Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

покупка на Октавия 2 1.6 ТДИ 2011 105 пс


grfighter

Recommended Posts

Здравейте на всички,

Честита Коледа!

Нов съм на форума и искам да си взема една Октавия 2 , 2011 г. 1.6 ТДИ 105кс ръчка втора употреба внос от Италия.

Това точно е обявата:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11481811766846595&slink=h5mhxr

Понеже съм нов с Шкодите какво точно трябва да гледам и дали имате някакви отзиви за конкретната автокъща от Пловдив? Обадих се да ми дадaт номера на рамата но отказаха понеже не е била добра политика , имаха проблеми преди с регистрациите (това не го разбрах чесно казано).
Този Петък ще я водя в офиц. представител на Шкода в Пловдив но ми казаха няма как да се провери дали са реални километрите.
Също исках да питам дали този двигател е здрав дали съсдава проблеми ? Дали найстина разхода градско е 5.5 . Търся икономична семейна кола  с голям багажник  и ми пасва идеално!

Аз по принцип обичам да пазя и да поддържам кола така че в мойте ръце не се притеснявам но се притеснявам за миналото и.

Моля за съвет!

 

Благодаря

Гиорго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

Честита Коледа!

Нов съм на форума и искам да си взема една Октавия 2 , 2011 г. 1.6 ТДИ 105кс ръчка втора употреба внос от Италия.

Това точно е обявата:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11481811766846595&slink=h5mhxr

Понеже съм нов с Шкодите какво точно трябва да гледам и дали имате някакви отзиви за конкретната автокъща от Пловдив? Обадих се да ми дадaт номера на рамата но отказаха понеже не е била добра политика , имаха проблеми преди с регистрациите (това не го разбрах чесно казано).

Този Петък ще я водя в офиц. представител на Шкода в Пловдив но ми казаха няма как да се провери дали са реални километрите.

Също исках да питам дали този двигател е здрав дали съсдава проблеми ? Верига или с ремък ли е ? Скъпа ли е за подържка?

Дали найстина разхода градско е 5.5 . Търся икономична семейна кола  с голям багажник  и ми пасва идеално!

Аз по принцип обичам да пазя и да поддържам кола така че в мойте ръце не се притеснявам но се притеснявам за миналото и.

Моля за съвет!

 

Благодаря

Гиорго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е най-здравият по-принцип 2.0 е за предпочитане за разхода 5.5 градско София забрави по скоро около 7/100км би трябвало да няма проблем да провериш сервизната история в еура тек,но силно ме съмнява да има пълна такава

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне до третата година трябва да има история и ще си направиш изводи. Километрите ме съмняват, но може и да е верно. На мен ми харесва колата, дори и на 150000км да е! Вземи някой познат с теб, който има впечатления от 4-5годишни коли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам интерес за конкретният модел заради разхода. В момента карам Зафира 2007 г. 1.9 120кс и дава разход 12 градско извън градско 7. По тел от Еуратек Пловдив казаха няма как да се провери дали са реални километрите което ми звучи странно.  Скъпа ли е за подържка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам впредвид, че до третата година колата е била в гаранция и е обслужвана в оторизирани сервизи. Те са задължени да отбелязват всичко. След третата италианеца може да е решил да ползва или не ползва други сервизи, които не желаят, не могат да отбелязват намеси. Ще видиш за три години какво е правено и километрите. И ще останат две неизвестни.

Да са навъртали колко, минимум 10-20х.км, максимум 80-100х.км.

По важно е реалното състояние на колата!

Моят двигател е подобен на този 90к.с. Обслужването ми излезе около 700-800лв. масла,филтри, ремъци, накладки плюс работа, уж най свестните части. На този двигател ангренажен ремък се сменя на 210х.км. Аз смених всичко,защото на моята пишеше че е 120х.км, но аз мисля че е на реални 190х.км. Карана в Германия. От историята и разбрах, че на третата е била на 90х.км и какво е сменяно.

Хората на запад карат яко, особено дизелите. Надявам се тази да е на реални километри, но едва ли. И все пак по добре километрите да са навъртяни на запад с тяхната нафта и пътища, отколкото в София или Горно нанадолнище във България!

Редактирано от stocher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола е на 60000км,аа друг път.

Виж,360-460000,може.

Погледни шофьорската седалка.

 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И подлакътникът се е скъсал от търкане на 60 000км - хахахах.... :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кaк ги видяхте тези подробности  , в Петък съм в Пловдив и ще я прегледам на живо. Ако е така изтъркано разбирасе че не са реални но ако пък кажем че е карана по 10.000 кил на година може и да са реални..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно, като гледаме по снимките :) От телефон забрави да видиш  каквото и да било. Седни на компютъра и гледай :)

 

Абе човек, как очакваш кола, която нова е струвала над 35 000лв, на 5 години и 60 000км "реални" /та тя е чисто нова/ да ти струва 13 000лв?! Това едно скъсано и съдрано от каране аЛди на 10 години струва толкова... Шкодата държи цена, когато е читава... и истинска.

 

Вероятно е била тоталка, изчеластрена, правена, преправяна :) Като ги гледам и седалките - задните - някой или е умрял там, или нещо друго е било - ама е текло вода и т.н. Гледай да не е от някой порой докарана, ако е такава - по-добре си ходи с усмивка, дори да ти я подаряват, и напиши във форума, че е къпана, защото имам опит с къпана кола - после и екзорсист не помага да изгониш духовете от нея :) А вярвай ми - всели ли се водният дух в електрониката... мне, няма да казвам какво става :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни гумите на педалите дали са износени , рядко автоджамбазите си правят труда да ги подменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

иди на място, виж я. По възможност я закарайте в Еуратек, закачете я да и видите километрите.

Дървени философи много.

 

 

"Шкодата държи цена, когато е читава... и истинска."

 

От това по-голяма глупост не бях чел скоро. Сривът в цените на Шкодите втора ръка е огромен. Няма значение състоянието

 



 

 

Редактирано от pepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам същата, но комби. Разход 5,5 градско забрави. За София поне 7-8 ако караш в пиковите часове. Ако караш по 3-4 км в посока, може и повече. Зимата загрява супер бавно, но за сметка на това изстива супер бързо. При каране извънградско се усеща най-много липсата на мощност. Не знам от коя част на Италия е внесена, но провери дали има допълнителен нагревател за парното. Много полезна екстра е за зимата. Аз съм доволен от практичността и комфорта на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Шкодата държи цена, когато е читава... и истинска."

 

От това по-голяма глупост не бях чел скоро. Сривът в цените на Шкодите втора ръка е огромен. Няма значение състоянието

 

 

Мдам... абсолютно е така, ако не знаеш :) Прочети го още два пъти и помисли какво казвам, не приказвай напразно, колкото нещо да се каже в темата :)

 

Сривът е огромен, когато не е истинска и реално е служебна, кочина или размазана (всички заедно са свързани обикновено) - съгласен съм. Обясни защо Октавия 1 е около 7-8 000лв на 3-4 пъти повече "обявени-реални" километри и на 10-15 години? (реторично го казвам това - не търся обяснение)

 

ПП: Подплатено с примери:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&maxMileage=70000&minPowerAsArray=74&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=78&maxPowerAsArray=KW&makeModelVariant1.makeId=22900&makeModelVariant1.modelId=10&fuels=DIESEL

 

Най-евтината ПОДОБНА бройка е 9 500 евро. ;) за 13 000лв да пази Господ от тая бройка.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

иди на място, виж я. По възможност я закарайте в Еуратек, закачете я да и видите километрите.

Дървени философи много.

 

 

"Шкодата държи цена, когато е читава... и истинска."

 

От това по-голяма глупост не бях чел скоро. Сривът в цените на Шкодите втора ръка е огромен. Няма значение състоянието

 

 

 

 

 

 

Твърдението на Венци(Shaft) може освен от мен и от статистики в нета да се провери! От Ваг групата, Шкода има най-малка загуба на стойност(не като сума, а като процент)!

 

Относно препоръката да я закара в ЕТ... Прочети първия пост отново, смятам ще разбереш защо!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...За загубата на стойност мога да кажа съвсем пресни данни, които да си призная и мен ме изненадаха. Много добър приятел си търси фирмена кола на оперативен лизинг, която само той ще ползва и живот и здраве после иска да си я купи. Та от Октавия, Голф-Комби, Пежо 308 и Хюндай  i30 всички на стойност  40 000лв (бюджет) от фирмата лизингодател му казаха , че Шкодата ще е с най-висока очаквана остатъчна стойност за 4 години  :(

...Определено километрите + отказа за ВИН звучат доста съмнително, но така или иначе като отидеш вина е на Стъклото и може да го снимаш - силно препоръчвам да провериш поне първите 3 години ;). Изключително рядко в чужбина купуват дизел за да карат по-малко от 20-30к на година! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, абсолютно... такива отказващи за VIN-a и даже криещи го - голям смях е - единствено за гаврата си заслужава да се гледа това... да видиш колко зле може да бъде... :)

 

Ето тази е на реални километри и на реални пари - това е истината:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11481191669110005&slink=h5yw55

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шафте, Шафте кое и е реалното на тази, която си показал? Волана лъскан, лъскан колкото си иска. Въобще не ми се вижда по-добра от първата, което не значи, че някоя от двете става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Воланът на 20-30 000км става такъв, човек /имаме служебна фабия на 13-14 000км на 2 години - воланът е абсолютно същия - ще го снимам и ще го покажа/ :) На 120 000км е точно такъв. Виждал съм реални на 140 000км и воланът изглежда като маркуча в градината - абсолютно точно същият е... Лесно се проверява, дали е реална, защото е българка, не е внос /според описанието/.

 

ПП: Цената е точно като за двойка дизел, 140 коня, ръчка, климатроник и болеро - вечната кола. ;) Разбира се, ако е читава - трябва да се прегледа, не казвам, че не трябва да се гледа, просто я давам за пример, защото мисля, че това й е цената наистина, не като на първата... смях.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж от снимките на какъв език е юзър менюъла (Manual de utilizare :hello: ). Иначе и аз съм виждал волани, този е обработван, това имам предвид под лъскан, а не излъскан от употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясноо... не го загледах това... Както и да е. Човекът да си избира, което го кефи него :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, това, че за 10 г имам 450 мнения , а не хиляди мисля значи, че не пиша просто ей така.

Аз продължавам да смятам, че Шкода се обезценява изключително бързо. Примери много мога да дам, най-пресният е, че един приятел си продаде колицата (първи собственик) за 6000 на 100 хил.. Изключително запазена. С моята кола мога да дам друг пример колко ми предлагаха, но ще замълча. Друг познат ЕДВА си продаде 02 на 40 хиляди за 12.

Това, че ти си намерил човек, ( да не кажа друго) , който ти купи твоята за безбожно много пари  нищо не значи.

Редактирано от pepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ;) Обаче май само за тебе е така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pepi Ако имаш още такива "затруднени" познати пиши тук, аз търся обезценена шкода за един колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега,

иди на място, виж я. По възможност я закарайте в Еуратек, закачете я да и видите километрите.

Дървени философи много.

 

 

"Шкодата държи цена, когато е читава... и истинска."

 

От това по-голяма глупост не бях чел скоро. Сривът в цените на Шкодите втора ръка е огромен. Няма значение състоянието

 

 

 

 

Колега,това болднатото в червено,ще се направя че не съм го прочел.

Тази кола,от линка на автора от км личи че е смазана от каране.Погледни шоф.седалка колко е смачкана.

Това за 60000км просто няма как да стане,даже и предишния собственик,предполагам жабар,да е бил над 150кг.

 

А за второто ти твърдение изобщо не съм съгласен,погледни цените на О1,2002-2008 година.Коли на по 8-14 години,за по 5000,до 9000лв.

Кола на платформата на Голф4.Тия дни ще представят фейса на Голф7.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.