Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1 проблем с ABS


Rusanov91

Recommended Posts

Здравейте колеги,
След тежката зима във Варна,се появи следният проблем,предполагам с електрониката на колата.

https://postimg.org/image/s44cdxd4z/

https://postimg.org/image/u34gmb131/

Лапмичката за ABS  не спира да свети,докато другата,премигва постоянно.Проблем със самите спирачки няма,автомобила спира без проблем. Ще съм благодарен,ако някой може да помогне с информация или с мястото на добър майстор в районна на Варна :)

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е,това беше първото нещо , което проверих.Пробвах с бушони,също така откачих и закачих акумулатора- пак нищо. 

Редактирано от Rusanov91
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задни накладки колега сменял ли си скоро !? Ръчната дърпал ли си я !? Държи ли ?!

Редактирано от ohboli19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За АБС-а,като я закачиш на диагностика ще покаже с кой датчик има проблем.Най-вероятно е повече от един и затова свети и удивителната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя е ``докато другата,премигва постоянно.``

Да не е EPS-a?

 

p.s

Вдигнете ,капака на мотора,после капака на АБ.
На /+/ клема има магистрали от кабели и ламаринки.
Погледнете, отдясно на ляво/2-3-та/ имате ли изгоряла плеха/бушон/ 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво се случва с колата ! Разбрахте ли какъв е проблема ! Вероятно ще е полезно и за други ако споделите !

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колега, какъв е резултатът от диагностиката при теб?

 

Аз имам подобен проблем. Преди дни ми светнаха два датчика. Днес бях на диагностика и преглед.

 

Казаха ми, че ABS модулът е заминал.

 

Казанчето на спирачната течност е пълно до горе. Източиха доста от спирачната течност, но то отново се пълни.

Казаха ми, че в момента, само на дясна предна гума имам спирачки, която е под ABS модула.

 

Какво да правя?

Моля Ви за съвет!

 

Продават ли нови ABS модули някъде?

Дали да търся чисто нов ABS модул или настаро да взема от някоя автоморга?

Дали да търся майстор, който да оправи текущия?

 

Вие имали ли сте подобен проблем с ABS модула? Дали се случва често на този модел автомобили?

 

Колата ми е Skoda Fabia TDI 1.9 (6Y) 1999 (100кс)

 

Благодаря Ви предварително!

 

IMG_20170609_190837.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега, докато карах Фабия имах известно време подобен проблем. Колата беше 2000г с двигател 1.9 TDI 101коня. Купих я с неработещ ABS, но на таблото не светеше индикация. В последствие се оказа, че са разкачили лампите на таблото, за да не се разбере от там за проблема. Майсторът каза, че е развален ABS модула, престраших се и му го оставих да го оправи - по негови думи се презапояват на ново всички връзки в самия модул, много пипкава работа и малко хора можели да я свършат като хората. Като цяло не даде гаранция, но след този ремонт и ABS и ASR работеха вече без проблеми съответно и лампите загаснаха. ABS и удивителната за ръчна са ми светили заедно само като съм разкачал бушона, но тогава се чуваше и звуков сигнал. Ремонтът на модула по спомен ми излезна около 100тина лв, това беше преди 3г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.