Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Fabia III - Ambition 1.2 TSI


Recommended Posts

Здравейте!

 

Нов съм във форума. Присъединих се, защото вчера, баш на рождения ми ден, Еуратеците ми връчиха ключа на колицата, а тя е Шкода Фабия Амбишън 1.2 TSI, 90к.с. .

Скоро ще кача снимки, само да успея да се скрия някъде от хорските погледи и да я нащракам. :) Цветът е капучино, който се оказа, че зверски си подхожда с прожекторните фарове и черната решетка на муцуната. Колицата е страхотна (абе като е нова каква да е). Нивото на оборудване е повече от достатъчно. Даже тази старт-стоп система ми идва множко, защото при всяко палене трябва да я изключвам. Нещо не и се кефя особено, а пък и аз карам предимно извън града.

Останах приятно изненадан от Еуратек. Доста четох из нета за родните ни дилъри и бях с огромно предубеждение докато правех поръчката, но поне за сега не мога да кажа нищо лошо за тях.

Поръчката стана сравнително бързо. Специалистът по продажби, който ме обслужваше, през цялото време се държеше като истински професионалист. Даже успя да се пребори с майсторите да ми монтират зимните гуми, а всички знаем каква мъка е да се разправяш с тях.

Като стана въпрос за майстори, дано не остана разочарован от тях, че като се поразрових във форума за мнения, малко ми настръхна козината. Дано подхождат с коректност и компетентност.

Надявам се да се включвам във форума само по приятни теми.

 

Прочетох из темите, че правите групово поръчки за разни аксесоари от някакъв сайт. Ще съм благодарен ако споделите къде да следя за бъдещи такива.

Отворен съм към всякакви съвети и мнения за правилната употреба на автомобила и всичко останало свързано с него.

Например, какво ще кажете за смяната на маслото през 30 000 км? За мен това е маркетингов трик, на който не смятам да се доверявам.

 

Поздрави,

 

Станислав

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безаварийно! Старт-стоп може да се настрои да не се активира при палене с VAG-COM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧРД и честита придобивка !

Добър избор , но не очаквай чудеса от този миксер , па бил и той с 90к.с.

Като цяло първите 3000 км. не я пържи повече от 3000 об/мин (поне така пише в книжата) , после както ти харесва .

Старт - стопа не се деактивира , защото софтуера е толкова интуитивно направен , че колкото и да махаш чавки по модулите , след като надуши , че има старт-стоп си я включва сам. Единствения вариант е да се променят параметрите на системата и тогава тя просто не гаси мотора.

Другото , което при мен прави проблем е Swing-а ... нещо се бъгва софтуерно и показва , че телефона е свързан , но не е реално и чат-пат омазва списъка от SD картата ... едното се оправя с рестартиране на колата (с изваждане на ключа) , другото с вадене и слагане на картата .

Успех и много безавариини километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Според мен си сменяй маслото веднъж годишно или на 15 000 км.

За поръчките от супершкода трябва да следиш общият раздел 'Всичко за всеки'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за отзивите!

 

Добър избор , но не очаквай чудеса от този миксер , па бил и той с 90к.с.
Като цяло първите 3000 км. не я пържи повече от 3000 об/мин (поне така пише в книжата) , после както ти харесва .

Когато избирах двигател, приоритет ми беше по-нисък разход, тъй като на ден минавам минимум по 60км. Не обичам ръчкането и бързото каране, за това и не планирам да давам зор на двигателя.

 

За маслото съм съгласен, и аз мисля, че веднъж годишно е най-добре. Да ви попитам, вие когато ходите в Еуратек сервиза изисквате ли да присъствате или поне да наблюдавате отстрани работата на майсторите? Да ви призная, патил съм от некоректни мърлячи и ми е интересно колко мога да изисквам в такива случаи.

След като попрочетох книжката, видях, че като част от ремонтния комплект в колата трябва да има компресор за помпане на гуми, а не намерих такъв в багажника.
Някой от вас, който е закупувал нов автомобил наскоро може ли да сподели какво е имал в наличност в багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха единствено 2018 да им я закарам за масло и филтри ... на купето сам си го смених тез дни , защото взе да поти стъклата за едно лято :)

В общи линии и аз не смятам да се съобразявам с предписанията поне за филтрите , а за маслото ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Автомобилчето е страхотно. Да си го караш със здраве и безаварийно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита, колега! Красавица е, определено!

 

Със здраве и безаварийно хиляди километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско, момчета!

"От вашите уста в божийте уши" както се казва! 

 

Да споделя, като пукне пролет, живи и здрави, съм планирал да я "обуя" в 15-ки с едни черни джанти. Не знам защо, но комбинацията на черно с бежово много ми допада.

Все още нямам идея от къде да купувам джантите, но има време да проучвам. Ако някой има идеи, нека сподели.

 

Поздрави!

 

П.С. - Хора, някой има ли идея как се свалят предните стокови стелки? Закопчани са към пода с някакви черни кръгли тапи и не знам как мога да ги сваля, та да ги тупна! хахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако са като на октавия, цилиндърчето в центъра е хванато за пода. натисни го него надолу, кръгчето нагоре. И ще изщрака като се откопчава..смело

Редактирано от Guest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, успях да ги сваля!

Днес ми се обадиха от Еуратек за обратна връзка и да проверят дали всичко е наред. Още един плюс им слагам! :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега за придобивката ти! :plate_skoda:

Пожелавам ти много безаварийни километри, много кеф и радост с Фабията. Една седмица по-рано от теб взех ключа от моята Фабия в Еуратек, обаче съкровището ми е в червено и в изпълнение "Монте Карло", но не само със стандартното оборудване за това ниво, а с още доста неща избрани с помоща на конфигуратора на Шкода (в рамките на вечно недостигащите и при мен като при всички финикийски знаци). Моята Шкада е с двигател 1,2 TSI, 110 коня и 6M, не съм фен нещо на автоматиците. На първата среща за месеца пред НИМ я показах на колегите, които бяха и почерпих както си му е редът. Аз лично ще се радвам да я видя на живо на някоя от сбирките пред НИМ. В близките дни както съм обещал на няколко колеги от клуба ще кача едно доста подробно ревю от към снимки и впечатления от поведението на автомобила в градски и извънградски условия: по магистралата с използването на стандратния темпомат. Със старт-стоп системата вече свикнах друже, набирам телефонни номера през волана, обаче имам "известен проблем" с подкарването на Smartgate системата в автомобила и смартфона ми, съответно и безжичната връзка между тях? Изписва ми при свързването съобщение от типа "Нямате връзка с интернет" на дисплея на смартфона (Sony Xperia Z5) уж е от съвместимите устройства с Шкода и нейните системи/борд компютър, а някъде "нещо се къса връзката" и не мога да се оправя за момента.

Редактирано от Vinci74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Vinci74!
Да ти се връщат тъпкано пожеланията :tongue_1: .

Със сигурност ще посетя някоя от следващите сбирки на форума и аз да покажа колицата, а и да се запозная с всички вас.

Монте Карло изпълнението е радост за окото, особено в червено. Поздравления за избора! За проблема със SmartGate не мога да коментирам, тъй като аз съм със Swing и мисля, че там тази опция не съществува. Иначе свързването на телефона ми със синия зъб работи безупречно. Това е страхотно удобство, вече няма нужда да се притеснявам от полицията, когато някой ми звънне. :banger_2:

Относно двигателя, който си подбрал, ще очаквам ревюто ти, тъй като ми е интересно какъв разход ти дава. За пърформънс предполагам не може още да се говори, тъй като предполагам и двамата сме в режим "разработване".

 

Поздрави!

 

 

Честито и много безаварийни километри! 

Благодарско! Честит имен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Vinci74!

Да ти се връщат тъпкано пожеланията :tongue_1: .

Със сигурност ще посетя някоя от следващите сбирки на форума и аз да покажа колицата, а и да се запозная с всички вас.

Монте Карло изпълнението е радост за окото, особено в червено. Поздравления за избора! За проблема със SmartGate не мога да коментирам, тъй като аз съм със Swing и мисля, че там тази опция не съществува. Иначе свързването на телефона ми със синия зъб работи безупречно. Това е страхотно удобство, вече няма нужда да се притеснявам от полицията, когато някой ми звънне. :banger_2:

Относно двигателя, който си подбрал, ще очаквам ревюто ти, тъй като ми е интересно какъв разход ти дава. За пърформънс предполагам не може още да се говори, тъй като предполагам и двамата сме в режим "разработване".

 

Поздрави!

 

 

Благодарско! Честит имен ден!

Благодаря! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито !!! Безаварийно и само хубави емоции да носи!!! :plate_skoda:

Благодаря! :banger_2:

 

Исках да ви попитам, какъв тип външно измиване на автомобилите си правите?

До сега този въпрос не е бил на дневен ред при мен, но сега ми се ще да запазя колкото се може по-дълго "блестащия" вид на колицата.

Знам, че автомивките с четки драскат лака.

Какво ще кажете за пръскалките с жетони. Аз мисля тях да ползвам и сам да си мия колата, че аман от мърлячи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало може да я намажеш с твърда вакса. На мен това ми предложиха на автомивката. Миене с вакса - 30 лв- изкарвало около 3 месеца. Иначе същата такава вакса една опаковка май е към 50 лв. Най-добре питай в някоя автомивка, където се мият само скъпи коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, за вакса не се бях сетил. Това и ще направя. Гледам в друга тема във форума има добри отзиви за една автомивка в Овча Купел в София. Ще се метна до там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вчера след като измих колицата ми направи впечатление, че на праговете има едно грапаво мазно покритие. Това някакво боди ли трябва да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.