Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb 1.8TSI Edition


Recommended Posts

Здравейте,
дойде и моят ред да се похваля. След 3 месеца и половина, вече съм горд собственик на новия superb.
Двигателя е 1.8 tsi 180 коня, ръчни скорости, цветът е "Бизнес сив металик" , Пакет Style + Edition.
Добавих Blind spot detect, Traveler Assist (разпознаване на пътните знаци) , Iso fix на предната седалка, N1.
 
В хронологичен ред за колегите, който чакат техните шкоди:
Колата я поръчах на 15.09.2016
Излезе НЕ потвърдена седмица на 15.10.2016 (седмицата беше 1-ва на 2017)
Излезе потрвърдена седмица на 8.11.2016 (седмица 48)
На 16.12.2016 ми се обадиха, че колата е при тях (Еура тек - София - Надежда). Подписахме документите и ми я показаха :)
На 23.12.2016 отидох да си взема колата.
 
IMG_0533.jpg
IMG_0534.jpg
IMG_0535.jpg
IMG_0538.jpg
IMG_0539.jpg
IMG_0545.jpg
IMG_0547.jpg
IMG_0550.jpg
IMG_0557.jpg

 

 

 

 

Първите ми впечатления (след покарани 20 км) :
Колата е OГРОМНА :) Което мен ме устройва. Много е стабилна, седи тежко на пътя и в същото време се кара и маневрира с лекота.

Доста странно ми беше, когато чета другите теми за новите двигатели и как не били разработени и не вървяли ... е сега разбрах за какво говорят.

Усеща се, че двигателя е стегнат, не смея да го напъвам много, но от това което видях за тези 20 км съм доволен.

Днес излязах на -4 градуса и направих 10 кг градско с много лек трафик. Разхода е 9.9 и има шанс да слезе до към 8.

Бях чел, че новите ръчни скорости идват с много твърди съединители - не знам за другите, но моята е с най-мекия съединител, който съм карал.

Колата е изключително тиха. Имаше колеги, който се оплакват от много шумни двигатели на новите тестови коли, или дизелите са доста по-шумни или с времето ше стане по-шумна.

 

Качеството на материалите е доста високо. Волана е много приятен и към момента няма никакви скърцания и дразнещи шумчета по купето.

Направи ми впечатление, че вратите са малко по-тежки. От външната страна всичките се затварят перфектно, но като седнеш вътре трябва малко по-силно да дръпнеш.

Може да е от разположението на дръжката или не знам, но определно трябва малко повече сила.

 

Интериорното осветление е много приятно, и шарено, фаровете са супер, Blind spot-a свети СУПЕР силно, не съм очаквал, но определено няма как да го пропуснеш.

Централния дисплей е удобен и доста бързо реагира. Модел 2017 имат българско меню , което веднага махнах, защото въобще не се ориентирах.

Има толкова много опций и настройки, че 2 часа включвах и изключвах някакви неща и още не съм разгледал всичко.

Bluetooth-a и Iphone 7 се свързаха почти веднага. Държи се много добре, чува се прекрасно. Тествах и гласовите команди, но малко трудно се разбираме с девойката и българските име.

Тествах и Apple car play-a, не съм очарован. Не знам дали бих го ползвал въобще :(

 

Единственото , което ме дразни е, че уж модела е с доста екстри а има само 2 бутон при скоростния лост. Останалите 6 са само капачки.

Гледах снимки на L&K моделите, те са с по 3.

Създава впечатление, че е малко постна.

 

И за финал - колата е супер. Заслужаваше си чакането и ако трябва да поръчвам пак, бих си взел абсолютно същата конфигурация.

Нямам търпение, другата седмица да я разходя извън градско.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това си е Коледен подарък ! Честито колега ! Сюпърба изглежда страхотно , цвета много му ходи. Много безаварийни и приятни километри да му навъртиш , бързо разработване и да те радва все повече. Благодарим за чудесното представяне :doubleup:  и ... ясно е че 2017 те чакаме на НИМ да го видим и на живо  :tooth: (може би си видял , на последната среща бяха тъкмо 3 бр С3 , все коНбита  :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) , Видях снимките на 3-те супърба и си викам ... ееее кога ли ще дойде и моя, да отида да ги наредим :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, страхотен Коледен подарък си получил! :D Колата е изключително красива! Поздравления за избора и много безаварийни километри да й навъртиш!

 

P.S.: Весело изкарване на празника на всички Шкода ентусиасти, четящи форума на Бъдни вечер! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям красавец. Този цвят му стои супер яко. А и нивото на оборудване е подобаващо за класа. Със здраве да си го ползваш.

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честит коледния подарък!

Много безаварийни километри и нека усмивката не слиза от лицето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж честито!

ПП много се кефя, когато на радиото видя Zrock на есна от първите позиции :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жесток ! Честито, с много кеф да си го караш, колата е страхотна.

 

Двигателят е супер кеф, при мен вече 48хил.км. Със сигурност на Супърба е още по-обезшумен :)

 

Не се коси за екстрите - и аз изтупах маса екстри и пак има голи капачки...не изпускаш кой знае какво съществено, според мен са преден парктроник, може би режимите на движение..

 

Още веднъж - отличен избор, да ти е безаварийна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Новият супърб е уникално красив! Екстериорно за мен е конкурентен на много от "по-скъпите" марки автомобили.

Честита Коледа! Със сигурност ще ти е доста весела! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.