Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia Mk1 Смяна размер на гуми ?


igyumishev

Recommended Posts

Здравейте колеги,
потърсих из форума, но не намерих достатъчно изчерпателна информация, та ситуацията е следната. Карам Fabia Combi Мk1 2.0 оригиналният размер на гумите по каталог е 195/50/15, каквито са ми и летните в момента, зимните са 185/55/15, харесал съм си едни 16" и поразгледах с какви гуми мога да ги комплектовам. По каталожни данни разбрах, че vRS излиза заводско със 205/45/16, разгледах за гуми, но всичко в този размер е крайно несъответстващо, като цена, на българските пътища, погледах и 205/55/16 там някак си съм по-склонен да се замисля за тази интервенция. Та въпроса ми е, този размер джанти и гуми 205/55 ще паснат ли на колата и евентуално дали ще има някакъв проблем с преминаването на по-големи гуми. Относно разхода и вървежа, не мисля, че ще е нещо фрапантно.
Благодаря Ви предварително !
P.S.: В момента не мога да сложа дори 195/55 тъй като, колата има допълнително сложени(заводски, до колкото съм запознат) калобрани на задната броня и те пречат, но ако се реша да я кача на 16-ки ще ги премахна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205 55 16 не става,това е размер за Октавия. Дори и да ги сместиш някак, ще е грозна гледка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е коментирана няколко пъти, потърсете темите. Поздрави!

Колега, потърсих сега, търсих и преди да напиша темата, но мненията са доста красноречиви, един чрез формула и изчисления доказва, че уж не могат да влязат, друг казва, че кара с такива гуми, за това реших да пусна темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205 55 16 не става,това е размер за Октавия. Дори и да ги сместиш някак, ще е грозна гледка.

Колега, не се бях сетил да проверя в калкулаторите на сайтове за гуми и май си прав при 205/55 идва разлика от 56мм, спрямо което реално погледнато е доста. Обмислям варианта за 195/45, който по мой груби сметки би трябвало да стане. Благодаря Ти за отговора все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да избягаш с един размер, но 2 вече са много.

Можеш да провериш за 205/50/16 или за 215/45/16

195/45 ще са много ниски гуми вече, такива гуми в БГ ще е много неразумно да се слагат, и ще е грозно, с голями празни пространства между гумата и калника, все пак 195/45 отговарят на стандартни 14ки за модела по диаметър

 

едит: това горе го написах предвид фабия2, извинявам се ако не съответства с фабия1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че каквито джанти и гуми да сложиш трябва да запазиш диаметъра на гума с джанта. За да не се получава разлика в измерването на скорост, пробег и т.н. Също им ЕТ на джантата. Би трябвало на капачката на резервоара да са показани в таблица всички възможни варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола - като взех старата Фабия ми се стори твърда возията и смених височината от 60 на 65 , останалите параметри запазих същите и въпреки , че всички калкулатори светят в червено километража не даде отклонение (поне по GPS данни отчиташе вярно) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километража с оригиналните гуми отчита повече. Сега тъкмо е сверен. :)

Това е на половина вярно - при мен с оригиналния 14" размер показва повече, но с 16" размер е абсолютно верен. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не посмях да променям височината, въпреки че много желаех да повдигна колата. 5% на 185мм си е близо 9-10мм, на 175мм си е 8-9мм, хич не е малко. Другият път ще се пробвам.

Може би не отчитаме изхабяването на гумите, то също влияе и променя показанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.