Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.4 mpi вибрация на празен ход/проблем с централно


ikobek

Recommended Posts

Здравейте Колеги! Имам няколко проблема с фабията 2003 1.4 мпи. На празен ход усещам някаква вибрация. Оборотите играят леко, като че ли двигателя работи неравномерно. Усеща се нещо като клатене, но е леко. На студен или загрял мотор няма разлика. Не е постепенно, а например на 4/5 секунди. След 4/5 секунди пак. Мислех, че е от свещите. Смених ги, но пак по същия начин. Също така има леко прекъсване на 2/3 хил. оборота. Особено като се качвам някъде нагоре. Няма загуба на мощност. На ваг ком не ми показва грешка. Не е голям проблем, но в тези зимни студове като чакам вътре в колата ме дразни много.

Втория проблем ме притеснява много. След като отворя шофьорската врата, централното се побърква. Заключва и пак отключва или заключва и така стои. Веднъж без да искам забравих ключа вътре. Вътре бутоните за отключване и заключване също не работят. Мога да заключа с дистанционното всичките врати и пак да ги отворя с изключение на задната врата. Блокира и изобщо не мога да я отворя. Стои заключен. Моля за съвет от къде да започна!!  :blush:  Това с централното ме притеснява много. Някъде в баир без да искам ще забравя ключа вътре и ще се наложи да счупим стъкло... Хелп...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За заключването проблема е в микроключето на шофьорската врата.

може да опиташ да напръскаш обилно бравата с някакъв контактен спрей.

Понякога помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микретите са 3 или 4 по спомен и без разглобяване на самата брава е трудно да се стигне до тях за да се напръскат със спрей ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени гумичките на блок бобината, тези който обгръщат свещите. Струват 3.50лв/бр. Също огледай и смени спуканата/ите свещи.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени гумичките на блок бобината, тези който обгръщат свещите. Струват 3.50лв/бр. Също огледай и смени спуканата/ите свещи.

Сменил съм всичките свещи. А тези гумички на бобината продават ли се отделно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да продават се в Шкода магазина за 3,50лв /бр. Свещите не е нужно да са нови. Направи микс от нови и стари здрави и смени и 4те гумички. Ето ти и снимки как се пукат. Прилича на косъм, но от там бяга искрата по остарялата и напукана гума http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/46827-фелицията-на-макса/?p=370104

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едната свещ имаше много масло. Веднъж накара този свещ да прекъсне. Изчистих я. След време пак същата работа. Пак същия цилиндър. Долях масло 2 пъти за 10хил.км по 150мл. Мисля, че маслото беше менте и заради това се губи, но след като установих, че пак този свещ е омаслен, започнах да мисля, че мотора гори масло. Майстора спомена за някакви уплътнения пръстени на цилиндъра. Възможно ли е от там да е вибрацията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300 мл. на 10000км разход на масло е нищо! Не го мисли!

Проблема както казаха и колегите е, че някъде ти бяга искрата.

Пробвай вечер на супер тъмно място да отвориш капака и някой да дава рязко газ и да отпуска и пак да дава. През това в еме гледай внимателно кабелите за свещите дали някъде се вижда да прехвърча искра.

Пръстените на цилиндъра нямат общо с тресенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема със вибрациите го имах и при мен и се реши след сваляне и почистване на дросел клапата,както и смяна на гарнитурката под нея.След това адаптация.Имаше адски много нагар под клапата,който не се виждаше преди да се свали и явно е пречил за правилното отваряне и затваряне.

Това беше при мен проблема,но не е гаранция,че и при теб ще е от това.И все пак нищо непречи да си я почистиш,защото самата процедура е лесна за извършване и не изисква кой знае какви умения и инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Проблема" с "вибрациите" на 8 клапановия мотор съм го изследвал на живи данни с Ваг ком и се получава от детонационния датчик в момент , когато хлабава верига създаде шум в мотора , тогава компа праща аванса в космоса (над 20 градуса) и оборотите пропадат. Колкото до липсата на мощност (глъхнене/тъпчене) в диапазона 2800/3000 об/мин - аз си реших проблема с нова помпа ... старата работеше , но явно с понижен дебит .

Единия проблем се реши още с монтажа на ГИ , за другия не ми останало време да сложа новата верига и да видя дали ще започне да работи равномерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Проблема" с "вибрациите" на 8 клапановия мотор съм го изследвал на живи данни с Ваг ком и се получава от детонационния датчик в момент , когато хлабава верига създаде шум в мотора , тогава компа праща аванса в космоса (над 20 градуса) и оборотите пропадат. Колкото до липсата на мощност (глъхнене/тъпчене) в диапазона 2800/3000 об/мин - аз си реших проблема с нова помпа ... старата работеше , но явно с понижен дебит .

Единия проблем се реши още с монтажа на ГИ , за другия не ми останало време да сложа новата верига и да видя дали ще започне да работи равномерно.

От кой канал мога да гледам това? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

"Проблема" с "вибрациите" на 8 клапановия мотор съм го изследвал на живи данни с Ваг ком и се получава от детонационния датчик в момент , когато хлабава верига създаде шум в мотора , тогава компа праща аванса в космоса (над 20 градуса) и оборотите пропадат. Колкото до липсата на мощност (глъхнене/тъпчене) в диапазона 2800/3000 об/мин - аз си реших проблема с нова помпа ... старата работеше , но явно с понижен дебит .

Единия проблем се реши още с монтажа на ГИ , за другия не ми останало време да сложа новата верига и да видя дали ще започне да работи равномерно.

Колега не мога да намеря този канал за този датчик. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.