Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подгряваща печка монтирана на дизел


svetlyo11

Recommended Posts

Здравейте колеги, собственик съм на О1 комби дизел 02г. , мотора е AHF 110к.с.

Решил съм да и монтирам печка Вебасто или другата Ебер- нещо си които подгряват и купето.

Пускам темата с надеждата колега с подобен двигател които има монтирана такава да сподели инфо, къде я е слагал(знам че, фирма Рея е основен представител на вебасто), колко е ефективна? например при -5 градуса навън за колко време вдига температурата и до колко градуса?

Кое е по добър вариант да е с таймер в купето или с дистанционно?

Във времето какво обслужване е необходимо? Създавала ли ви е проблем от каквото и да естество.

 

Ми тези неща ме интересуват, благодаря предварително на отзовалите се. Надявам се бъдещата информация да е полезна и за други колеги които имат същите намерения като мен.

 

 

 Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм запознат,основен консуматив и проблем в печките е свеща.

Не е евтина,около 80-100лв е.

Но е добра екстра.Мой приятел с Вито така си излекува проблемното палене при минусови Т.

Не му работи нито една подгревна свещ,а при Вито-то е х.й неземен този ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, собственик съм на О1 комби дизел 02г. , мотора е AHF 110к.с.

Решил съм да и монтирам печка Вебасто или другата Ебер- нещо си които подгряват и купето.

Пускам темата с надеждата колега с подобен двигател които има монтирана такава да сподели инфо, къде я е слагал(знам че, фирма Рея е основен представител на вебасто), колко е ефективна? например при -5 градуса навън за колко време вдига температурата и до колко градуса?

Кое е по добър вариант да е с таймер в купето или с дистанционно?

Във времето какво обслужване е необходимо? Създавала ли ви е проблем от каквото и да естество.

 

Ми тези неща ме интересуват, благодаря предварително на отзовалите се. Надявам се бъдещата информация да е полезна и за други колеги които имат същите намерения като мен.

 

 

 Поздрави на всички.

Здравей,

Препоръчвам да си монтираш печка Вебасто, а не Eberspacher. За Webasto има няколко сервиза, между които може да избираш при евентуален бъдещ проблем докато при Eberspacher е само един! Давам конкретен пример: голф 4-ка с монтиран Eberspacher който спря да работи, само за диагностика искат 200лева! Eberspacher-а се монтира много при камионите и за сервиза е много по удобно/рентабилно да вдигне кабината на камиона и да си работят на воля,  вместо да разколачат половината предница и си почупят ръцете за да се занимават с коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега Iceberg, ето един въпрос отпадна значи ще бъде Вебасто.

Дано и някои колега с монтирана такава да сподели опита си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако питаш мен , в продавалника има двама от София които ги предлагат за около 400 лв. естествено употребявани.

Нова има над 1000 са и без монтаж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Преди около година се бях засилил за ВЕБАСТО на ОК1 тур 2006 1.9TDI AXR 101кс / 74kw, идея нямах колко пари ще е и като се обадих в телефон намерен от нета на представителство на вебасто, цената бе около 2500лв с някаква гаранция (не помня какъв гар-ен период казаха), но цената ми разби мечтите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да споделя мнението си(вече и с малко опит). Престраших се и си монтирах печка Вебасто( не лично разбира се) преди нова година.Печката ми излезе 400лв. и монтаж 280лв,  употребявана. Стартирам я с дистанционно като тези на алармите така и я спирам. Подгрява антифриза и пуска вентилатора на купето на 1 степен така я нагласи майстора. Ами мнението ми е че, НЯМА ТАКОВА УДОВОЛСТВИЕ . При -13 градуса за около 30-40 минути работа на печката във купето е топло стъклото предното размразено а антифриза е на около 70 градуса. Естествено двигателя пали от четвърт както казват някои специалисти.

Ами това е струва си инвестицията според скромнто ми мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

Здравейте,само на комби ли се монтира печката.На хечбек възможен ли е монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Nasko_79 написа:

Здравейте,само на комби ли се монтира печката.На хечбек възможен ли е монтаж.

Не би трябвало купето да има значение за монтажа на печката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.