,ако искам да предява претенции ,трябва да изчакам патрул на мястото на ПТП,но тъй,като нямало патрул на близо ,съм могъл да чакам в продължение на часове..

Странното за мен беше ,че поискаха номера на колата ми,адреса на ПТП,но не и номера на селянката която избяга.. в крайна сметка не изчаках патрула,защото имах належащи задължения..

Дотук с възмущенията ми.

Идва въпроса ,като заведа щетата,длъжен ли съм да вкарам колата в Еуратек за ремонт,ако не съм..можете ли да препоръчате оторизиран сервиз,къдетонда остана доволен от работата на майсторите?

Моля за насоки...

Друг проблем установен отново днес..

Откакто застудя при палене на колата след престой повече от 24 часа ..първата 1 минута се чува тракащ звук от двигателния отсек,след това колата почва да работи нормално.. Днес направих експеримент и ,като я запалих,докато се чува въпросния звук,натиснах съединителя и тракането утихна,пуснах съединителя и пак почна ,докато не мина въпросната минута и колата заспа... Трябва ли да ме притеснява нещо.. Звънях на еуротек и каза,че трябва да оставя колата за една вечер при тях за да могат да чуят за какво иде реч.. На въпроса ми ,има ли и други случаи,като моя с 1.4 тси,те отговориха с НЕ.. за пръв път чуват за подобен проблем..

Аз съм човек -педантик ..винаги съм се грижил за автомобилите ми с изключително внимание и не ми се ще да ми разглабят колата,защото пипне ли се един път,винаги ще има главоболия с това (от личен опит знам )

Моля за мнения и за въпрос номер 2..

Мерси предварително!

Редактирано от Bondo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефона ми заби и без да искам съм отворил 2 теми,ако може едната да бъде премахната..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еуратек... Поправям те! Тракането, както го казваш върви на маховик! В ЕТ много добре знаят за проблемите им, точно при 1.4 тси!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално тракане при студено време на тръгнал демпферен маховик и не само при 1.4 TSI.всички са така.но така може да си трака десетки хиляди километри докато стане за смяна.на какъв пробек е колата 

Редактирано от mammut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега Bondo,

Съжалявам за неприятно преживяване. Само мога да кажа, че хубавото, е че нищо ти няма.. ламарини се правят..

Преди няколко месеца аз попаднах в подобно положение, но бях от другата страна... и спуках леко предната броня. В сервиза, който ти пускам съм правил, както бронята, така и щетите от градушката на служебната кола през 2014-та... и двата пъти останах изключително доволен. За бронята им трябваха 2 дни, като след това не можеше да се разпознае дали и къде е била щетата. Сервиза се води нещо като официален на евроинс, не знам, как ще е положението с другите компании

По втория ти въпрос, не мога да помогна. Аз имах 6 години 1,8 ТСИ на О2 и такова нещо не ми се е случвало

Дано съм бил от полза

Поздрави

 

Авто Юнион Сервиз Юг

гр. София, ул. Луи Айер №140
тел. 02 414 41 02, GSM: 0899 99 25 54; 0898 12 21 02; 0899 99 23 36
e-mail: service1@avtounion.bg
работно време: 08.00-18.00 часа (от понеделник от петък)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаше да и направиш яко мръсно на тази с джипа, трябвало е да изчакаш КАТ. Нея щяха да я разглеждат, като пияна с над 1.2 и я чакаше отнемане на книжката от 1 до 6 месеца, глоба 500 лв. + заплащане на целия ти ремонт по цени на Еуратек. Там твоя застраховател си я съди за сумата , която ти е изплатил по каско. (гражданската при алкохол не важи). 

Относно въпроса за ремонта, зависи къде ти е каското и какво ти е като опция за ремонт. В Алианц питат във фирмен сервиз или в доверен сервиз? Под фирмен се разбира Еуратек. За доверени имат един списък и си избираш. Ако си по експертна оценка, но това е за коли над 10 години , можеш да си я правиш където пожелаеш. Алианц ти превеждат някаква сума по банкова сметка и се оправяш.  Аз на друга кола съм ползвал за доверен Викингс във Бенковски и добре се справиха на няколко пъти. 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Bondo, изключително съжалявам. Освен това разбирам прекрасно възмущението ти, защото точно вчера имах аналогичен инцидент, макар и значително по-безболезнен и в крайна сметка нямам и драскотина дори. Спрях на кръстовище (без светофар), за да оставя кръстовището да се изчисти от коли, които бяха го задръстили от всички посоки. Един кретен отзад обаче беше така нетърпелив, че почна да ме побутва с джипката си. Побеснях, излязох от колата и му се накарах... Това беше.

 

Една препоръка от мен относно сервиз за бронята. Ползвам вече няколко пъти Ветек и съм супер доволен. Те са доверен сервиз на много застрахователи, виж дали са ти в списъка на твоя. Всъщност те са подизпълнител на ЕТ за бояджийски работи, така че направо ходи при тях (стига да не си длъжен по застраховка да ходиш не в "доверен", а в "официален" сервиз т.е. ЕТ).

 

Координатите на Ветек: http://www.vetekbg.com/index.php/faq

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искренно съжалявам, дано ти мине скоро и да си я оправиш. Навъдили са се ултра нагли хора.Прости както се и вижда.

 

Относно маховика на 1.4 TSI едно от нещата в нета, когато търсих, беше точно това, че са им слабо място.Ако не се лъжа в БГ форумите и Бришкода има теми, ако намеря конкретните ще ти пратя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Bondo, JORDITO е прав, че е трябвало да изчакаш патрул на КАТ, защото иначе, отказвайки се, оставяш безнаказани такива кретени. На мен ми се случи аналогична ситуация преди около месец и половина - на тясна квартална улица спрях, за да се разминем с насрещно идващ автомобил (нямаше място да минем и двамата едновременно), само че един цървул зад мен не спря, или по-точно спря в задната ми броня, и след това офейка. Записах му номера, чаках КАТ почти три часа, обаче в крайна сметка дойдоха, написаха ми протокол. мобилна група на застрахователя дойде на място, засне щетите, с протокола от КАТ си заведох щетата по каско при застрахователя и оттам нататък те си се оправят с КАТ и застрахователя на другия (в случая виновен). И най-важното - такъв тип щета, ако имаш протокол от КАТ, се води регрес и не ти влияе на премията за КАСКО за следващата година - демек спестяваш едни пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Bondo, съгласен съм с другите колеги, че такива случаи не трябва да остават ненаказани.Ако трябва цял ден ще чакаш полицията. Тая кифла, която е избягала следващият път ще прегази някой и пак ще избяга. Трябва всички да се научим да си търсим правата.На твое масто бих отишъл и завел жалба в сутветното РПУ, дори и нищо да не стане поне ще ми е чиста съвестта , че съм опитал.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много не приятна ситуация, но какво да се прави такъв е живота.

Ако си с каско от ЕТ отиди в Надежда да си заведеш щетата при тях, като искаш да ти я отсранят във фирмен сервиз ЕТ. 

На приемчика за каросейни ремонти казваш, че искаш колата да се прави при Вили/Ветек. Едната опция е директно се обаждаш в сервиза и си я караш сам или я оставаш в ЕТ и после си я взимаш от ЕТ.

Не се кахъри за ламарината, важното е че си жив и здрав :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 за Ветек. Боядисваха колата на бащами и останахме супер доволни както от работата, така и от отношението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,бях безсилен пред простотията на въпросната жена,а след бягството и,имах толкова много неща на главата,че ,като звъннах на КАТ бързо се отказах от всякакви действия..

Яд ме е,че изчадието не беше от мъжки пол.. Тогава щеше да има поне едно счупено носле след обидите които понесох от сорта на (паун,*** и т.н) естествено и аз не останах длъжен в словесния дуел.. В крайна сметка,всичко се връща..

Относно застраховката ,аз съм с "Дженарали" ,мисля,че мога да избера Ветек,като доверен. Това ще се случи в Понеделник.

Благодаря на отзовалите се колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално тракане при студено време на тръгнал демпферен маховик и не само при 1.4 TSI.всички са така.но така може да си трака десетки хиляди километри докато стане за смяна.на какъв пробек е колата

Здравей,колега ,колата е на 6 месеца и 13000км.

Такива проблеми на чисто нова кола са меко казано несериозни.. Ако проблема се окаже в демпфера,излагацията за шкода ще бъде много голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега ,колата е на 6 месеца и 13000км.

Такива проблеми на чисто нова кола са меко казано несериозни.. Ако проблема се окаже в демпфера,излагацията за шкода ще бъде много голяма.

олеле тя чистак нова. Колега пиши като се разбере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Безкрайни благодарности  на колегите които препоръчаха Вили от ветек.. изключително разбран и отзивчив човек, а колата , като нова - отново ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

трябваше да си задействаш процедурата, избягал след птп мисля че беше 1 година без книжка, поне това си заслужава пачата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи кой е избягалия... Уж е 6м, ама може и да не е! Наскоро имаше една беля подобна, мина си както винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и избягал трудно се дефинира... може да си е тръгнал, защото в нищо не е участвал и няма причина да седи! Ние 2ма можем да се наговорим и да кажем, че 3ти е направил нещо си там, без реално да се е случило каквото и да е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добър вариант за тая е,да намеря къде живее,чрез един познат в системата,да мина с една отверка и да снижа окачването.. Но съм над нещата,все пак,колата ми е оправена и всичко се връща рано или късно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.