Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стържест звук при запалване на колата


Bondo

Recommended Posts

Здравейте,колеги.. Колата стоя,като паметник 3 дена,днес я запалих сутринта и се чу един ужасен стържест звук при запалването,после всичко се нормализира и при повторно запалване колата си беше наред..Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам, а и не е сигурно дали е същият звук, е от водната помпа. В последствие има едно присвирване и се оправя за 10тина секунди от запалването. Така е при мен на Йетито.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Не съм капацитет, но четох за студеното палене през зимата. Ако не палиш колата за повече от ден/два маслото се стича от двигателните компоненти. При последвалото палене при минусови температури, завъртането на сгъстеното масло става по-бавно и трудно. Може би от там идват странните шумове. Аз по същия начин днес за първи път запалих Фабията от 30-ти декември и в началото за няколко секунди имаше интересни шумове. Аз съм малко педантичен и имам навика да се заслушвам. :)

Може би е хубаво зимно време да се припалва колата профилактично. По-вещите хора могат да споделят мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.