Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със задното предаване на Суперб 2 4х4.


Beserberg

Recommended Posts

Здравейте,

 

От известено време забелязах, че при подаване на газ по-рязко, превъртат предните гуми. Преди не се случваше толкова лесно.

 

Закачихме колата на диагностика и тя наистина показа проблем с помпата на Халдекс съединителя.

1 Fault Found:
00448 - Haldex Clutch Pump (V181) 
011 - Open Circuit
 
Според това което прочетох в Google, проблема е в помпата или в контрол модула на Халдекса.
 
Въпросът мие е. Можете ли да ме насочите към сервиз в София, който се занимава с ремонт на Халдекс системи.
 
Благодаря предварително.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В белия списък - Трансексперт. Евгени е "стар" офроудаджия и халдекса му е като детска играчка. Иначе тия помпи често се рязвалят, особенно като не се сменя маслото и филтъра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета.

 

 

Аз вече се бях се свързал с Трансеперт. Те ми казаха, че ремонта при тях ще бъде проба грешка. А цените на някои части са доста дебели само за проба.

 

Те ме посъветваха да потърся място специализирано в ремонт на Халдекси. Все пак си записах час при тях, ако не намеря по-добра опция.

 

 

Относно смяната на маслото на Халдекса. Колата е на 45000км. Въпреки това маслото е сменено защото е на 4 години. Според Еуратек филтъра не се сменя в този модел. Май така е по сервизна документация.

 

 

Поздрави.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързах се с човека от VW форума. Занимава се с Халдекс, но предимно с първо и второ поколение. Въпреки това се уговорихме и се видяхме. Направи диагностика и моя проблем.

 

Почти сигурно е, че е помпата. Посъветва ме да си намеря помпа на добре цена, и че на всякъде могат да я сменят.

 

Като цяло ако става въпрос за проблем с Халдекс  1 или 2 поколение, това е човека  който може да ви свърши работа. За новите също може да помогне, но предимно с диагностика. Няма много за ремонтиране в тях.

 

Сега поръчвам помпа и ще я сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

 

Здравейте,

 

От известено време забелязах, че при подаване на газ по-рязко, превъртат предните гуми. Преди не се случваше толкова лесно.

Какво имаш предвид "не се случваше толкова често". Озаначава ли, че като нова пак се е случвало, но по-рядко? С моята на сух път е почти невъзможно да превъртиш гуми.

Редактирано от dr_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случваше се много рядко на по-хлъзгава настилка. На сухо мисля никога. Но сега като не работи 4х4 може да се превъртят и на сухо без особено усилие.

 

Относно ремонта. Помпата дойде за около седмица. Смениха я в Трансеперт за около 1 час. Сега всичко е както си беше преди. В моя случай помпата се оказа проблема.

 

Благодаря на всички за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сходен проблем с моя. Явно не е такава рядкост, каквато се опитваха да ме убедят в Еуратек.

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/50877-%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%89%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-octavia-3-4x4/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.